A je to tady! Hudební trailer ze života Marie Antoinetty ve vašem obýváku ke shlédnutí už teď.

Zveřejněno

Hudební trailer o Marii Antoinettě nahlíží do druhé poloviny 18. století. Zde tamějším dvorem přezdívaná „Madame Deficit“ ochutnává život ve všech jeho podobách. Dorty, odpolední čajové dýchánky v přírodě i vůně zakázaného milostné vzplanutí. Natáčení probíhalo v komplexu zámku Úsobí. Co všechno hudební trailer odkrývá a kde se dá už nyní zkouknout?

Hlavní pořadatelé, Šáruš History Fashion, divákům představují nevšední podívanou inspirující se na načančaným životním stylem francouzské královny. Fotografka, návrhářka, a především zakladatelka značky zaměřující se na rokokové kostýmy z 18. století Šárka Tóthová tvrdí, že měla jasno už na začátku. „Smyslem celého projektu je ukázat, že moje šaty mají vícero možností uplatnění. Já, protože jsem fotografka, je využívám především v rámci zážitkového focení a propagace mých služeb. Ale musím také přiznat, že mě vždy zajímalo, jak vypadají na videu. Tento projekt jasně dokazuje, že fantazii se meze nekladou (smích),“ dodává se smíchem Tóthová.

Historizující hudební skupina Lucrezia Borgia napsala a nahrála k projektu skladbu s názvem Ten kdo miluje. „Tato konkrétní skladba je inspirována barokní hudbou. U textu jsem od hlavních pořadatelů žádné specifické požadavky nedostal, takže jsem se zaměřil na univerzálnost a romantiku,“ uvedl frontman kapely Antonín Maceček.
Hlavní role Marie Antoinetty se ujala zpěvačka zmíněné historizující skupiny Jana Burdová. „Předně si moc vážím důvěry Šáruš History Fashion, že do hlavní role obsadila zrovna mě. A to i přesto, že nejsem herečka. Mám pouze zkušenosti z dřívějších klipů, kde jsem většinou vystupovala coby muzikantka na pozadí,“ přiblížila situaci Jana Burdová.

Ve videoklipu Ten kdo miluje se objeví i umělé dorty vyrobené Terezou Jandovou pod značkou Fake Cake. Ty, jak si divák může všimnout, jsou k nerozeznání od jedlých. „Nejprve jsem musela zjistit, jaké druhy sladkostí se tenkrát vůbec pekly. Z pramenů se dochovalo, že čokoládovou-krémový dort, který je nahoře politý čokoládou a ozdobený malinami, byl nejoblíbenější pochoutkou francouzské královny. Výroba této autentické repliky mi zabrala dva dny,“ objasnila výrobu umělých dortů Jandová.

Hudební trailer inspirovaný denním životem Marie Anotinetty natočil a sestříhal Miloslav Bouška, vystupující pod značkou reklamní agentury anamax. „V tomto projektu klademe velký důraz na výtvarné prvky, zatímco v případě spolupráce u jiných hudebních klipů se zaměřujeme více na hudbu samotnou nebo doplňky k hudbě,“ řekl Bouška.

Videoklip Ten kdo miluje byl v pátek 2. prosince v nově vzniklém podniku CyberGame Coffe&Bar slavnostně pokřtěn a vypuštěn do světa. Nyní ho můžete z pohodlí domova zkouknout i vy, a to na YouTube kanále Šáruš History Fashion.

Přejeme příjemnou podívanou!

Další info

Tvůrci:
Režie a kamera: Milan Bouška
Scénář: Šáruš History Fashion
Hudba: Tony Maceček, Lucrezia Borgia
Kostýmy: Šáruš History Fashion
Partneři: FakeCake.cz, Hůlkarna.cz, Zámek Úsobí, anamax.cz

Zdroj foto: Šáruš History Fashion

Kontakt

Šáruš History Fashion
+420 777 221 926
sarus.history.fashion@centrum.cz

Ke stažení:

podobné zprávy

Brněnská podcastová platforma pro nezávislou hudbu rozšíří působnost celoevropsky

Rádio Ponava, které v srpnu oslaví první rok své existence, čeká rozšíření působnosti a další profesionalizace. Nový program a nová tvář a struktura tohoto “rádia” bude v rámci projektu “UFMC” vznikat ve spolupráci brněnské kavárny Ponava s hudební fakultou konzervatoře v Haagu, slovenským vydavatelstvím Hevhetia a polským festivalem Voicingers.

Zkraťte si čekání na Ježíška v Lužánkách

Kde si vykoledujete mikulášskou nadílku? Vyrobíte ozdoby, věnce a dárky? Kde zažijete vánoční atmosféru, zvyky, zpívání a vystoupení? Lužánecká pracoviště na několika místech v Brně nabízí program pro rodiny s dětmi od první adventní neděle až do příchodu Ježíška. Letos si užijete dokonce Medové Vánoce a celý prosinec i o vánočních svátcích si můžete zabruslit na Kluzišti Lesná!

Natali Santini představí své ilustrace na FRAME Festivalu

Natali Santini (19) je švédská ilustrátorka, sopranistka a básnířka žijící v Praze. Její díla jsou zastoupena v soukromých sbírkách v České republice, Španělsku, Švédsku, Francii a v USA. Tento rok představí své umění na mezinárodní přehlídce FRAME Prague Comics Art Festival, která se zaměřuje na to nejlepší ze současného autorského komiksu, ilustrace a samovydavatelské tvorby.

Rubriky
Štítky
INZERCE / PODPORA