Peugeot 208: s benzinovým, dieselovým i elektrickým motorem

Zveřejněno
V době, kdy se různá auta navzájem stále více podobají, sází Peugeot 208 na mladistvý a atraktivní design, pokročilé technologie a neotřelý design interiéru. Jako jedno z mála městských aut na trhu navíc nabízí v jedné karoserii výběr ze tří druhů pohonu: záleží jen na vás, jestli zvolíte benzinový, dieselový, nebo elektrický motor.

Peugeot 208 zaujme na první pohled atraktivním designem, který kombinuje výrazné rysy přídě se sportovními proporcemi a progresivním pojetím interiéru. Všechny důležité prvky jsou soustředěny okolo řidiče a natočeny směrem k němu. Středobodem všeho je unikátní PEUGEOT i-Cockpit® 3D s kompaktním multifunkčním volantem a přístrojovou deskou tvořenou konfigurovatelným 3D displejem. Displej se nachází těsně pod spodní hranou čelního skla, aby měl řidič požadované údaje blízko zorného pole a byly pro něj snadno čitelné.

Tři různé druhy motorů poskytují plně srovnatelné vlastnosti. Díky moderní architektuře má elektrický Peugeot e-208 stejně prostornou kabinu jako varianty s benzinovými nebo dieselovými motory. Velká baterie s kapacitou 50 kWh pokryje dojezd až 340 km, přitom ji lze na veřejné rychlonabíjecí stanici dobít na 80 % za pouhých 30 minut. Výkonné topení a tepelné čerpadlo zajišťují i v zimě komfort srovnatelný s verzemi se spalovacím motorem. Na výběr jsou tři jízdní režimy, od úsporného Eco přes Normal po Sport, který naplno využívá výkon elektromotoru 100 kW a umožní zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhých 8,1 sekundy. Jako záruku dlouhé životnosti Peugeot garantuje, že kapacita baterie neklesne pod 70 % ani po 8 letech provozu nebo 160 000 ujetých kilometrech.

O bezpečí a snadné ovládání se stará balíček systémů poloautonomního řízení PEUGEOT DRIVE ASSIST. Spojení asistentu pro udržování v jízdním pruhu, automatické udržování rychlosti a bezpečné vzdálenosti a rozpoznávání dopravního značení je dalším krokem na cestě k autonomnímu řízení. Balíček pokročilých technologií nejlépe funguje ve spojení s osmistupňovou automatickou převodovkou, která je dodávána ke dvěma nejsilnějším benzinovým verzím, nebo u elektrického e-208, který má standardně také automatickou převodovku.

Další info

FAMKO spol. s r.o., sídlící v Brně na ulici Čechyňská 23, je koncesionář značky Peugeot. Nabízí prodej nových, ojetých i předváděcích vozů této značky. Poskytuje servisní služby včetně kontrolních prohlídek. Dále také prodává náhradní díly na vozy Peugeot.

Kontakt

Ing. Radek Bohuš
+420 606 093 436
bohus@famko.cz

Ke stažení:

podobné zprávy

Cirkusová kultura ožívá, chystá se festival ReFreš Manéž

Po roční covidové pauze bude lužánecké pracoviště Legato v brněnských Kohoutovicích plné artistů nejen z Brna. Ve dnech 10. až 12. června se tamní zahrada promění v jeviště s cirkusovými představeními, divadlem pro děti, hrami i ochutnávkou akrobatických disciplín. Cílem letošního ročníku je vrátit cirkus tam, kam patří. Přesunout ho z online světa zpět k lidem, divákům a cirkusovým nadšencům. Vzít do hry spící cirkusové náčiní a opět začít cirkusem žít. Off-line.

Světový unikát na Špilberku – nejstarší dochovaný reportážní snímek poprvé vystaven

10. června 2021 uplyne 180 let od pořízení fotografie – daguerrotypie Bedřicha Franze, jejíž originál vlastní ve svých sbírkách Muzeum města Brna. Na den přesně, kdy fotografie vznikla, bude k vidění v hranolové věži východního křídla hradu Špilberku, poté ji od 14. června nahradí novodobá daguerrotypie Zelného trhu, pořízená ze stejného místa jako v roce 1841.

Filharmonie Hradec Králové zve ke 44. sezóně

Koncert vysílaný v hlavním čase na ČT Art, natáčení pro nové album kapely Lucie, vzdělávací a osvětové minikoncerty volně dostupné na YouTube – to je letmý výběr aktivit, kterými Filharmonie Hradec Králové vyplnila dobu, kdy nemohla hrát pro obecenstvo ve svém sále. Na pozadí probíhala také příprava příští 44. sezóny. Některé neodehrané koncerty z té minulé jsou opět zařazeny, jiné budou uvedeny nově. Vznikla tak opět pestrá hudební paleta, kterou královéhradecká Filharmonie nabízí svým posluchačům. V těchto dnech běží prodej předplatného.

Rubriky
Štítky
INZERCE / PODPORA