Brněnská podcastová platforma pro nezávislou hudbu rozšíří působnost celoevropsky

Zveřejněno

Rádio Ponava, které v srpnu oslaví první rok své existence, čeká rozšíření působnosti a další profesionalizace. Nový program a nová tvář a struktura tohoto “rádia” bude v rámci projektu “UFMC” vznikat ve spolupráci brněnské kavárny Ponava s hudební fakultou konzervatoře v Haagu, slovenským vydavatelstvím Hevhetia a polským festivalem Voicingers.

Za necelý rok své existence se Ponavě podařilo publikovat 53 podcastů a na webu www.ponava.radio vydat desítky hodin hudby z produkcí při Ponava Cafe v brněnském parku Lužánky, např. Tomáš Liška & Invisible World, Ladě, Lucie Vítková, Jim Black & Meow nebo Hrubá hudba.

Podařilo se také opravit zdevastované podkroví kavárny Ponava v Lužánkách a přetvořit je v profesionální studio pro výrobu rozhlasových pořadů.

Pro účely svého provozu vytvořilo Rádio Ponava server pro streaming a licencování nahrávek, určený především pro spolupráci s malými vydavateli hudby. Tuto infrastrukturu nabídne nyní v rámci celoevropského projektu spojujícího hudební kurátory také dalším podobným projektům na území EU a současně by tak chtělo pomoci posluchačům zorientovat se v produkci českých i zahraničních malých vydavatelství.

“Komunita zájemců o nekonvenční hudbu je poměrně úzká, celoevropsky však čítá desítky tisíc osob a díky našemu projektu by se mohla lépe propojit a vzájemně inspirovat,” komentuje budoucnost projektu jeho otec a manažer Ponavy Vít Kalvoda.

Regionální a žánrové rozšíření Rádia Ponava doprovází také personální posily. Novým metakurátorem a vedoucím programu se stává rozhlasový tvůrce Ladislav Železný, který v Českém Rozhlase dramaturgicky zaštiťuje projekt R{A}DIO{CUSTICA} a exkluzivní programovou řadu Radioateliér. Za dobu jeho působení v Českém rozhlase získaly rozhlasové hry na kterých se podílel, nebo jeho hudební a dramaturgické počiny mnohá ocenění u nás (Prix Bohemia) i v zahraniční (Prix Marulič, Grand Prix Nova, Palma Ars Acustica, Phonurgia Nova, Prix Italia, Prix Europe, Karl-Sczuka-Preis). Technickou kvalitu vysílání zajistí známý konceptuální hudebník, mistr zvuku a vydavatel Tomáš Vtípil. V roli kurátorů se zapojí např. Martin Hurych (CZ/NL), Justin Bennett (NL), Peter Katina (SK), Miroslav Haľák (SK), nebo Grzegorz Karnas (PL).

Rádio Ponava bude nadále spolupracovat také s brněnskými festivaly zaměřenými na nekonvenční hudbu, jakými jsou FAUN v divadle Husa na provázku, nebo PonavaFest v parku Lužánky.

Projekt Rádio Ponava byl spolufinancován z Fondů EHP a Norska 2014–2021.

Další info

Zdroj foto: Rádio Ponava

Kontakt

Vít Kalvoda
777 654 109
vit.kalvoda@gmail.com

Ke stažení:

podobné zprávy

A je to tady! Hudební trailer ze života Marie Antoinetty ve vašem obýváku ke shlédnutí už teď.

Hudební trailer o Marii Antoinettě nahlíží do druhé poloviny 18. století. Zde tamějším dvorem přezdívaná „Madame Deficit“ ochutnává život ve všech jeho podobách. Dorty, odpolední čajové dýchánky v přírodě i vůně zakázaného milostné vzplanutí. Natáčení probíhalo v komplexu zámku Úsobí. Co všechno hudební trailer odkrývá a kde se dá už nyní zkouknout?

Zkraťte si čekání na Ježíška v Lužánkách

Kde si vykoledujete mikulášskou nadílku? Vyrobíte ozdoby, věnce a dárky? Kde zažijete vánoční atmosféru, zvyky, zpívání a vystoupení? Lužánecká pracoviště na několika místech v Brně nabízí program pro rodiny s dětmi od první adventní neděle až do příchodu Ježíška. Letos si užijete dokonce Medové Vánoce a celý prosinec i o vánočních svátcích si můžete zabruslit na Kluzišti Lesná!

Natali Santini představí své ilustrace na FRAME Festivalu

Natali Santini (19) je švédská ilustrátorka, sopranistka a básnířka žijící v Praze. Její díla jsou zastoupena v soukromých sbírkách v České republice, Španělsku, Švédsku, Francii a v USA. Tento rok představí své umění na mezinárodní přehlídce FRAME Prague Comics Art Festival, která se zaměřuje na to nejlepší ze současného autorského komiksu, ilustrace a samovydavatelské tvorby.

Rubriky
Štítky
INZERCE / PODPORA