Charitativní Kočičí týden v Café In The Ghetto propojí pomoc pro kočičí útulky s gastronomií, uměním a místní komunitou.

Zveřejněno

V říjnu se to hemží významnými zvířecími svátky. Na začátku měsíce se slavil Světový den hospodářských zvířat (2. 10.) a Mezinárodní den zvířat (4. 10.), v jeho závěru slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků (25. 10.) a celý říjen je Mezinárodním měsícem černé kočky. Proto spojily své síly společnost Tripitaka, kavárna Café In The Ghetto, Charitativní kočičí spolek Kryšpín a Kateřina Dubovcová a společně zvou na Kočičí týden v Café In The Ghetto s výstavou, speciálním menu, dobročičinným čajem a dalšími kratochvílemi.

V týdnu před oslavami Mezinárodního dne mazlíčků (25. října) můžete v Brně navštívit charitativní akci Kočičí týden v Café In The Ghetto, která pomůže kočkám v útulcích, tedy těm, které zatím domácími mazlíčky bohužel nejsou. V místní komunitní kavárně bude od 18. do 22. října k vidění výstava grafických fotokoláží koček brněnské fotografky a výtvarnice Kateřiny Dubovcové a jídelna pozve na speciální veganské menu inspirované kočičími jmény. Nabízet se budu například Kryšpínovy špagety s cuketovým pestem, Mikešův hlívový guláš, ale i speciální desert Punčičák. Bude zde taky možné koupit si háčkovanou kočičku nebo objednat dobroČIČInný čaj. Obojím můžete přispět na stovky koček v útulcích. V těch, kterým pomáhá Charitativní kočičí spolek Kryšpín jich bylo k 9. září 2021 neuvěřitelných 760.

V závěru Kočičího týdne jste zváni i na úspěšnou divadelní instalaci Zvěř. Tu vytvořilo několik desítek performerů z různých brněnských skupin (Buranteatr, divadlo Facka, Le Cabaret Nomade, Filigrán, divadlo Odjinud, Orbita, Bazmek entertainment, Dramatická jelita, Káznice Crew aj.). Náročná site specific instalace bude rozmístěná ve všech přístupných prostorách Káznice, přičemž divák prochází jednotlivými lokacemi volně dle svého zájmu a uvážení. Celek sjednocují celohlavové masky zvířat, koncept a režii celku má na starost Pavel Strašák a představení se v Káznici uskuteční 21. a 22. října od 20 hodin. Ve čtvrtek bude možné v Káznici navštívit od 18 hodin také Mši svatou celebrovanou knězem Janem Hanákem.

Další info

18.–22. 10. 2021 Kočičí týden v Café In The Ghetto
výstava, speciální menu, dobroČIČInný čaj a prodej háčkovaných kočiček
OTEVŘENO 11:30-22:00
21. 10. 18:00 Mše svatá v kapli Káznice
celebruje Jan Hanák
21. a 22. 10. 20:00 Zvěř
divadelní site specific instalace

Tripitaka a Káznice žije
Občanské sdružení Tripitaka zajišťuje kulturní i vzdělávací akce pro veřejnost. Společně s TIC BRNO oživuje prostory brněnské Káznice řadou kulturních a společenských akcí. Divadelní site-specific instalace Zvěř je vyvrcholením Roku zvěře.
Café In The Ghetto
Kavárna, bar, jídelna a vitrinová galerie, multifunkční prostor pro komunitní akce. Nabízíme lokální pivo pivovaru Moravia, kávu Rello il torrefattore a veganské limonády On Lemon. Každý měsíc u nás ve vitrinách vystavují brněnští umělci a umělkyně.
Charitativní kočičí spolek Kryšpín
Tento charitativní projekt vznikl v Brně v době covidové, aby udělal svět o chlup lepším. O kočičí chlup! Pomáhá devíti ověřeným kočičím útulkům a tím stovkám nechtěných, opuštěných, nemocných či zraněných koček najednou.

Kontakt

+420 776 725 277
spolek-kryspin@email.cz

Ke stažení:

podobné zprávy

Netradiční Křídla 2020/2021 nabídla tradiční zábavu

Tradice divácké ankety o nejoblíbenějšího herce, herečku, inscenaci a tvůrčí počin vznikla v Městském divadle Brno v roce 1997 a v sobotu 15. ledna 2022 se na Činoherní scéně MdB v režii Stanislava Slováka uskutečnil již 25. ročník. Křídla udělovaná za loňskou „podivnou sezónu“ však ovšem snad ani nemohla být obvyklá. Proběhla tedy výjimečně bez tradičních cen udělovaných diváky. Ani tak ale nebylo o zábavu nouze!

Mezinárodní hvězdy Magdalena Kožená a Sir Simon Rattle obdrží čestný doktorát JAMU

Čestný doktorát Janáčkovy akademie múzických umění získá česká operní a koncertní pěvkyně Magdalena Kožená a také britský orchestrální i operní dirigent Sir Simon Rattle. Obě hvězdy mezinárodního hudebního nebe si mimořádné ocenění převezmou při slavnostním zasedání Umělecké rady JAMU v úterý 18. ledna v Divadle na Orlí, kde ceremoniál v 11 hodin začne.

Premiéra Kráska a zvíře

Jedna z nejkrásnějších francouzských pohádek pojednává o síle obětavosti a lásky, které dá hlavní hrdinka přednost před životem v přepychu a bohatství. Stejně jako ona i každý z nás žije příběh svého života. Někdo ten svůj tráví sledováním příběhů druhých, takže nakonec ani nemá kdy naplno prožít ten svůj. Nezáleží na tom, jak kdo vypadá v záři televizních reflektorů nebo při potlesku diváků v televizním studiu. Světla televizního studia z nás lepšího člověka neudělají.

Rubriky
Štítky
INZERCE / PODPORA