O řeči obrázků s Kultem a Janem Budařem

Zveřejněno
Tváří březnového Kultu se stal herec, spisovatel a budoucí režisér Jan Budař, který se rozpovídal i o vlastních ilustracích. Čeká vás množství knižních recenzí, kde si pro sebe velký prostor získal Jaroslav Foglar, který vdechl život Rychlým šípům nebo Hochům od Bobří řeky. A abyste poznali magazín KULT! i z méně formální stránky, představíme vám našich sedm Rytířů Kultu.

Jan Budař – herec, spisovatel, režisér a nyní také ilustrátor-začátečník – se na vás usmívá z obálky březnového Kultu. Prozradí, jak se vyvíjí natáčení filmové pohádky Princ Mamánek a jak je to s její knižní předlohou. Jak se pere s vlastnoručními ilustracemi a co chystá do budoucna? To se dozvíte ve velkém rozhovoru v magazínu KULT!.

Ve znamení nostalgie se tentokrát nese celá filmová rubrika – nabídne další výpravu do Středozemě, návrat legendárního Batmana nebo snímek Vykopávky, jehož název mluví sám za sebe. Abyste nebyli zcela ochuzeni o setkání s divadelními herci, Městské divadlo Brno spustilo originální rozhlasový pořad MdB Podcast. Přečtete si také o brněnském rádiu Krokodýl a jeho řediteli Jiřím Wienerovi, který sám usedá každý den za mikrofon.

Knižní sekci tentokrát ovládl majestátní Jestřáb, jak zasvěcení znají spisovatele Jaroslava Foglara. Představíme vám ho nejen jako osobnost, ale šéfredaktor Albatrosu Petr Eliáš se rozhovoří i o jeho tvorbě. Také vám nabídneme recenzi na cenou Muriel ověnčený komiks Rváčov, který právě z Foglarovy tvorby vychází. Jak je nově zvykem, čekají na vás i knihy do sluchátek – audioknihy.

Pokračovat budeme i v hantecové sérii, a protože Mezinárodní den žen už je za dveřmi, Honza Žanek Hlaváček se tentokrát zaměřil právě na tento svátek. Historické okénko vás přenese k náhrobku brněnského stavitele Kryštofa Čerta nebo na pomezí Husovic a Černých Polí.

Rozhodli jsme se vám představit i celou naši kultovní redakci, která stojí za tvorbou magazínu. K nejvýraznějšímu filmovému zážitku za rok 2020 se tak vyjádří našich sedm statečných, sedm Rytířů Kultu. Připomeneme také projekt Milujeme kulturu, a to formou rozhovoru s Renatou Machovou, majitelkou obchůdku Hůlkárna.

Kontakt

Ing. Michaela Petráková
+420 604 772 964
redakce@kult.cz

Ke stažení:

podobné zprávy

Kultovní rakouský román Zeď převede do online prostředí brněnské HaDivadlo

Původně plánovaná premiéra inscenace podle románu Marlene Haushoferové měla proběhnout na konci března. Vlivem přetrvávající pandemické situace se inscenátoři rozhodli v průběhu zkoušení projekt transformovat do online podoby – svému publiku přiblíží dílo Haushoferové prostřednictvím rozličných mediálních výstupů. Jednotlivé příspěvky budou postupně zveřejňovány na webu zed.hadivadlo.cz od 2. dubna do 6. června.

Hradecká Filharmonie volá abonentům a skládá novou sezónu

Filharmonie Hradec Králové od nového roku vrací částky za zrušené koncerty a s telefonáty přicházejí osobní příběhy jednotlivých návštěvníků. Život bez kultury je hlavně pro abonenty, kteří nevyužívají internet, náročný. Filharmonie ale i v této nejisté době plánuje a připravuje novou sezónu 2021/2022.

Cestovatel Sir Fogg znovu objede svět, tentokrát trolejbusem

Motorka, trabant, škodovka, … lidé objíždějí svět mnoha dopravními prostředky, ale vyrazit na cestu trolejbusem napadlo až brněnského dobrodruha a podnikatele Alberta Fikáčka. S týmem SirFogg.com koupil trolejbus, za pomoci dobrovolníků ho přestavuje a v létě chce vyrazit směr Vladivostok. Na výpravu se může připojit kdokoliv.

Rubriky
Štítky
INZERCE / PODPORA