Nový web, video nebo design. Zítra startuje další výzva Kreativních voucherů Brno

Zveřejněno

Webové stránky, videospot nebo nový design produktu – i na to mohou jihomoravské firmy získat peníze z programu Kreativní vouchery Brno. Ten vyhlašuje město Brno společně s inovační agenturou JIC a jejím kreativním hubem KUMST. Jihomoravské firmy se o vouchery mohou hlásit od 4. do 31. ledna na webu www.kreativnivouchery.cz. Vybírat mohou mezi 145 kreativci, kteří se do programu zaregistrovali. Na spolupráci s nimi mohou získat až sto tisíc korun, celkem program rozdělí čtyři a půl milionu korun.

Již po sedmé nabízí Brno kreativní vouchery. Jejich prostřednictvím podporuje rozvoj spolupráce podnikatelů s kreativci. „Program je určen firmám z jižní Moravy, které chtějí inovovat své produkty a služby a potřebují k tomu služby fotografů, grafiků nebo třeba designérů. Mají možnost si spolupráci s kreativci vyzkoušet. V drtivé většině se jedná o pozitivní zkušenost, která firmy přesvědčí, že investice do takové spolupráce se jim vyplatí,“ vysvětluje náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný.

„Letos podpoříme čtyřicet až padesát projektů, které se do programu přihlásí. O úspěšných rozhodne dubnový los,“ doplňuje garantka programu Barbora Netopilová z KUMSTu. Na realizaci spolupráce budou mít firmy čas přibližně do konce října. „Prostřednictvím voucherů chceme podpořit hlavně firmy s potenciálem vlastního produktu nebo služby, které mají šanci uspět i na mezinárodním trhu,“ doplňuje Netopilová.

Díky voucheru může vzniknout třeba propagační video

Spolupráci s kreativcem si loni vyzkoušela například brněnská firma Ennvea. Ta nabízí software, který umí vyhodnotit, jak úspěšný byl projekt na rozvoj nebo inovaci uvnitř chodu firmy. Proto v rámci programu navázala spolupráci s tvůrci ze studia 60 seconds, kteří se specializují na produkci krátkých animovaných spotů. „Potřebovali jsme vytvořit propagační video, které jednoduchým způsobem popíše, co náš software umí. Spolupráce se studiem byla velmi kreativní a zároveň profesionální,“ hodnotí program jednatelka firmy Ennvea Pavla Doležalová s tím, že výsledné video bylo základem kampaně na sociálních sítích, zejména na LinkedIn. „Už teď nám video přineslo několik nových klientů,“ je spokojena s výsledkem Pavla Doležalová.

Kreativní vouchery mají pozitivní dopady

Jedním z cílů kreativních voucherů je ukázat, že spolupráce s kreativci může podnikání výrazně nastartovat. „Průzkum mezi podpořenými firmami nám potvrdil, že firmám spolupráce s kreativci výrazně pomohla s oslovením nových typů klientů i se zvýšením tržeb. To, že jsou firmy se službami kreativců spokojeni dokazuje i skutečnosti, že 47 % z nich i po ukončení projektu v rámci Kreativních voucherů s dodavateli kreativních řešení dále spolupracuje,“ říká Barbora Netopilová s tím, že v předchozích ročnících se zapojilo téměř 700 malých nebo středních firem z jižní Moravy a voucher získalo přes 250 z nich.

Vouchery nabídla moravská metropole jako první město v Česku v roce 2016 a inspirovala tím i další města a kraje. Podle primátorky města Markéty Vaňkové je to i tím, že v podpoře kreativních průmyslů je Brno pionýrem: „Brno patří v podpoře kreativních průmyslů k průkopníkům. Nedávno otevřený hub KUMST budiž dalším důkazem. A Kreativní vouchery každý rok potvrzují, že jsou ideálním nástrojem pro podporu spolupráce kreativců a dalších firem.“

Harmonogram programu Kreativní vouchery Brno

  • Registrace firem | 4.–31. 1. 2022
  • Semináře pro firmy a kreativce | 2.–3. 3. 2022
  • Přihlašování projektů | 4.–25. 3. 2022
  • Losování | 27. 4. 2022

Další info

Kreativní vouchery Brno

Kreativní vouchery Brno nabízí jednorázovou finanční podporu pro firmy z Jihomoravského kraje. Mohou ji využít na spolupráci se zkušenými profesionály z kreativní galerie. Voucher pokrývá 75 % ceny zakázky, a to až do výše 100 000 Kč. Firmy zaplatí celou zakázku a JIC jim pak voucher zpětně proplatí. Minimální celková hodnota zakázky je 50 000 Kč bez DPH. Kreativní vouchery jsou inspirované úspěšným konceptem podpory z Manchesteru a Salzburgu.

www.kreativnivouchery.cz

 KUMST

Kreativní hub KUMST podporuje systematický rozvoj kreativních a kulturních průmyslů v Brně a Jihomoravském kraji. Kreativním profesionálům nabízí pracovní prostory a zázemí, konzultační podporu pro podnikání v kreativních odvětvích i platformu pro setkávání, vzdělávání i sdílení zkušeností. Sídlí v budově bývalé akademické menzy Německé vysoké školy technické v Brně na ulici Údolní 19. Za jeho vznikem stojí s podporou města Brna inovační agentura JIC, která od roku 2003 podporuje lidi v rozvoji jejich podnikání.

www.kumstbrno.cz

JIC, podnikání dává smysl

JIC pomáhá lidem rozvíjet jejich podnikání, které může měnit svět k lepšímu. Jeho vizí je otevřený inovační ekosystém, který je domovem globálně úspěšných podnikatelů a inspiruje svět. JIC provází, podporuje a věří, že pouze lidé, kterým jejich práce a podnikání dává smysl, mohou být úspěšní a zároveň mít radost ze života. Každý rok podpoří prostřednictvím konzultačních služeb více než stovku firem.

www.jic.cz

Kontakt

Martin Gillár
+420 775 958 907
gillar@jic.cz

Ke stažení:

podobné zprávy

Netradiční Křídla 2020/2021 nabídla tradiční zábavu

Tradice divácké ankety o nejoblíbenějšího herce, herečku, inscenaci a tvůrčí počin vznikla v Městském divadle Brno v roce 1997 a v sobotu 15. ledna 2022 se na Činoherní scéně MdB v režii Stanislava Slováka uskutečnil již 25. ročník. Křídla udělovaná za loňskou „podivnou sezónu“ však ovšem snad ani nemohla být obvyklá. Proběhla tedy výjimečně bez tradičních cen udělovaných diváky. Ani tak ale nebylo o zábavu nouze!

Mezinárodní hvězdy Magdalena Kožená a Sir Simon Rattle obdrží čestný doktorát JAMU

Čestný doktorát Janáčkovy akademie múzických umění získá česká operní a koncertní pěvkyně Magdalena Kožená a také britský orchestrální i operní dirigent Sir Simon Rattle. Obě hvězdy mezinárodního hudebního nebe si mimořádné ocenění převezmou při slavnostním zasedání Umělecké rady JAMU v úterý 18. ledna v Divadle na Orlí, kde ceremoniál v 11 hodin začne.

Premiéra Kráska a zvíře

Jedna z nejkrásnějších francouzských pohádek pojednává o síle obětavosti a lásky, které dá hlavní hrdinka přednost před životem v přepychu a bohatství. Stejně jako ona i každý z nás žije příběh svého života. Někdo ten svůj tráví sledováním příběhů druhých, takže nakonec ani nemá kdy naplno prožít ten svůj. Nezáleží na tom, jak kdo vypadá v záři televizních reflektorů nebo při potlesku diváků v televizním studiu. Světla televizního studia z nás lepšího člověka neudělají.

Rubriky
Štítky
INZERCE / PODPORA