Znojmo sází na podporu turismu. Podnikatele zapojí kampaní #mastozadax

Zveřejněno
Letošní dovolená ve Znojmě má jasná pozitiva. „Podpořil jsi znojemské hotely, kavárny, vinárny a další podnikatele? Pak si zasloužíš poznat naše nejzajímavější turistické cíle zadax,“ hlásí kampaň Znojmo Zadax s hlavním komunikačním hasgtagem #mastozadax, kterou Znojmo a Znojemská Beseda pro letošní sezónu spouští. Reaguje tím na složitou situaci v souvislosti s bojem proti koronaviru.

„Pro zaměstnanost ve Znojmě je cestovní ruch důležitým odvětvím, které ale teď trpí. Turismus proto chceme využít jako nástroj pro podporu místních podnikatelů. Máme tu desítky různých provozů se stovkami zaměstnanců, se kterými chceme táhnout za jeden provaz,“ vysvětluje pointu starosta města Jan Grois.

„Znojmo je navíc krásné historické město, obklopené nádhernou přírodou a vinicemi, umíme tu výborná vína a vaříme i skvělé pivo. Náš region je naprosto ideální pro stále více žádanou aktivní dovolenou, na své si tady přijdou příznivci turistiky, cyklovýletů i vodáků. Slunečné a teplé počasí je u nás v létě zaručeno,“ připomíná přednosti jihomoravského královského města Znojma starosta Grois.

S plným břichem nejdál dojdeš. A #mastozadax

Cílem projektu Znojmo Zadax je přivést turisty do Znojma v tom smyslu, aby své peníze utratili ve městě.
„Naším primárním cílem není dostat do podzemí nebo na radniční věž dvakrát tolik turistů a vybrat více na vstupném, ale naznačit turistovi, že je skvělé se u nás ubytovat, zajít si tu na oběd nebo do kavárny a využít dalších atraktivit města, protože pak bude mít naše krásné památky, prohlídku města nebo vybrané akce volný vstup, tedy zadax,“ vysvětluje pointu kampaně starosta Grois.

Do kampaně #mastozadax bude chtít radnice vtáhnout co nejvíce partnerů z oblasti ubytovatelů, gastroprovozů a dalších služeb souvisejících s turismem.

„Pamětihodnosti města a podnikatelé budou propojení tím způsobem, že pokud turista utratí určitý obnos peněz u soukromníků, dostane poukaz na volné vstupné do našich provozů,“ vysvětluje Karel Podzimek, místostarosta pro kulturu, sport a cestovní ruch.

„U restaurací a kaváren dostanete poukaz, pokud u nich necháte alespoň 150 korun, pro ubytování platí hranice 500 korun a u ostatních služeb, kam můžeme zařadit půjčovny kol, kánoí, využití turistického vláčku, Vinobusu nebo například návštěvu objektů, které nejsou pod správou města, jako je znojemský hrad nebo rotunda, je výše útraty pro obdržení poukazu stanovena na 200 korun,“ doplňuje místostarosta Podzimek.

A kam budete moci poukaz využít? „Držitel poukazu si bude moci vybrat z čtyř objektů –podzemí, radniční věže, hradebního opevnění a Expozice pivovarnictví, dále je v nabídce prohlídka města případně návštěva letního kina ve dnech, kdy budeme promítat,“vyjmenovává nabídku Znojmo Zadax František Koudela, ředitel Znojemské Besedy.

Hledejte samolepku #mastozadax

Kampaň #mastozadax ve městě poběží od 1. června do konce září. Se zapojováním partnerů se startuje ale už obratem.
„Budeme aktivně oslovovat aktéry v cestovním ruchu ve Znojmě, aby se zapojili. Budeme jim poskytovat také patřičnou marketingovou podporu. Celý systém je navíc hrozně jednoduchý: stačí se zaregistrovat na adrese www.znojmozadax.cz, sdělit nám  předpokládaný počet potřebných poukazů, které jim po navázání spolupráce následně  připravíme k odběru. Podmínky spolupráce jsou nastaveny tak, aby pro budoucí partnery  byly co nejvýhodnější a nejsnazší,“ objasňuje formu spolupráce Koudela.
„Partnerům navíc poskytneme propagačními materiály kampaně a samolepku, kterou si označí svou provozovnu, aby turisté věděli, že jsou součástí #mastozadax. Doufám, že tuto příležitost nastartovat opět cestovní ruch využije co nejvíce podnikatelů, posílí se tak vzájemný patriotizmus a samolepky budeme nacházet na každém vchodu do hotelu, penzionu, restaurace, kavárny a dalších provozů služeb,“ věří v úspěch Znojmo Zadax Koudela.

Další info

Pofrčíme na Instagramu, v tisku i rádiu
Znojmo Zadax bude mít patřičnou marketingovou podporu. Hlavní část kampaně poběží na sociálních sítích, a to zejména na speciálním instagramovém účtu Znojmo Zadax a pod hastagem #mastozadax. Počítá se také s celorepublikovou propagací v tištěných médiích, v rádiu a na billboardech na příjezdech do města. Všechny informace pro turisty a podnikatele budou také na www.znojmozadax.cz. Prostřednictví emailu zadax@znojemskabeseda.cz bude možné dohodou osobní konzultaci, doplňuje František Koudela

Děkujeme za podporu!
„Rádi bychom, aby projekt Znojmo Zadax byl společnou kampaní všech subjektů ve Znojmě. Jsem přesvědčený, že když budeme táhnout za jeden provaz, budeme z toho profitovat všichni,“ dodává starosta Grois.
„Děkujeme dopředu také všem, kteří se letos rozhodnou strávit dovolenou v tuzemsku. U nás je spoustu krásných míst, jež máme mnohdy za humny, ale nevíme o nich. Dovolenou domanavíc podpoříme české podnikatelky a podnikatele, jež nyní zažívají těžké časy,“ vyjadřuje vděk starosta Grois.

Kontakt

Pavla Pelánová
+420 604 310 486
pelanova@ccrjm.cz

Ke stažení:

podobné zprávy

Plavba za duhou v lodi

Divadlo Radost otevírá svou divadelní loď těm nejmenším divákům – a to dětem do tří let a jejich pra/rodičům. V bývalém Muzeu loutek se tak hraje po dlouhé odmlce první představení pro nejmenší, a to s prozaickým názvem Plavba za duhou. Režie se ujala Dora Bouzková a scénu vytvořil Matěj Forman.

Lužánecké skleníky se slavnostně otevřou veřejnosti

Návštěvníci si v dílně vyrobí květináč a ve skleníku si do něj zasadí semínka nebo rovnou květinu. Nové polytechnické a přírodovědné dílny neboli LUSK budou už brzy těšit děti v kroužcích a dospělé o víkendových kurzech. Jedinečnou příležitost nahlédnout do moderních prostor v přilehlé zahradě u největšího lužáneckého pracoviště Lidická v Brně a vyzkoušet si třeba gravírování bude mít každý, kdo dorazí v úterý 21. září  od 15.30 na komentovanou prohlídku a workshopy. 

Občanské oko lidem poradí jak na moudrá i zelená města NESEHNUTÍ spouští nový poradenský web pro iniciativy i jednotlivce

Ve více tématech a na novém webu www.obcanskeoko.cz poradí veřejnosti od tohoto týdne odbornice a odborníci spolupracující s organizací NESEHNUTÍ. S žádostí o pomoc v nejrůznějších oblastech vedení kampaně za udržitelná města se na tým expertů a expertek mohou obrátit skupiny i jednotlivci bojující například s nadměrnou výstavbou, ohrožením městské zeleně nebo nedostatečným zapojením veřejnosti do procesů rozhodujících o budoucnosti jejich okolí.

Rubriky
Štítky
INZERCE / PODPORA