Špetka svérázného humoru s Jaroslavem Duškem a Kultem

Zveřejněno

Obálka a samozřejmě i ústřední rozhovor prvního letošního Kultu patří Jaroslavu Duškovi, výrazné osobnosti české filmové a divadelní scény. Obzvlášť bohatá je tentokrát filmová a seriálová rubrika, která se mimo jiné věnuje korejskému fenoménu, Hře na oliheň. Velkou zajímavostí je pak rozhovor věnovaný řemeslné kovářské dílně, kde vznikají historické zbraně, šperky a další unikáty.

Jaroslav Dušek je pro svůj alternativní životní styl mnohdy považován za kontroverzního umělce, nicméně jeho jméno je neodmyslitelně spjato především s divadelními prkny i filmovým plátnem. Přečtete si o jeho pohledu na dnešní humor či o tom, jak hodnotí svou hereckou kariéru. A proč vlastně shodil plnovous? I na odpověď na tuto otázku se můžete těšit.

Pestrou směsici nabízí rubrika filmová. Dozvíte se, jak velký rozruch a pobouření vyvolal snímek Benedetta a co je v jejím případě kritikům trnem v oku. Představíme vám Willa Smithe v roli otce tenisových sester Williamsových a rozloučíme se s (anti)hrdiny Papírového domu. Velký prostor právem ukořistila Hra na oliheň, jež boří nejen žebříčky sledovanosti.

Knižní rubrika nebude ani tentokrát ochuzena o stopu Jaroslava Foglara, a to v podobě prvního díla věnovaného skautingu – Pod junáckou vlajkou. Vhled do života současných zámeckých pánů poskytne výpravná kniha Aby po nás něco zůstalo a ilustrovaný životopisný román Knock Out! vám představí boxera Emila Griffitha, který proslul kupříkladu svou neobvyklou vášní pro módu.

Exkurze do brněnské historie zahrnuje příběh dnes již neexistující Židovské brány a tehdejšího hotelu U Tří kohoutů. Děsivým, avšak zajímavým místem, o kterém si také přečtete, je pak kapucínská hrobka skrytá v suterénu kostela. Je zde pohřbeno mnoho známých historických osobností, jejichž těla se vlivem specifického prostředí proměnila v mumie.

Ohlédneme se za cestami proslulého Miroslava Zikmunda, který procestoval svět a jehož neukojitelná zvědavost nám zanechala nesmazatelný odkaz v podobě desítek cestopisů, více než stovky filmů a nespočtu reportáží. Milovníci zábavy a počítačových her se mohou vrhnout na novou remasterovanou verzi hry GTA, kterou tvůrci představili v novém kabátě. Dáváte-li naopak přednost deskovkám, jistě vás zaujmou dobrodružné Kroniky Avelu nabízející dobrodružství ve fantastickém království pro celou rodinu.

Další info

Neziskový spolek KULT, z. s. se věnuje podpoře a propagaci kultury, kulturního dění a sportu. Své vize prezentuje na webových stránkách www.milujemekulturu.cz a stojí za výzvou (za)chraňme kulturu. Svého cíle dosahuje vydáváním a bezplatnou distribucí magazínu KULT!, který je pravidelným průvodcem brněnským kulturním a společenským děním. Dále provozuje kulturní portál www.kult.cz a zveřejňuje tiskové zprávy na webu TZonline.cz.

Kontakt

Ing. Michaela Petráková
+420 604 772 964
redakce@kult.cz

Ke stažení:

podobné zprávy

Netradiční Křídla 2020/2021 nabídla tradiční zábavu

Tradice divácké ankety o nejoblíbenějšího herce, herečku, inscenaci a tvůrčí počin vznikla v Městském divadle Brno v roce 1997 a v sobotu 15. ledna 2022 se na Činoherní scéně MdB v režii Stanislava Slováka uskutečnil již 25. ročník. Křídla udělovaná za loňskou „podivnou sezónu“ však ovšem snad ani nemohla být obvyklá. Proběhla tedy výjimečně bez tradičních cen udělovaných diváky. Ani tak ale nebylo o zábavu nouze!

Mezinárodní hvězdy Magdalena Kožená a Sir Simon Rattle obdrží čestný doktorát JAMU

Čestný doktorát Janáčkovy akademie múzických umění získá česká operní a koncertní pěvkyně Magdalena Kožená a také britský orchestrální i operní dirigent Sir Simon Rattle. Obě hvězdy mezinárodního hudebního nebe si mimořádné ocenění převezmou při slavnostním zasedání Umělecké rady JAMU v úterý 18. ledna v Divadle na Orlí, kde ceremoniál v 11 hodin začne.

Premiéra Kráska a zvíře

Jedna z nejkrásnějších francouzských pohádek pojednává o síle obětavosti a lásky, které dá hlavní hrdinka přednost před životem v přepychu a bohatství. Stejně jako ona i každý z nás žije příběh svého života. Někdo ten svůj tráví sledováním příběhů druhých, takže nakonec ani nemá kdy naplno prožít ten svůj. Nezáleží na tom, jak kdo vypadá v záři televizních reflektorů nebo při potlesku diváků v televizním studiu. Světla televizního studia z nás lepšího člověka neudělají.

Rubriky
Štítky
INZERCE / PODPORA