Chcete zažít něco jiného? Ubytujte se v regionu Koruny Vysočiny a o vše se postaráme.

Zveřejněno
Přesto že užíváme poslední letní dny s teploty nad 25 stupňů, v Koruně Vysočiny připravují další novinky pro turisty. Tentokrát vsází na zážitek kombinovaný se slevou. Tak totiž bude fungovat Zážitková karta Koruny Vysočiny.

Koruna Vysočiny je malá, dosud ne zcela objevená Turistická oblast Vysočiny, která je především spojovaná s Chráněnou krajinou oblasti Zďárských vrchů, Zelenou horou a hradem Pernštejn. Všechny zajímavosti se oprávněně řadí mezi skvosty České republiky. -Turistická oblast nabízí mnohem víc možností a zajímavostí, které velmi často utečou pozornosti návštěvníků. Geografická poloha uprostřed republiky taky má své úskalí, z čeho vyplývá další problém, jednodenní návštěvnost, bez využití ubytování. Destinační management společně s podnikateli v cestovním ruchu a veřejnou správou se rozhodli vytvořit pilotní projekt Zážitková karta Koruny Vysočiny. Jedná se o systém podpory a spolupráce mezi podnikateli, kteří se potýkají s negativním dopadem pandemie, jenž aktuálně pořád zasahuje naši republiku.

Připravovaná zážitková karta bude držitelům nabízet zajímavé zážitky nebo slevy. Například v muzeu veteránů v Bystřici nad Pernštejnem držitelé této karty dostanou úplně jiný výklad přímo od manželky majitele muzea než turista, který se rozhodne museum navštívit v rámci jednodenního výletu. V ADREXu, půjčovně kol, elektrokol a lezeckého vybavení tak držitel karty dostane výběrovou kávu nebo čaj zdarma. V Domě přírody v Krátké po předložení karty dostanou děti speciální pátračku, která je zábavnou formou provede domem. Pohádková vesnička v Podlesí nabízí zvýhodněné vstupné do vesničky. Do projektu se zapojí i provozovatel lyžařského střediska Ski snow park Harusův kopec, který připravil pro ubytované turisty slevu 10%.

Další info

Pokud vše půjde podle plánů, první karty k pobytu turisté dostanou již na zimní sezónu. Další informace o najdete na našem turistickém portálu www.korunavysociny.cz nebo na telefonu +420 776 308 072.

Kontakt

Oľga Königová
+420 776 308 072
kancelar@korunavysociny.cz

Ke stažení:

podobné zprávy

Lužánecké skleníky se slavnostně otevřou veřejnosti

Návštěvníci si v dílně vyrobí květináč a ve skleníku si do něj zasadí semínka nebo rovnou květinu. Nové polytechnické a přírodovědné dílny neboli LUSK budou už brzy těšit děti v kroužcích a dospělé o víkendových kurzech. Jedinečnou příležitost nahlédnout do moderních prostor v přilehlé zahradě u největšího lužáneckého pracoviště Lidická v Brně a vyzkoušet si třeba gravírování bude mít každý, kdo dorazí v úterý 21. září  od 15.30 na komentovanou prohlídku a workshopy. 

Občanské oko lidem poradí jak na moudrá i zelená města NESEHNUTÍ spouští nový poradenský web pro iniciativy i jednotlivce

Ve více tématech a na novém webu www.obcanskeoko.cz poradí veřejnosti od tohoto týdne odbornice a odborníci spolupracující s organizací NESEHNUTÍ. S žádostí o pomoc v nejrůznějších oblastech vedení kampaně za udržitelná města se na tým expertů a expertek mohou obrátit skupiny i jednotlivci bojující například s nadměrnou výstavbou, ohrožením městské zeleně nebo nedostatečným zapojením veřejnosti do procesů rozhodujících o budoucnosti jejich okolí.

Malá území Vladimíra Preclíka. Na Špilberku v jedinečném dialogu s těmi, kteří ho v životě provázeli.

Výstava Malá území je věnovaná sochaři, malíři, spisovateli a vysokoškolskému pedagogu Vladimíru Preclíkovi, který část svého života spojil s Brnem. Přestože zde působil jen několik let (1991 – 1997), významně se zapsal do zdejšího kulturního dění. Podílel se na založení brněnské Fakulty výtvarných umění a také byl zvolen jejím prvním děkanem.

Rubriky
Štítky
INZERCE / PODPORA