Klienti začínají s nákupem zájezdů v režimu First Minute. Poptávka postupně roste

Zveřejněno

Přes aktuální omezení spojená s Covid 19 začínají Češi kupovat ve velké míře zájezdy na léto 2021 v režimu First Minute. Aktuálně tvoří tyto zájezdy kolem 45 % veškerých prodejů. Nejvíce poptávané destinace jsou Egypt, Řecko, Chorvatsko, Španělsko a Turecko. Zájem je také o Maledivy nebo Spojené arabské emiráty.

Češi jsou připraveni také do dovolených v rámci First Minute investovat podobné částky jako v předcházejících letech – a to i v řádech desítek tisíc Kč. Nejčastějším odletovým místem je Praha, pak Vídeň a v závěsu Brno.

„Cestovní kanceláře se situaci přizpůsobily, dokáží nejistou dobu lépe uchopit, a nabízejí lidem možnost si zájezd zajistit za nejvýhodnějších podmínek i v dnešní nejisté době. U vybraných zájezdů se jedná zejména o nízké zálohy, možnost bezplatné změny na jiné zájezdy či úplné bezplatné odstoupení od smlouvy až do 45 dnů před odjezdem. Lze také získat zvýhodněné ceny za testy na COVID 19“, říká Petr Pěcha, obchodní ředitel STUDENT AGENCY.

I v případech, kdy by došlo k úplnému zákazu cestování, klienti se nemusí bát, že by o své peníze přišli – cestovní kanceláře letos již pracují se všemi variantami vývoje.

Také letecké společnosti připravily nabídku výhodných letenek, které cestující mohou z jakéhokoliv důvodu změnit, a to bez účtování poplatku za změnu, nebo stornovat. Dříve neměnitelné letenky jsou tak nyní plně flexibilní. U jednotlivých vybraných leteckých společností jsou nabídky možnosti změn následující:
• Air France-KLM – nabízí flexibilní letenky bez omezení z hlediska data vycestování
• ČSA a SmartWings nabízejí nákup flexibilních letenek s vycestováním do 31. 3. 2021
• Lufthansa Group (Lufthansa, Swiss, Austrian, Brussels Airlines) – nabízí nákup flexibilních letenek s nákupem do 28. 2. 2021 a s neomezeným vycestováním z hlediska data cesty
• Emirates – flexibilní letenky pro nákup a vycestování do termínu 30. 6. 2021
• Qatar Airways – flexibilní letenky nákup do 30. 4.2021 s možností proletění až do 31. 12. 2021
• British Ariways – nabídka flexibilních letenek s nákupem a termínem proletění do 30. 04. 2022

Změnily se však nákupní zvyky klientů. V minulých letech se letenky běžně kupovaly 3-6 měsíců dopředu. Nyní si klienti letenky kupují max. 1-2 týdny dopředu.

I přes nabídku flexibilních letenek je v porovnání s celými First Minute zájezdy aktuálně nižší poptávka ze strany klientů o koupi samostatných letenek do typicky letních destinací, jako jsou Bulharsko (Burgas), Chorvatsko (Split, Zadar, Záhřeb, Pula, Dubrovník) Řecko (Rhodos, Kréta, Zakynthos).

V roce 2019 i loni si klienti již v tomto čase kupovali letenky na letní sezonu, letos dávají přednost právě spíše uceleným zájezdům v rámci First Minute, aby v případě změn mohli veškeré úpravy vyřešit na jednom místě.

Kontakt

Aleš Ondrůj
+420 603 523 053
ales.ondruj@studentagency.cz

Ke stažení:

podobné zprávy

Brněnská podcastová platforma pro nezávislou hudbu rozšíří působnost celoevropsky

Rádio Ponava, které v srpnu oslaví první rok své existence, čeká rozšíření působnosti a další profesionalizace. Nový program a nová tvář a struktura tohoto “rádia” bude v rámci projektu “UFMC” vznikat ve spolupráci brněnské kavárny Ponava s hudební fakultou konzervatoře v Haagu, slovenským vydavatelstvím Hevhetia a polským festivalem Voicingers.

A je to tady! Hudební trailer ze života Marie Antoinetty ve vašem obýváku ke shlédnutí už teď.

Hudební trailer o Marii Antoinettě nahlíží do druhé poloviny 18. století. Zde tamějším dvorem přezdívaná „Madame Deficit“ ochutnává život ve všech jeho podobách. Dorty, odpolední čajové dýchánky v přírodě i vůně zakázaného milostné vzplanutí. Natáčení probíhalo v komplexu zámku Úsobí. Co všechno hudební trailer odkrývá a kde se dá už nyní zkouknout?

Zkraťte si čekání na Ježíška v Lužánkách

Kde si vykoledujete mikulášskou nadílku? Vyrobíte ozdoby, věnce a dárky? Kde zažijete vánoční atmosféru, zvyky, zpívání a vystoupení? Lužánecká pracoviště na několika místech v Brně nabízí program pro rodiny s dětmi od první adventní neděle až do příchodu Ježíška. Letos si užijete dokonce Medové Vánoce a celý prosinec i o vánočních svátcích si můžete zabruslit na Kluzišti Lesná!

Rubriky
Štítky
INZERCE / PODPORA