Chcete zažít něco jiného? Ubytujte se v regionu Koruny Vysočiny a o vše se postaráme.

Zveřejněno
Přesto že užíváme poslední letní dny s teploty nad 25 stupňů, v Koruně Vysočiny připravují další novinky pro turisty. Tentokrát vsází na zážitek kombinovaný se slevou. Tak totiž bude fungovat Zážitková karta Koruny Vysočiny.

Koruna Vysočiny je malá, dosud ne zcela objevená Turistická oblast Vysočiny, která je především spojovaná s Chráněnou krajinou oblasti Zďárských vrchů, Zelenou horou a hradem Pernštejn. Všechny zajímavosti se oprávněně řadí mezi skvosty České republiky. -Turistická oblast nabízí mnohem víc možností a zajímavostí, které velmi často utečou pozornosti návštěvníků. Geografická poloha uprostřed republiky taky má své úskalí, z čeho vyplývá další problém, jednodenní návštěvnost, bez využití ubytování. Destinační management společně s podnikateli v cestovním ruchu a veřejnou správou se rozhodli vytvořit pilotní projekt Zážitková karta Koruny Vysočiny. Jedná se o systém podpory a spolupráce mezi podnikateli, kteří se potýkají s negativním dopadem pandemie, jenž aktuálně pořád zasahuje naši republiku.

Připravovaná zážitková karta bude držitelům nabízet zajímavé zážitky nebo slevy. Například v muzeu veteránů v Bystřici nad Pernštejnem držitelé této karty dostanou úplně jiný výklad přímo od manželky majitele muzea než turista, který se rozhodne museum navštívit v rámci jednodenního výletu. V ADREXu, půjčovně kol, elektrokol a lezeckého vybavení tak držitel karty dostane výběrovou kávu nebo čaj zdarma. V Domě přírody v Krátké po předložení karty dostanou děti speciální pátračku, která je zábavnou formou provede domem. Pohádková vesnička v Podlesí nabízí zvýhodněné vstupné do vesničky. Do projektu se zapojí i provozovatel lyžařského střediska Ski snow park Harusův kopec, který připravil pro ubytované turisty slevu 10%.

Další info

Pokud vše půjde podle plánů, první karty k pobytu turisté dostanou již na zimní sezónu. Další informace o najdete na našem turistickém portálu www.korunavysociny.cz nebo na telefonu +420 776 308 072.

Kontakt

Oľga Königová
+420 776 308 072
kancelar@korunavysociny.cz

Ke stažení:

podobné zprávy

K záchraně Arnoldovy vily jsme zase o krok blíž

Muzeum města Brna právě podepsalo partnerskou smlouvu s Národním muzeem umění, architektury a designu v Oslo o spolupráci na projektu „Centrum dialogu – záchrana a rehabilitace Arnoldovy vily“. Naplňuje se tak jedna z důležitých podmínek k získání grantu z Finančních mechanismů EHP/Norsko.

Příběh Dr. Emila Háchy ožije v Divadle D21

Divadlo D21 připravuje další, v pořadí již třetí premiérový titul v rámci letošní „české“ sezóny nazvané „Zemský ráj to napohled“. Jedná se o autorskou inscenaci Emil čili o Háchovi osvědčeného režijně-dramaturgického tandemu Jakub Vašíček – Tomáš Jarkovský, kteří se stálému publiku D21 představili již v roce 2018 – rovněž autorskou inscenací CLOUD. Jinak působí ve vedení královéhradeckého Divadla Drak. Kdo jejich tvorbu trochu zná, tomu musí být jasné, že ani v případě aktuálně připravované inscenace o Emilu Háchovi nepůjde o nějaký nudný, málem učebnicový portrét nebo obyčejnou „suchou činohru“…

Březen měsíc čtenářů 2021

I v této složité době Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR vyhlašuje dvanáctý ročník akce Březen – měsíc čtenářů. Logo BMČ pro vaši potřebu si můžete stáhnout z goo.gl/YHQew. SKIP pro tuto akci vydává krásný plakát, který si můžete vyzvednout v krajských knihovnách. Za pomoc s distribucí plakátů všem krajským knihovnám velmi děkujeme. Tento rok bude hlavním komunikačním tématem v českých knihovnách udržitelnost. V České republice vznikla v roce 2019 pracovní skupina Udržitelnost v knihovnách. Jejím cílem je prozkoumat role českých knihoven v naplňování cílů udržitelného rozvoje a pomoci jim je rozvíjet, prohlubovat a komunikovat veřejnosti i zřizovatelům.

Rubriky
Štítky
INZERCE / PODPORA