Startuje nový jízdní řád – vlaky RegioJet nově na trase Ústí nad Labem – Kolín

Zveřejněno

RegioJet, druhý největší osobní železniční dopravce v České republice, startuje nově na rychlíkové lince R23 Ústí nad Labem hl. n. – Mělník – Nymburk hl. n. – Kolín a zpět. V neděli 12. prosince – při příležitosti změny vlakových jízdních řádů – převezme dopravce RegioJet na základě vítězství v poptávkovém řízení Ministerstva dopravy provoz rychlíků na této lince.

Denně se bude jednat celkem o 16 spojů – 8 v každém směru, které budou zastavovat v následujících stanicích: Ústí nad Labem hl. n., Ústí nad Labem západ, Ústí nad Labem – Střekov, Litoměřice město, Štětí, Mělník, Všetaty, Stará Boleslav, Lysá nad Labem, Nymburk hl. n., Poděbrady, Velký Osek a Kolín. Spoje budou provozovány v kategorii rychlík třívozovými klimatizovanými soupravami složenými z jednoho vozu první třídy (Business) a dvou vozů druhé třídy (Low-cost).

Cestující v obou třídách budou moci během jízdy využít zdarma připojení k internetu, budou moci sledovat na svých zařízeních (notebook, tablet, chytrý telefon…) filmy a další obsah prostřednictvím palubního zábavního portálu. Cestující v první třídě, dostanou navíc zdarma vodu, kávu a ti, kteří cestují déle než 60 minut, pomerančový džus.

Kromě jízdenek v tarifu RegioJet budou ve všech spojích linky R23 platit – stejně jako doposud – také jízdenky v tarifu PID a DÚK.

Všechny vozy budou klimatizované. Vozy druhé třídy budou mít jak tzv. oddílové uspořádání s látkovými sedačkami v kupé s 6 místy, tak uspořádání velkoprostorového oddílu. Vůz první třídy nabídne velkoprostorové uspořádání s polohovatelnými koženými sedačkami. Cestující v první i druhé třídě budou mít k dispozici možnost připojení drobných elektronických zařízení do zásuvek s 230 V.

Další info

Další novinky v novém jízdním řádu – nové zastávky na Vysočině

Dálkové vlakové spoje RegioJet spojující Prahu s Brnem, Bratislavou, Vídní či Budapeští a v létě také s destinacemi na chorvatském pobřeží Jaderského moře budou od 12. prosince zastavovat také ve stanicích Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou a Kolín. Spoje jsou trasovány přes Vysočinu z důvodů výlukových prací Správy železnic na hlavním koridoru a RegioJet od začátku měl zájem nabídnout své služby cestujícím ze stanic a regionů, kterým projíždí. Spoje RegioJet zde budou zastavovat po dobu svého přetrasování přes Vysočinu.

Cestující ze stanic Havlíčkův Brod, Kolín a Žďár nad Sázavou tak získají přímé spojení vlaky RegioJet do Brna a Prahy (až 10x denně v každém směru), Vídně (až 4x denně v každém směru), Budapešti (2x denně v každém směru), Bratislavy (až 4x denně v každém směru), Žiliny (1x denně v každém směru), ale také do lázeňských měst Györ, Piešťany či v létě do chorvatských destinací Split a Rijeka.

Kontakt

Ing. Aleš Ondrůj
+420 603 523 053
ales.ondruj@studentagency.cz

Ke stažení:

podobné zprávy

Netradiční Křídla 2020/2021 nabídla tradiční zábavu

Tradice divácké ankety o nejoblíbenějšího herce, herečku, inscenaci a tvůrčí počin vznikla v Městském divadle Brno v roce 1997 a v sobotu 15. ledna 2022 se na Činoherní scéně MdB v režii Stanislava Slováka uskutečnil již 25. ročník. Křídla udělovaná za loňskou „podivnou sezónu“ však ovšem snad ani nemohla být obvyklá. Proběhla tedy výjimečně bez tradičních cen udělovaných diváky. Ani tak ale nebylo o zábavu nouze!

Mezinárodní hvězdy Magdalena Kožená a Sir Simon Rattle obdrží čestný doktorát JAMU

Čestný doktorát Janáčkovy akademie múzických umění získá česká operní a koncertní pěvkyně Magdalena Kožená a také britský orchestrální i operní dirigent Sir Simon Rattle. Obě hvězdy mezinárodního hudebního nebe si mimořádné ocenění převezmou při slavnostním zasedání Umělecké rady JAMU v úterý 18. ledna v Divadle na Orlí, kde ceremoniál v 11 hodin začne.

Premiéra Kráska a zvíře

Jedna z nejkrásnějších francouzských pohádek pojednává o síle obětavosti a lásky, které dá hlavní hrdinka přednost před životem v přepychu a bohatství. Stejně jako ona i každý z nás žije příběh svého života. Někdo ten svůj tráví sledováním příběhů druhých, takže nakonec ani nemá kdy naplno prožít ten svůj. Nezáleží na tom, jak kdo vypadá v záři televizních reflektorů nebo při potlesku diváků v televizním studiu. Světla televizního studia z nás lepšího člověka neudělají.

Rubriky
Štítky
INZERCE / PODPORA