Za zábavou s Janem Rosákem a Kultem

Zveřejněno

Moderátora Jana Rosáka jsme vyzpovídali u příležitosti úctyhodného jubilea, slaví totiž 50. rok od nástupu do Československého rozhlasu. A také nás překvapil novou knihou Baví mě bavit. Čekají vás i další zajímavé rozhovory, filmové recenze, například na Dunu nebo Poslední souboj, dále seriálový hit Yellowstone či cesta do hlubin Brna – nakouknete do tramvajové štoly pod Špilberkem.

Baví mě bavit je zbrusu nová kniha hlasatele a moderátora Jana Rosáka, který se na vás usmívá z obálky nového Kultu. Témat k rozhovoru bylo nepřeberné množství, bavíme se s ním mimo jiné o jeho působení v televizi, odkud si jej můžete pamatovat třeba jako moderátora soutěžního pořadu Riskuj!, který v reprízách vídáme dodnes.

Recenzenti si, jak je zvykem, posvítili na nové filmy. Tentokrát jsou to snímky Duna, Poslední souboj a Francouzská depeše Liberty. Ani seriálový svět nezůstal ochuzen, přečtete si o Yellowstonu s Kevinem Costnerem v hlavní roli. Na divadelních prknech zhlédnete příběh Jane Eyrové, rubriku hudební pak věnujeme Karlu Gottovi a sbormistryni Czech Ensemble Baroque Tereze Válkové.

Historické Brno vám odhalí další ze svých tajemství. Tím je nedokončený tunel pod Špilberkem, který měl být součástí tramvajové sítě. Povíme vám také příběh o domu „U Tří knížat“, kde roku 1581 došlo k tragickému incidentu.

Zaplesat mohou nejen Foglarovci, kteří se jistě těší na recenzi Tajemství Velkého Vonta, ale i ostatní milovníci knih. Recenze jsme tentokrát připravili na díla Dámský gambit a Démon ze sídliště.

Ze zajímavých osobností vzpomeňme Jiřího Suchého, spoluzakladatele divadla Semafor, jehož celoživotní práce se stala kultovní. Kromě Jana Rosáka a Terezy Válkové jsme vyzpovídali také Josefa Dvorského zakladatele projektu plaveb na La Grace, replice plachetnice z 18. století, která nabízí zážitkovou plavbu spojenou s výukou lodního řemesla. Pokud moře není nic pro vás a dáte přednost teplu domova, můžete se stát malířem na zkoušku s deskovou hrou Canvas.

Další info

Neziskový spolek KULT, z. s. se věnuje podpoře a propagaci kultury, kulturního dění a sportu. Své vize prezentuje na webových stránkách www.milujemekulturu.cz a stojí za výzvou (za)chraňme kulturu. Svého cíle dosahuje vydáváním a bezplatnou distribucí magazínu KULT!, který je pravidelným průvodcem brněnským kulturním a společenským děním. Dále provozuje kulturní portál www.kult.cz a zveřejňuje tiskové zprávy na webu TZonline.cz.

Kontakt

Ing. Michaela Petráková
+420 604 772 964
redakce@kult.cz

Ke stažení:

podobné zprávy

Netradiční Křídla 2020/2021 nabídla tradiční zábavu

Tradice divácké ankety o nejoblíbenějšího herce, herečku, inscenaci a tvůrčí počin vznikla v Městském divadle Brno v roce 1997 a v sobotu 15. ledna 2022 se na Činoherní scéně MdB v režii Stanislava Slováka uskutečnil již 25. ročník. Křídla udělovaná za loňskou „podivnou sezónu“ však ovšem snad ani nemohla být obvyklá. Proběhla tedy výjimečně bez tradičních cen udělovaných diváky. Ani tak ale nebylo o zábavu nouze!

Mezinárodní hvězdy Magdalena Kožená a Sir Simon Rattle obdrží čestný doktorát JAMU

Čestný doktorát Janáčkovy akademie múzických umění získá česká operní a koncertní pěvkyně Magdalena Kožená a také britský orchestrální i operní dirigent Sir Simon Rattle. Obě hvězdy mezinárodního hudebního nebe si mimořádné ocenění převezmou při slavnostním zasedání Umělecké rady JAMU v úterý 18. ledna v Divadle na Orlí, kde ceremoniál v 11 hodin začne.

Premiéra Kráska a zvíře

Jedna z nejkrásnějších francouzských pohádek pojednává o síle obětavosti a lásky, které dá hlavní hrdinka přednost před životem v přepychu a bohatství. Stejně jako ona i každý z nás žije příběh svého života. Někdo ten svůj tráví sledováním příběhů druhých, takže nakonec ani nemá kdy naplno prožít ten svůj. Nezáleží na tom, jak kdo vypadá v záři televizních reflektorů nebo při potlesku diváků v televizním studiu. Světla televizního studia z nás lepšího člověka neudělají.

Rubriky
Štítky
INZERCE / PODPORA