Pro Čechy a Slováky – vstup do Chorvatska zcela volný. Nepotřebují už žádná potvrzení

Zveřejněno
Od dnešní půlnoci jsou Česká republika a Slovensko na seznamu tzv. zelených zemí a tudíž je vstup po cestující z těchto zemí do Chorvatska bez omezení – stejně jako před epidemií. Znamená to, že Češi a Slováci mohou do Chorvatska vstupovat bez jakýchkoli potvrzení o testu nebo potvrzení o očkování nebo potvrzení o překonání nemoci. Stačí pouze občanský průkaz nebo cestovní pas. Pro rychlejší odbavení je pouze nezbytné vyplnit příjezdový formulář https://entercroatia.mup.hr/.

RegioJet zaznamenává stálý nárůst o cesty do Chorvatska. Aktuálně se počet jízdenek, které RegioJet doposud prodal na své vlakové spoje z ČR a SR do Chorvatska blíží 60 tisícům. Spoje na až do poloviny června jsou více méně zcela nebo z naprosté většiny už vyprodány. Od 1. 7. začnou vlaky RegioJet jezdit do Splitu a Rijeky denně.

Loni vlaky RegioJet do a z Chorvatska za celé období provozu přepravily celkem více než 60 tisíc cestujících. Letos tedy RegioJet očekává více než 100 tisíc cestujících. V nabídce je vyšší kapacita míst – soupravy jsou 15 vozové a spoje jezdí od přelomu května a června až do konce září, kdy poslední vlak odjede ze Splitu a Rijeky 27. září.

Od pátku 18. 6. spouští RegioJet také autobusový spoj do Splitu s odjezdem z Prahy v pátek v 16.00, z Brna v 19.10 hodin, z Bratislavy ve 21.00 hodin a příjezdem do Splitu následující den v 9.30. Kromě Splitu budou autobusy RegioJet na této lince zastavovat i v Šibeniku, Primoštenu a Trogiru.

Kontakt

Ing. Aleš Ondrůj
+420 603 523 053
ales.ondruj@studentagency.cz

Ke stažení:

podobné zprávy

Lužánecké skleníky se slavnostně otevřou veřejnosti

Návštěvníci si v dílně vyrobí květináč a ve skleníku si do něj zasadí semínka nebo rovnou květinu. Nové polytechnické a přírodovědné dílny neboli LUSK budou už brzy těšit děti v kroužcích a dospělé o víkendových kurzech. Jedinečnou příležitost nahlédnout do moderních prostor v přilehlé zahradě u největšího lužáneckého pracoviště Lidická v Brně a vyzkoušet si třeba gravírování bude mít každý, kdo dorazí v úterý 21. září  od 15.30 na komentovanou prohlídku a workshopy. 

Občanské oko lidem poradí jak na moudrá i zelená města NESEHNUTÍ spouští nový poradenský web pro iniciativy i jednotlivce

Ve více tématech a na novém webu www.obcanskeoko.cz poradí veřejnosti od tohoto týdne odbornice a odborníci spolupracující s organizací NESEHNUTÍ. S žádostí o pomoc v nejrůznějších oblastech vedení kampaně za udržitelná města se na tým expertů a expertek mohou obrátit skupiny i jednotlivci bojující například s nadměrnou výstavbou, ohrožením městské zeleně nebo nedostatečným zapojením veřejnosti do procesů rozhodujících o budoucnosti jejich okolí.

Malá území Vladimíra Preclíka. Na Špilberku v jedinečném dialogu s těmi, kteří ho v životě provázeli.

Výstava Malá území je věnovaná sochaři, malíři, spisovateli a vysokoškolskému pedagogu Vladimíru Preclíkovi, který část svého života spojil s Brnem. Přestože zde působil jen několik let (1991 – 1997), významně se zapsal do zdejšího kulturního dění. Podílel se na založení brněnské Fakulty výtvarných umění a také byl zvolen jejím prvním děkanem.

Rubriky
Štítky
INZERCE / PODPORA