KŘTINY V TISKÁRNĚ POINT CZ

Zveřejněno

Ve čtvrtek 2. června 2022 proběhl ve výrobním závodě tiskárny POINT CZ v Medlově u Brna křest nového tiskového stroje Heidelberg Speedmaster. Oficiálně tak byla zakončena první fáze velkého investičního projektu společnosti, který ji posouvá směrem k robotizované budoucnosti Průmyslu 4.0.

Tiskárna POINT CZ realizuje v současnosti rozsáhlý investiční projekt, jehož cílem je rozšíření a modernizace výrobního areálu podle Průmyslu 4.0. Spouštěcím mechanismem byl podle majitelů společnosti rok 2017, kdy došlo k naplnění výrobní kapacity areálu a bylo rozhodnuto o jeho rozšíření. V roce 2019 byla postavena nová packagingová hala a v dalších letech proběhl nákup nových výrobních technologií a softwaru. Rok a půl dlouhá instalace byla zakončena slavnostním křtem ve výrobním areálu Medlov dne 2. 6. 2022.

„Oficiálně jsme křtili „nejmladší“ tiskový stroj, který byl instalován jako poslední v dubnu 2022. Křest byl poděkováním lidem z bankovních domů, dodavatelům technologií, materiálů, reprezentantům z řad zákazníků i zaměstnancům, co nám pomohli s realizací,“ vyjádřil se Michal Sázavský, majitel tiskárny.

Do packagingové haly byly instalovány stroje značky Bobst pro výsek, skládání a lepení obalů. Knihárenská hala byla doplněna o nové řezací centrum, kompletovací stroj pro šitou vazbu V1 a falcovací linku. Do tiskové haly přibyl nový Heidelberg Speedmaster XL 106-8-P+L, který byl vyměněn za původní Heidelberg SM102-10-P. Celý projekt instalace nových strojů proběhl za plného provozu tiskárny. „Nejnáročnější byla výměna tiskových strojů. Nový čtyřiadvacetimetrový Speedmaster, který přivezlo šest kamionů, jsme nainstalovali a vyměnili za starý za méně než pět týdnů. Zvládli jsme to díky pečlivému plánování, součinnosti všech oddělení firmy, zákazníků i dodavatelů a nasazení víkendového třísměnného provozu,“ uvedl Tomáš Blažek, ředitel výrobního závodu v Medlově.

Investiční projekt firma financuje úvěry i dotačním programem na inovace Průmyslu 4.0 ze strukturálních fondů EU. „Největší poděkování patří našim kolegům, kteří se na instalaci strojů podíleli. V jiných firmách by šlo nejspíše o „téma“ roku, my jsme cítili omezení ve výrobě, ale vše proběhlo tak hladce, že průběh instalace mnozí nakonec ani nezaznamenali,“ uvedl Vladimír Sázavský, druhý majitel tiskárny POINT CZ.

Oficiálním křtem byla uzavřena první část inovačního projektu, jeho druhou fází je výstavba velkokapacitní skladové haly se čtyřiceti sedmi metrovým, plně robotizovaným dopravníkovým mostem. Hala bude dokončena v roce 2025 a skladový prostor se zvětší více jak čtyřnásobně ze stávajících 1500 na 6300 paletových míst. V areálu se současně pracuje na výstavbě fotovoltaické elektrárny a nové trafostanice s přípojkou vysokého napětí. Další fází projektu bude výstavba nové moderní administrativní budovy spojené s biotopem. Autorem architektonického projektu staveb je
Ing. Arch. František Šmédek, který je „otcem“ i stávajících budov areálu společnosti.

Další info

POINT CZ je česká tiskárna, která se zabývá výrobou tiskovin, kalendářů a obalů již od roku 1993. Jejich výrobní areály najdete v Brně, Jedovnicích a v Medlově na celkové ploše 12 000 m². Výrobní pilíře firmy se dělí do čtyř divizí: ofsetový a digitální tisk, výroba kalendářů, výroba a konstrukce obalů a e-shopy s online tiskem pro B2B a B2C. Technologický pokrok a inovace jsou motorem rozvoje firmy, která je velmi aktivní také v podpoře neziskových projektů, sportu a ekologii. www.pointcz.com

Kontakt

MgA. Mgr. Markéta Švábová
+420 778 401 437
msvabova@pointcz.com

Ke stažení:

podobné zprávy

Brněnská podcastová platforma pro nezávislou hudbu rozšíří působnost celoevropsky

Rádio Ponava, které v srpnu oslaví první rok své existence, čeká rozšíření působnosti a další profesionalizace. Nový program a nová tvář a struktura tohoto “rádia” bude v rámci projektu “UFMC” vznikat ve spolupráci brněnské kavárny Ponava s hudební fakultou konzervatoře v Haagu, slovenským vydavatelstvím Hevhetia a polským festivalem Voicingers.

A je to tady! Hudební trailer ze života Marie Antoinetty ve vašem obýváku ke shlédnutí už teď.

Hudební trailer o Marii Antoinettě nahlíží do druhé poloviny 18. století. Zde tamějším dvorem přezdívaná „Madame Deficit“ ochutnává život ve všech jeho podobách. Dorty, odpolední čajové dýchánky v přírodě i vůně zakázaného milostné vzplanutí. Natáčení probíhalo v komplexu zámku Úsobí. Co všechno hudební trailer odkrývá a kde se dá už nyní zkouknout?

Zkraťte si čekání na Ježíška v Lužánkách

Kde si vykoledujete mikulášskou nadílku? Vyrobíte ozdoby, věnce a dárky? Kde zažijete vánoční atmosféru, zvyky, zpívání a vystoupení? Lužánecká pracoviště na několika místech v Brně nabízí program pro rodiny s dětmi od první adventní neděle až do příchodu Ježíška. Letos si užijete dokonce Medové Vánoce a celý prosinec i o vánočních svátcích si můžete zabruslit na Kluzišti Lesná!

Rubriky
Štítky
INZERCE / PODPORA