Za zábavou s Janem Rosákem a Kultem

Zveřejněno

Moderátora Jana Rosáka jsme vyzpovídali u příležitosti úctyhodného jubilea, slaví totiž 50. rok od nástupu do Československého rozhlasu. A také nás překvapil novou knihou Baví mě bavit. Čekají vás i další zajímavé rozhovory, filmové recenze, například na Dunu nebo Poslední souboj, dále seriálový hit Yellowstone či cesta do hlubin Brna – nakouknete do tramvajové štoly pod Špilberkem.

Baví mě bavit je zbrusu nová kniha hlasatele a moderátora Jana Rosáka, který se na vás usmívá z obálky nového Kultu. Témat k rozhovoru bylo nepřeberné množství, bavíme se s ním mimo jiné o jeho působení v televizi, odkud si jej můžete pamatovat třeba jako moderátora soutěžního pořadu Riskuj!, který v reprízách vídáme dodnes.

Recenzenti si, jak je zvykem, posvítili na nové filmy. Tentokrát jsou to snímky Duna, Poslední souboj a Francouzská depeše Liberty. Ani seriálový svět nezůstal ochuzen, přečtete si o Yellowstonu s Kevinem Costnerem v hlavní roli. Na divadelních prknech zhlédnete příběh Jane Eyrové, rubriku hudební pak věnujeme Karlu Gottovi a sbormistryni Czech Ensemble Baroque Tereze Válkové.

Historické Brno vám odhalí další ze svých tajemství. Tím je nedokončený tunel pod Špilberkem, který měl být součástí tramvajové sítě. Povíme vám také příběh o domu „U Tří knížat“, kde roku 1581 došlo k tragickému incidentu.

Zaplesat mohou nejen Foglarovci, kteří se jistě těší na recenzi Tajemství Velkého Vonta, ale i ostatní milovníci knih. Recenze jsme tentokrát připravili na díla Dámský gambit a Démon ze sídliště.

Ze zajímavých osobností vzpomeňme Jiřího Suchého, spoluzakladatele divadla Semafor, jehož celoživotní práce se stala kultovní. Kromě Jana Rosáka a Terezy Válkové jsme vyzpovídali také Josefa Dvorského zakladatele projektu plaveb na La Grace, replice plachetnice z 18. století, která nabízí zážitkovou plavbu spojenou s výukou lodního řemesla. Pokud moře není nic pro vás a dáte přednost teplu domova, můžete se stát malířem na zkoušku s deskovou hrou Canvas.

Další info

Neziskový spolek KULT, z. s. se věnuje podpoře a propagaci kultury, kulturního dění a sportu. Své vize prezentuje na webových stránkách www.milujemekulturu.cz a stojí za výzvou (za)chraňme kulturu. Svého cíle dosahuje vydáváním a bezplatnou distribucí magazínu KULT!, který je pravidelným průvodcem brněnským kulturním a společenským děním. Dále provozuje kulturní portál www.kult.cz a zveřejňuje tiskové zprávy na webu TZonline.cz.

Kontakt

Ing. Michaela Petráková
+420 604 772 964
redakce@kult.cz

Ke stažení:

podobné zprávy

Zažijte léto na Mariánském náměstí

Divadelní performance, festivaly, prezentace umění nebo Zažít město jinak. To vše vás čeká na Mariánském náměstí na Praze 1 od června až do září 2022. Sezónu plnou kulturního programu zažije Mariánské náměstí již po třetí. Na své si přijdou děti i dospělí různých věkových kategorií. Vstup na akce je zdarma.

KŘTINY V TISKÁRNĚ POINT CZ

Ve čtvrtek 2. června 2022 proběhl ve výrobním závodě tiskárny POINT CZ v Medlově u Brna křest nového tiskového stroje Heidelberg Speedmaster. Oficiálně tak byla zakončena první fáze velkého investičního projektu společnosti, který ji posouvá směrem k robotizované budoucnosti Průmyslu 4.0.

ŠEDESÁT/ Sólo pro stále mladou dámu. 60 let oddělení dějin architektury

Architektura (rodu ženského) je nestárnoucí „Dámou“. Provází lidstvo od úsvitu jeho dějin. Mnohdy avantgardní až extravagantní, inspirující, nezkrotná – jindy poddajná či poplatná své době, ale stále se proměňující. Taková bude i nová výstava na hradě Špilberku. Muzeum města Brna k oslavě jubilea oddělení dějin architektury připravilo živou a obměňující se výstavu, která návštěvníkům představí již dlouholetou a významnou činnost tohoto oddělení. Výstava bude k vidění od 23. června do 31. prosince 2022. Bude obměňována a doplňována doprovodnými akcemi.

Rubriky
Štítky
INZERCE / PODPORA