Startuje nový jízdní řád – vlaky RegioJet nově na trase Ústí nad Labem – Kolín

Zveřejněno

RegioJet, druhý největší osobní železniční dopravce v České republice, startuje nově na rychlíkové lince R23 Ústí nad Labem hl. n. – Mělník – Nymburk hl. n. – Kolín a zpět. V neděli 12. prosince – při příležitosti změny vlakových jízdních řádů – převezme dopravce RegioJet na základě vítězství v poptávkovém řízení Ministerstva dopravy provoz rychlíků na této lince.

Denně se bude jednat celkem o 16 spojů – 8 v každém směru, které budou zastavovat v následujících stanicích: Ústí nad Labem hl. n., Ústí nad Labem západ, Ústí nad Labem – Střekov, Litoměřice město, Štětí, Mělník, Všetaty, Stará Boleslav, Lysá nad Labem, Nymburk hl. n., Poděbrady, Velký Osek a Kolín. Spoje budou provozovány v kategorii rychlík třívozovými klimatizovanými soupravami složenými z jednoho vozu první třídy (Business) a dvou vozů druhé třídy (Low-cost).

Cestující v obou třídách budou moci během jízdy využít zdarma připojení k internetu, budou moci sledovat na svých zařízeních (notebook, tablet, chytrý telefon…) filmy a další obsah prostřednictvím palubního zábavního portálu. Cestující v první třídě, dostanou navíc zdarma vodu, kávu a ti, kteří cestují déle než 60 minut, pomerančový džus.

Kromě jízdenek v tarifu RegioJet budou ve všech spojích linky R23 platit – stejně jako doposud – také jízdenky v tarifu PID a DÚK.

Všechny vozy budou klimatizované. Vozy druhé třídy budou mít jak tzv. oddílové uspořádání s látkovými sedačkami v kupé s 6 místy, tak uspořádání velkoprostorového oddílu. Vůz první třídy nabídne velkoprostorové uspořádání s polohovatelnými koženými sedačkami. Cestující v první i druhé třídě budou mít k dispozici možnost připojení drobných elektronických zařízení do zásuvek s 230 V.

Další info

Další novinky v novém jízdním řádu – nové zastávky na Vysočině

Dálkové vlakové spoje RegioJet spojující Prahu s Brnem, Bratislavou, Vídní či Budapeští a v létě také s destinacemi na chorvatském pobřeží Jaderského moře budou od 12. prosince zastavovat také ve stanicích Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou a Kolín. Spoje jsou trasovány přes Vysočinu z důvodů výlukových prací Správy železnic na hlavním koridoru a RegioJet od začátku měl zájem nabídnout své služby cestujícím ze stanic a regionů, kterým projíždí. Spoje RegioJet zde budou zastavovat po dobu svého přetrasování přes Vysočinu.

Cestující ze stanic Havlíčkův Brod, Kolín a Žďár nad Sázavou tak získají přímé spojení vlaky RegioJet do Brna a Prahy (až 10x denně v každém směru), Vídně (až 4x denně v každém směru), Budapešti (2x denně v každém směru), Bratislavy (až 4x denně v každém směru), Žiliny (1x denně v každém směru), ale také do lázeňských měst Györ, Piešťany či v létě do chorvatských destinací Split a Rijeka.

Kontakt

Ing. Aleš Ondrůj
+420 603 523 053
ales.ondruj@studentagency.cz

Ke stažení:

podobné zprávy

Brněnská podcastová platforma pro nezávislou hudbu rozšíří působnost celoevropsky

Rádio Ponava, které v srpnu oslaví první rok své existence, čeká rozšíření působnosti a další profesionalizace. Nový program a nová tvář a struktura tohoto “rádia” bude v rámci projektu “UFMC” vznikat ve spolupráci brněnské kavárny Ponava s hudební fakultou konzervatoře v Haagu, slovenským vydavatelstvím Hevhetia a polským festivalem Voicingers.

A je to tady! Hudební trailer ze života Marie Antoinetty ve vašem obýváku ke shlédnutí už teď.

Hudební trailer o Marii Antoinettě nahlíží do druhé poloviny 18. století. Zde tamějším dvorem přezdívaná „Madame Deficit“ ochutnává život ve všech jeho podobách. Dorty, odpolední čajové dýchánky v přírodě i vůně zakázaného milostné vzplanutí. Natáčení probíhalo v komplexu zámku Úsobí. Co všechno hudební trailer odkrývá a kde se dá už nyní zkouknout?

Zkraťte si čekání na Ježíška v Lužánkách

Kde si vykoledujete mikulášskou nadílku? Vyrobíte ozdoby, věnce a dárky? Kde zažijete vánoční atmosféru, zvyky, zpívání a vystoupení? Lužánecká pracoviště na několika místech v Brně nabízí program pro rodiny s dětmi od první adventní neděle až do příchodu Ježíška. Letos si užijete dokonce Medové Vánoce a celý prosinec i o vánočních svátcích si můžete zabruslit na Kluzišti Lesná!

Rubriky
Štítky
INZERCE / PODPORA