KŘTINY V TISKÁRNĚ POINT CZ

Zveřejněno

Ve čtvrtek 2. června 2022 proběhl ve výrobním závodě tiskárny POINT CZ v Medlově u Brna křest nového tiskového stroje Heidelberg Speedmaster. Oficiálně tak byla zakončena první fáze velkého investičního projektu společnosti, který ji posouvá směrem k robotizované budoucnosti Průmyslu 4.0.

Tiskárna POINT CZ realizuje v současnosti rozsáhlý investiční projekt, jehož cílem je rozšíření a modernizace výrobního areálu podle Průmyslu 4.0. Spouštěcím mechanismem byl podle majitelů společnosti rok 2017, kdy došlo k naplnění výrobní kapacity areálu a bylo rozhodnuto o jeho rozšíření. V roce 2019 byla postavena nová packagingová hala a v dalších letech proběhl nákup nových výrobních technologií a softwaru. Rok a půl dlouhá instalace byla zakončena slavnostním křtem ve výrobním areálu Medlov dne 2. 6. 2022.

„Oficiálně jsme křtili „nejmladší“ tiskový stroj, který byl instalován jako poslední v dubnu 2022. Křest byl poděkováním lidem z bankovních domů, dodavatelům technologií, materiálů, reprezentantům z řad zákazníků i zaměstnancům, co nám pomohli s realizací,“ vyjádřil se Michal Sázavský, majitel tiskárny.

Do packagingové haly byly instalovány stroje značky Bobst pro výsek, skládání a lepení obalů. Knihárenská hala byla doplněna o nové řezací centrum, kompletovací stroj pro šitou vazbu V1 a falcovací linku. Do tiskové haly přibyl nový Heidelberg Speedmaster XL 106-8-P+L, který byl vyměněn za původní Heidelberg SM102-10-P. Celý projekt instalace nových strojů proběhl za plného provozu tiskárny. „Nejnáročnější byla výměna tiskových strojů. Nový čtyřiadvacetimetrový Speedmaster, který přivezlo šest kamionů, jsme nainstalovali a vyměnili za starý za méně než pět týdnů. Zvládli jsme to díky pečlivému plánování, součinnosti všech oddělení firmy, zákazníků i dodavatelů a nasazení víkendového třísměnného provozu,“ uvedl Tomáš Blažek, ředitel výrobního závodu v Medlově.

Investiční projekt firma financuje úvěry i dotačním programem na inovace Průmyslu 4.0 ze strukturálních fondů EU. „Největší poděkování patří našim kolegům, kteří se na instalaci strojů podíleli. V jiných firmách by šlo nejspíše o „téma“ roku, my jsme cítili omezení ve výrobě, ale vše proběhlo tak hladce, že průběh instalace mnozí nakonec ani nezaznamenali,“ uvedl Vladimír Sázavský, druhý majitel tiskárny POINT CZ.

Oficiálním křtem byla uzavřena první část inovačního projektu, jeho druhou fází je výstavba velkokapacitní skladové haly se čtyřiceti sedmi metrovým, plně robotizovaným dopravníkovým mostem. Hala bude dokončena v roce 2025 a skladový prostor se zvětší více jak čtyřnásobně ze stávajících 1500 na 6300 paletových míst. V areálu se současně pracuje na výstavbě fotovoltaické elektrárny a nové trafostanice s přípojkou vysokého napětí. Další fází projektu bude výstavba nové moderní administrativní budovy spojené s biotopem. Autorem architektonického projektu staveb je
Ing. Arch. František Šmédek, který je „otcem“ i stávajících budov areálu společnosti.

Další info

POINT CZ je česká tiskárna, která se zabývá výrobou tiskovin, kalendářů a obalů již od roku 1993. Jejich výrobní areály najdete v Brně, Jedovnicích a v Medlově na celkové ploše 12 000 m². Výrobní pilíře firmy se dělí do čtyř divizí: ofsetový a digitální tisk, výroba kalendářů, výroba a konstrukce obalů a e-shopy s online tiskem pro B2B a B2C. Technologický pokrok a inovace jsou motorem rozvoje firmy, která je velmi aktivní také v podpoře neziskových projektů, sportu a ekologii. www.pointcz.com

Kontakt

MgA. Mgr. Markéta Švábová
+420 778 401 437
msvabova@pointcz.com

Ke stažení:

podobné zprávy

PARTNERSKÉ SOUZNĚNÍ: Zábavná hra o podstatných věcech, která mění vztahy. Vyhrát však mohou jen oba hráči

Harmonický a láskyplný vztah není samozřejmostí, je potřeba na něm denně pracovat. To jsou slova Jana Derky, autora unikátní deskové hry Partnerské souznění určené pro páry, manžele i milence, kterým pomáhá proměnit nefunkční vztahy. Znovu probudit vášeň i hravost, prolomit stereotyp a najít cestu ze společné krize. Proto hru oceňují nejen páry, ale i terapeuti a koučové. Nyní navíc dostává nový rozměr – z každé prodané hry jde 500 korun na pomoc dětem.

Březinová, Batěk, Vaňková i France si zazpívají při vinobraní pro Kryštůfka.

Poosmé se sejdou interpreti v jihomoravských Horních Věstonicích, aby letos premiérově podpořili koncertem „Na křídle motýla“ Nadační fond Kryštůfek, jemuž bude věnovaný celý výtěžek z tohoto koncertu. Kryštůfek pomáhá zraněným nebo nemocným dětem na palubách sanitních vozů i helikoptér, snižuje jejich úzkost a obavy.

Nastává Čas srdce. Husa na provázku v nové sezoně vyzdvihne sílu empatie, humoru i ženských hrdinek všedního dne

Brněnské Divadlo Husa na provázku chce v nové sezoně nazvané Čas srdce povzbuzovat a inspirovat. Divákům v ní nabídne čtyři premiéry, při jejichž tvorbě se s legendárním souborem postupně potkají režisérky Palina Dabravolskaja, Anna Davidová, Anna Klimešová a režisér Jiří Havelka. Tým kolem uměleckého šéfa Martina Sládečka také v lednu spustí novou podobu amatérského souboru Studio Dům určenou pro seniory. Celou sezonu Čas srdce budou provázet fotografie mikulovské rodačky Marie Tomanové.

Rubriky
Štítky
INZERCE / PODPORA