Týden kávy v novém hávu

Zveřejněno

Po 10 let byl Týden kávy součástí Trhů kávy. Letošní 11. ročník se organizátoři rozhodli Trhy kávy a edukativní část Týden kávy rozdělit a uspořádat ho v netradičním formátu. Termín konání však zůstává. Proběhne od 1. do 7. října v online formátu.

„Po loňské zkušenosti, kdy jsme byli nuceni uspořádat část Týdne kávy v online verzi kvůli pandemii Covid-19, jsme se rozhodli tento koncept dále rozvinout. Hlavním úmyslem online verze je, aby byly přednášky přístupné pro všechny, kdo o ně bude mít zájem. A to odkudkoliv, třeba i doma z obývacího pokoje,” vysvětluje jedna z koordinátorek Týdne kávy Janka Fišerová. V termínech od 1. do 10. října budou na webových stránkách www.tydenkavy.cz, každý den od 18:00, přístupná videa, která jsme nahráli ve spolupráci s baristy, kávovými odborníky i pražírnami z celé republiky. Systém dobrovolného vstupného z loňských let zůstává, jen jsme stanovili minimální hranici, která je 50 Kč. Pokud však bude chtít někdo přispět více a ocenit tak snahu organizátorů a přednášejících, bude mít možnost. V nabídce bude i možnost zhlédnout všechna videa za jednotnou zvýhodněnou cenu.

Velkým přínosem online verze se stává i výhoda, že diváci nemusí být přesně v 18:00 u svých obrazovek. Videa budou dostupná 7 kalendářních dní, takže si je budou moci diváci pustit kdy jen budou chtít, samozřejmě v rozmezí již zmíněných 7 kalendářních dní od zveřejnění videa.

Co se týká samotných přednášek, oslovili jsme jak samotné baristy, tak i pražírny, které jste mohli potkat i na zářijových Trzích kávy. Těšit se můžete na přednášku o filtrované kávě z úst vicemistryně v přípravě filtrované kávy Anet Kopecké. Spolu s KOFI KOFI se dotkneme tématu rozdílu mezi “kávarnou” a “pojízdnou kavárnou”. Zjistíte také, jak se školí noví baristi, jak se pracuje v pražírně, kde pracují lidé se zdravotním postižením, nebo v programu najdete třeba i rozhovor s kolumbijským farmářem Benedictem Puentézem, který přiletěl na pár dní do České republiky. Témata jsou uspořádána tak, aby si každý divák našel to své.

Další info

Samotný Týden kávy bude zakončený Kávovým kvízem. Ten proběhne 7. 10. v kavárně Café Práh v Galerii Vaňkovka a přihlásit se může každý, kdo se chce dozvědět o kávě trošku více nebo se jen pobavit. Své znalosti můžete otestovat ve čtyřčlenných týmech a získat tak kávové odměny. Vstupné na Kávový kvíz je 60 Kč za osobu (platí se na místě) a přihlásit se můžete buď na facebookové události Týden kávy 2021 // Kávový kvíz, nebo na e-mailu janka@kavaspojuje.cz. Těšíme se, že se i letos stanete součástí Týdne kávy a užijete si to spolu s námi. Kávě zdar!

Kontakt

Lubomír Černý
+420 601 339 007
lubomir@kavaspojuje.cz

Ke stažení:

podobné zprávy

Netradiční Křídla 2020/2021 nabídla tradiční zábavu

Tradice divácké ankety o nejoblíbenějšího herce, herečku, inscenaci a tvůrčí počin vznikla v Městském divadle Brno v roce 1997 a v sobotu 15. ledna 2022 se na Činoherní scéně MdB v režii Stanislava Slováka uskutečnil již 25. ročník. Křídla udělovaná za loňskou „podivnou sezónu“ však ovšem snad ani nemohla být obvyklá. Proběhla tedy výjimečně bez tradičních cen udělovaných diváky. Ani tak ale nebylo o zábavu nouze!

Mezinárodní hvězdy Magdalena Kožená a Sir Simon Rattle obdrží čestný doktorát JAMU

Čestný doktorát Janáčkovy akademie múzických umění získá česká operní a koncertní pěvkyně Magdalena Kožená a také britský orchestrální i operní dirigent Sir Simon Rattle. Obě hvězdy mezinárodního hudebního nebe si mimořádné ocenění převezmou při slavnostním zasedání Umělecké rady JAMU v úterý 18. ledna v Divadle na Orlí, kde ceremoniál v 11 hodin začne.

Premiéra Kráska a zvíře

Jedna z nejkrásnějších francouzských pohádek pojednává o síle obětavosti a lásky, které dá hlavní hrdinka přednost před životem v přepychu a bohatství. Stejně jako ona i každý z nás žije příběh svého života. Někdo ten svůj tráví sledováním příběhů druhých, takže nakonec ani nemá kdy naplno prožít ten svůj. Nezáleží na tom, jak kdo vypadá v záři televizních reflektorů nebo při potlesku diváků v televizním studiu. Světla televizního studia z nás lepšího člověka neudělají.

Rubriky
Štítky
INZERCE / PODPORA