Cestovní ruch se vrací do běžného režimu. Lidé tak mohou vyrazit #mimodavy.

Zveřejněno
Pandemie koronaviru otřásla téměř všemi oblastmi podnikání a cestovní ruch není výjimkou. Postupný návrat do běžného režimu tak čeká nejen provozovatele hotelů či restaurací, ale také všechny vyhledávané turistické cíle a další subjekty. V rámci zachování bezpečnosti už nyní lidé vyhledávají místa, která nejsou v obležení turistů. I na takové cíle upozorní kampaň #mimodavy.

Jižní Morava je druhým nejnavštěvovanějším regionem hned po Praze. V hlavní sezóně tak přitahuje mnoho návštěvníků z celé České republiky i okolí. Nejinak tomu bude i v letošním roce, který bude ovlivněný vládními nařízeními v souvislosti se šířením pandemie koronaviru.

Dá se očekávat, že kvůli omezené možnosti cestování do zahraničí, budou mít letos Češi jedinečnou příležitost poznat svoji zemi. V Centrále cestovního ruchu Jižní Morava jsme už před vypuknutím pandemie připravili kampaň #mimodavy, která ukazuje méně známé destinace, kde se ale dá zažít spousty zábavy a často nabízejí atraktivní program. Výhodou těchto destinací je i to, že zde zájemci nenarazí na davy lidí, jako je tomu v případě hlavních turistických cílů,“ přiblížila ředitelka Centrály cestovního ruchu Jižní Morava Pavla Pelánová.

Právě zamezení kumulace turistů z bezpečnostních důvodů bude v letošním roce jednou z největších výzev cestovního ruchu. Jižní Morava ale nabízí několik méně známých destinací, které toto kritérium splňují, a zároveň dokáží ukojit touhy po poznání nových míst, vyzkoušení lokálního občerstvení či nabídnou nové cyklistické trasy. Tato místa jsou přehledně rozdělena podle regionů na webu https://www.jizni-morava.cz/mimo-davy. Své si tam najdou milovníci vína, piva, přírody, ale také třeba rozhleden či těžby nafty a uhlí.

Své zážitky z doporučených výletů mohou lidé sdílet na Instagramu. Ty nejlepší s označením #mimodavy zveřejníme na našem instagramovém profilu @Southmoravia.

Za zážitky lze vyrazit už nyní

Přestože nouzový stav bude v České republice trvat až do 17. května, díky postupnému rozvolňování vládních opatření mohou lidé navštívit oblíbená místa na jižní Moravě už nyní. Arboretum Šmelcovna nabízí přírodní naučný a odpočinkový areál na okraji Boskovic pro celou rodinu. Kromě expozic s pohádkovými bytostmi je otevřeno také zahradní prodejní centrum a zookoutek zakrslých zvířat. Nedaleko je možné navštívit boskovickou radniční věž či se zúčastnit venkovní prohlídky místní židovské čtvrti. Další památky v Boskovicích včetně Muzea regionu Boskovicka a synagogy budou přístupné od 12. května.

Muzeum Blanenska se pro návštěvníky otevře v částečném režimu v pondělí 11. května. Za zhlédnutí stojí především sezónní výstava Vlajka letí vzhůru věnovaná historii trampingu. Jeskyně Moravského kras budou přístupné až od 25. května, jejich okolí však nabízí nespočet turistických tras a naučných stezek. Projděte se okolo propasti Macocha na vyhlídku Koňský spád nebo ke zřícenině hradu Blansek.

Koho láká sport, může vyrazit na singletraily do Jedovnice nebo na Baťův kanál. Zde je možnost zúčastnit se pravidelných vyjížděk na lodi či si jednu z lodí přímo půjčit. Do čtvrtka 14. května je otevřeno vždy od pátku do neděle, od 15. května pak od úterý do neděle. V nedalekých Ratíškovicích jsou v provozu také šlapací drezíny na Baťově vlečce.

Pozadu nezůstane ani Znojmo a jeho blízké okolí. V úterý 12. května se veřejnosti zpřístupní minoritský klášter, Dům umění a znojemský hrad s rotundou sv. Kateřiny. O čtyři dny později bude následovat zřícenina hradu Cornštjna. Více naleznete na webu https://www.muzeumznojmo.cz/.

#spolutozvladneme

Další info

Centrála cestovního ruchu-Jižní Morava, z.s.p.o. (CCR JM), byla zřízena v roce 2005 jako zájmové sdružení právnických osob, které má za úkol koordinaci rozvoje cestovního ruchu na jižní Moravě se zaměřením na maximální využití turistického potenciálu území v souladu s principy udržitelného rozvoje. Členy sdružení jsou: Jihomoravský kraj, statutární město Brno a Svaz obchodu a cestovního ruchu České republiky. Úkolem centrály je propojování a koordinace aktivit osob zainteresovaných na rozvoji cestovního ruchu s cílem poskytnout návštěvníkům regionu komplexní služby, zabezpečit prosperitu podniků, a tím i konkurenceschopnost jižní Moravy.

https://www.jizni-morava.cz/mimo-davy

Kontakt

Martina Grůzová
+420 725 488 889
gruzova@ccrjm.cz

Ke stažení:

podobné zprávy

Lužánecké skleníky se slavnostně otevřou veřejnosti

Návštěvníci si v dílně vyrobí květináč a ve skleníku si do něj zasadí semínka nebo rovnou květinu. Nové polytechnické a přírodovědné dílny neboli LUSK budou už brzy těšit děti v kroužcích a dospělé o víkendových kurzech. Jedinečnou příležitost nahlédnout do moderních prostor v přilehlé zahradě u největšího lužáneckého pracoviště Lidická v Brně a vyzkoušet si třeba gravírování bude mít každý, kdo dorazí v úterý 21. září  od 15.30 na komentovanou prohlídku a workshopy. 

Občanské oko lidem poradí jak na moudrá i zelená města NESEHNUTÍ spouští nový poradenský web pro iniciativy i jednotlivce

Ve více tématech a na novém webu www.obcanskeoko.cz poradí veřejnosti od tohoto týdne odbornice a odborníci spolupracující s organizací NESEHNUTÍ. S žádostí o pomoc v nejrůznějších oblastech vedení kampaně za udržitelná města se na tým expertů a expertek mohou obrátit skupiny i jednotlivci bojující například s nadměrnou výstavbou, ohrožením městské zeleně nebo nedostatečným zapojením veřejnosti do procesů rozhodujících o budoucnosti jejich okolí.

Malá území Vladimíra Preclíka. Na Špilberku v jedinečném dialogu s těmi, kteří ho v životě provázeli.

Výstava Malá území je věnovaná sochaři, malíři, spisovateli a vysokoškolskému pedagogu Vladimíru Preclíkovi, který část svého života spojil s Brnem. Přestože zde působil jen několik let (1991 – 1997), významně se zapsal do zdejšího kulturního dění. Podílel se na založení brněnské Fakulty výtvarných umění a také byl zvolen jejím prvním děkanem.

Rubriky
Štítky
INZERCE / PODPORA