Klienti začínají s nákupem zájezdů v režimu First Minute. Poptávka postupně roste

Zveřejněno
Přes aktuální omezení spojená s Covid 19 začínají Češi kupovat ve velké míře zájezdy na léto 2021 v režimu First Minute. Aktuálně tvoří tyto zájezdy kolem 45 % veškerých prodejů. Nejvíce poptávané destinace jsou Egypt, Řecko, Chorvatsko, Španělsko a Turecko. Zájem je také o Maledivy nebo Spojené arabské emiráty.

Češi jsou připraveni také do dovolených v rámci First Minute investovat podobné částky jako v předcházejících letech – a to i v řádech desítek tisíc Kč. Nejčastějším odletovým místem je Praha, pak Vídeň a v závěsu Brno.

„Cestovní kanceláře se situaci přizpůsobily, dokáží nejistou dobu lépe uchopit, a nabízejí lidem možnost si zájezd zajistit za nejvýhodnějších podmínek i v dnešní nejisté době. U vybraných zájezdů se jedná zejména o nízké zálohy, možnost bezplatné změny na jiné zájezdy či úplné bezplatné odstoupení od smlouvy až do 45 dnů před odjezdem. Lze také získat zvýhodněné ceny za testy na COVID 19“, říká Petr Pěcha, obchodní ředitel STUDENT AGENCY.

I v případech, kdy by došlo k úplnému zákazu cestování, klienti se nemusí bát, že by o své peníze přišli – cestovní kanceláře letos již pracují se všemi variantami vývoje.

Také letecké společnosti připravily nabídku výhodných letenek, které cestující mohou z jakéhokoliv důvodu změnit, a to bez účtování poplatku za změnu, nebo stornovat. Dříve neměnitelné letenky jsou tak nyní plně flexibilní. U jednotlivých vybraných leteckých společností jsou nabídky možnosti změn následující:
• Air France-KLM – nabízí flexibilní letenky bez omezení z hlediska data vycestování
• ČSA a SmartWings nabízejí nákup flexibilních letenek s vycestováním do 31. 3. 2021
• Lufthansa Group (Lufthansa, Swiss, Austrian, Brussels Airlines) – nabízí nákup flexibilních letenek s nákupem do 28. 2. 2021 a s neomezeným vycestováním z hlediska data cesty
• Emirates – flexibilní letenky pro nákup a vycestování do termínu 30. 6. 2021
• Qatar Airways – flexibilní letenky nákup do 30. 4.2021 s možností proletění až do 31. 12. 2021
• British Ariways – nabídka flexibilních letenek s nákupem a termínem proletění do 30. 04. 2022

Změnily se však nákupní zvyky klientů. V minulých letech se letenky běžně kupovaly 3-6 měsíců dopředu. Nyní si klienti letenky kupují max. 1-2 týdny dopředu.

I přes nabídku flexibilních letenek je v porovnání s celými First Minute zájezdy aktuálně nižší poptávka ze strany klientů o koupi samostatných letenek do typicky letních destinací, jako jsou Bulharsko (Burgas), Chorvatsko (Split, Zadar, Záhřeb, Pula, Dubrovník) Řecko (Rhodos, Kréta, Zakynthos).

V roce 2019 i loni si klienti již v tomto čase kupovali letenky na letní sezonu, letos dávají přednost právě spíše uceleným zájezdům v rámci First Minute, aby v případě změn mohli veškeré úpravy vyřešit na jednom místě.

Kontakt

Aleš Ondrůj
+420 603 523 053
ales.ondruj@studentagency.cz

Ke stažení:

podobné zprávy

Plavba za duhou v lodi

Divadlo Radost otevírá svou divadelní loď těm nejmenším divákům – a to dětem do tří let a jejich pra/rodičům. V bývalém Muzeu loutek se tak hraje po dlouhé odmlce první představení pro nejmenší, a to s prozaickým názvem Plavba za duhou. Režie se ujala Dora Bouzková a scénu vytvořil Matěj Forman.

Lužánecké skleníky se slavnostně otevřou veřejnosti

Návštěvníci si v dílně vyrobí květináč a ve skleníku si do něj zasadí semínka nebo rovnou květinu. Nové polytechnické a přírodovědné dílny neboli LUSK budou už brzy těšit děti v kroužcích a dospělé o víkendových kurzech. Jedinečnou příležitost nahlédnout do moderních prostor v přilehlé zahradě u největšího lužáneckého pracoviště Lidická v Brně a vyzkoušet si třeba gravírování bude mít každý, kdo dorazí v úterý 21. září  od 15.30 na komentovanou prohlídku a workshopy. 

Občanské oko lidem poradí jak na moudrá i zelená města NESEHNUTÍ spouští nový poradenský web pro iniciativy i jednotlivce

Ve více tématech a na novém webu www.obcanskeoko.cz poradí veřejnosti od tohoto týdne odbornice a odborníci spolupracující s organizací NESEHNUTÍ. S žádostí o pomoc v nejrůznějších oblastech vedení kampaně za udržitelná města se na tým expertů a expertek mohou obrátit skupiny i jednotlivci bojující například s nadměrnou výstavbou, ohrožením městské zeleně nebo nedostatečným zapojením veřejnosti do procesů rozhodujících o budoucnosti jejich okolí.

Rubriky
Štítky
INZERCE / PODPORA