Velkolepá streetparty na Lužánecké oslaví její znovuotevření, přijedou i PSH

Zveřejněno
Gastronomické podniky na Lužánecké ulici se spojily, aby společně oslavily dokončení rekonstrukce ulice. Již více než rok probíhají totální rekonstrukce inženýrských sítí a veškerých pozemních komunikací na ulici Lužánecké. Staré, někdy až historické inženýrské sítě pod touto ulicí, byly kompletně modernizovány a současně s nimi také všechny pozemní komunikace. Původně plánovaný termín stavby od 2. 6. 2019 do 31. 12. 2020 se stal černou můrou všech podniků na této ulici, kterým příliš nepomohla ani koronavirová karanténa. Dokončení rekonstrukcí se však podařilo uspíšit a termín posunout na 7. 9. 2020.

Všechny podniky na Lužánecké se proto spojily a společnými silami organizují streetparty na oslavu otevření ulice. Hlavní organizátor slavnosti Vít Kalvoda to komentuje slovy: „Mám radost, že kolem lužáneckého parku vykvetlo výjimečně férové konkurenční prostředí s širokou paletou originálních gastronomických podniků a že dokážeme tak pěkně spolupracovat. Na Lužánecké teď můžete skutečně bezstarostně strávit krásný den i noc, aniž byste trpěli nudou, což jistě zjistíte i během našeho minifestivalu.“

Kromě ukázek gastronomického umění na Lužánecké vyraší čtyři stage s různými DJ’s, vystoupí rapová legenda PSH či našlapané funky Sajmon and Garfunkers, budete moci shlédnout závody ve skateboardingu, show na inline bruslích či na workoutovém hřišti, atd.

To vše se koná zdarma, resp. za dobrovolné vstupné.

Další info

Akce se koná pod záštitou primátorky města Brna JUDr. Markéty Vaňkové.
Detailní program naleznete na www.luzaneckaopen.cz.

Kontakt

Vit Kalvoda
vit.kalvoda@gmail.com

Ke stažení:

podobné zprávy

K záchraně Arnoldovy vily jsme zase o krok blíž

Muzeum města Brna právě podepsalo partnerskou smlouvu s Národním muzeem umění, architektury a designu v Oslo o spolupráci na projektu „Centrum dialogu – záchrana a rehabilitace Arnoldovy vily“. Naplňuje se tak jedna z důležitých podmínek k získání grantu z Finančních mechanismů EHP/Norsko.

Příběh Dr. Emila Háchy ožije v Divadle D21

Divadlo D21 připravuje další, v pořadí již třetí premiérový titul v rámci letošní „české“ sezóny nazvané „Zemský ráj to napohled“. Jedná se o autorskou inscenaci Emil čili o Háchovi osvědčeného režijně-dramaturgického tandemu Jakub Vašíček – Tomáš Jarkovský, kteří se stálému publiku D21 představili již v roce 2018 – rovněž autorskou inscenací CLOUD. Jinak působí ve vedení královéhradeckého Divadla Drak. Kdo jejich tvorbu trochu zná, tomu musí být jasné, že ani v případě aktuálně připravované inscenace o Emilu Háchovi nepůjde o nějaký nudný, málem učebnicový portrét nebo obyčejnou „suchou činohru“…

Březen měsíc čtenářů 2021

I v této složité době Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR vyhlašuje dvanáctý ročník akce Březen – měsíc čtenářů. Logo BMČ pro vaši potřebu si můžete stáhnout z goo.gl/YHQew. SKIP pro tuto akci vydává krásný plakát, který si můžete vyzvednout v krajských knihovnách. Za pomoc s distribucí plakátů všem krajským knihovnám velmi děkujeme. Tento rok bude hlavním komunikačním tématem v českých knihovnách udržitelnost. V České republice vznikla v roce 2019 pracovní skupina Udržitelnost v knihovnách. Jejím cílem je prozkoumat role českých knihoven v naplňování cílů udržitelného rozvoje a pomoci jim je rozvíjet, prohlubovat a komunikovat veřejnosti i zřizovatelům.

Rubriky
Štítky
INZERCE / PODPORA