Špetka svérázného humoru s Jaroslavem Duškem a Kultem

Zveřejněno

Obálka a samozřejmě i ústřední rozhovor prvního letošního Kultu patří Jaroslavu Duškovi, výrazné osobnosti české filmové a divadelní scény. Obzvlášť bohatá je tentokrát filmová a seriálová rubrika, která se mimo jiné věnuje korejskému fenoménu, Hře na oliheň. Velkou zajímavostí je pak rozhovor věnovaný řemeslné kovářské dílně, kde vznikají historické zbraně, šperky a další unikáty.

Jaroslav Dušek je pro svůj alternativní životní styl mnohdy považován za kontroverzního umělce, nicméně jeho jméno je neodmyslitelně spjato především s divadelními prkny i filmovým plátnem. Přečtete si o jeho pohledu na dnešní humor či o tom, jak hodnotí svou hereckou kariéru. A proč vlastně shodil plnovous? I na odpověď na tuto otázku se můžete těšit.

Pestrou směsici nabízí rubrika filmová. Dozvíte se, jak velký rozruch a pobouření vyvolal snímek Benedetta a co je v jejím případě kritikům trnem v oku. Představíme vám Willa Smithe v roli otce tenisových sester Williamsových a rozloučíme se s (anti)hrdiny Papírového domu. Velký prostor právem ukořistila Hra na oliheň, jež boří nejen žebříčky sledovanosti.

Knižní rubrika nebude ani tentokrát ochuzena o stopu Jaroslava Foglara, a to v podobě prvního díla věnovaného skautingu – Pod junáckou vlajkou. Vhled do života současných zámeckých pánů poskytne výpravná kniha Aby po nás něco zůstalo a ilustrovaný životopisný román Knock Out! vám představí boxera Emila Griffitha, který proslul kupříkladu svou neobvyklou vášní pro módu.

Exkurze do brněnské historie zahrnuje příběh dnes již neexistující Židovské brány a tehdejšího hotelu U Tří kohoutů. Děsivým, avšak zajímavým místem, o kterém si také přečtete, je pak kapucínská hrobka skrytá v suterénu kostela. Je zde pohřbeno mnoho známých historických osobností, jejichž těla se vlivem specifického prostředí proměnila v mumie.

Ohlédneme se za cestami proslulého Miroslava Zikmunda, který procestoval svět a jehož neukojitelná zvědavost nám zanechala nesmazatelný odkaz v podobě desítek cestopisů, více než stovky filmů a nespočtu reportáží. Milovníci zábavy a počítačových her se mohou vrhnout na novou remasterovanou verzi hry GTA, kterou tvůrci představili v novém kabátě. Dáváte-li naopak přednost deskovkám, jistě vás zaujmou dobrodružné Kroniky Avelu nabízející dobrodružství ve fantastickém království pro celou rodinu.

Další info

Neziskový spolek KULT, z. s. se věnuje podpoře a propagaci kultury, kulturního dění a sportu. Své vize prezentuje na webových stránkách www.milujemekulturu.cz a stojí za výzvou (za)chraňme kulturu. Svého cíle dosahuje vydáváním a bezplatnou distribucí magazínu KULT!, který je pravidelným průvodcem brněnským kulturním a společenským děním. Dále provozuje kulturní portál www.kult.cz a zveřejňuje tiskové zprávy na webu TZonline.cz.

Kontakt

Ing. Michaela Petráková
+420 604 772 964
redakce@kult.cz

Ke stažení:

podobné zprávy

Zažijte léto na Mariánském náměstí

Divadelní performance, festivaly, prezentace umění nebo Zažít město jinak. To vše vás čeká na Mariánském náměstí na Praze 1 od června až do září 2022. Sezónu plnou kulturního programu zažije Mariánské náměstí již po třetí. Na své si přijdou děti i dospělí různých věkových kategorií. Vstup na akce je zdarma.

KŘTINY V TISKÁRNĚ POINT CZ

Ve čtvrtek 2. června 2022 proběhl ve výrobním závodě tiskárny POINT CZ v Medlově u Brna křest nového tiskového stroje Heidelberg Speedmaster. Oficiálně tak byla zakončena první fáze velkého investičního projektu společnosti, který ji posouvá směrem k robotizované budoucnosti Průmyslu 4.0.

ŠEDESÁT/ Sólo pro stále mladou dámu. 60 let oddělení dějin architektury

Architektura (rodu ženského) je nestárnoucí „Dámou“. Provází lidstvo od úsvitu jeho dějin. Mnohdy avantgardní až extravagantní, inspirující, nezkrotná – jindy poddajná či poplatná své době, ale stále se proměňující. Taková bude i nová výstava na hradě Špilberku. Muzeum města Brna k oslavě jubilea oddělení dějin architektury připravilo živou a obměňující se výstavu, která návštěvníkům představí již dlouholetou a významnou činnost tohoto oddělení. Výstava bude k vidění od 23. června do 31. prosince 2022. Bude obměňována a doplňována doprovodnými akcemi.

Rubriky
Štítky
INZERCE / PODPORA