Charitativní Kočičí týden v Café In The Ghetto propojí pomoc pro kočičí útulky s gastronomií, uměním a místní komunitou.

Zveřejněno

V říjnu se to hemží významnými zvířecími svátky. Na začátku měsíce se slavil Světový den hospodářských zvířat (2. 10.) a Mezinárodní den zvířat (4. 10.), v jeho závěru slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků (25. 10.) a celý říjen je Mezinárodním měsícem černé kočky. Proto spojily své síly společnost Tripitaka, kavárna Café In The Ghetto, Charitativní kočičí spolek Kryšpín a Kateřina Dubovcová a společně zvou na Kočičí týden v Café In The Ghetto s výstavou, speciálním menu, dobročičinným čajem a dalšími kratochvílemi.

V týdnu před oslavami Mezinárodního dne mazlíčků (25. října) můžete v Brně navštívit charitativní akci Kočičí týden v Café In The Ghetto, která pomůže kočkám v útulcích, tedy těm, které zatím domácími mazlíčky bohužel nejsou. V místní komunitní kavárně bude od 18. do 22. října k vidění výstava grafických fotokoláží koček brněnské fotografky a výtvarnice Kateřiny Dubovcové a jídelna pozve na speciální veganské menu inspirované kočičími jmény. Nabízet se budu například Kryšpínovy špagety s cuketovým pestem, Mikešův hlívový guláš, ale i speciální desert Punčičák. Bude zde taky možné koupit si háčkovanou kočičku nebo objednat dobroČIČInný čaj. Obojím můžete přispět na stovky koček v útulcích. V těch, kterým pomáhá Charitativní kočičí spolek Kryšpín jich bylo k 9. září 2021 neuvěřitelných 760.

V závěru Kočičího týdne jste zváni i na úspěšnou divadelní instalaci Zvěř. Tu vytvořilo několik desítek performerů z různých brněnských skupin (Buranteatr, divadlo Facka, Le Cabaret Nomade, Filigrán, divadlo Odjinud, Orbita, Bazmek entertainment, Dramatická jelita, Káznice Crew aj.). Náročná site specific instalace bude rozmístěná ve všech přístupných prostorách Káznice, přičemž divák prochází jednotlivými lokacemi volně dle svého zájmu a uvážení. Celek sjednocují celohlavové masky zvířat, koncept a režii celku má na starost Pavel Strašák a představení se v Káznici uskuteční 21. a 22. října od 20 hodin. Ve čtvrtek bude možné v Káznici navštívit od 18 hodin také Mši svatou celebrovanou knězem Janem Hanákem.

Další info

18.–22. 10. 2021 Kočičí týden v Café In The Ghetto
výstava, speciální menu, dobroČIČInný čaj a prodej háčkovaných kočiček
OTEVŘENO 11:30-22:00
21. 10. 18:00 Mše svatá v kapli Káznice
celebruje Jan Hanák
21. a 22. 10. 20:00 Zvěř
divadelní site specific instalace

Tripitaka a Káznice žije
Občanské sdružení Tripitaka zajišťuje kulturní i vzdělávací akce pro veřejnost. Společně s TIC BRNO oživuje prostory brněnské Káznice řadou kulturních a společenských akcí. Divadelní site-specific instalace Zvěř je vyvrcholením Roku zvěře.
Café In The Ghetto
Kavárna, bar, jídelna a vitrinová galerie, multifunkční prostor pro komunitní akce. Nabízíme lokální pivo pivovaru Moravia, kávu Rello il torrefattore a veganské limonády On Lemon. Každý měsíc u nás ve vitrinách vystavují brněnští umělci a umělkyně.
Charitativní kočičí spolek Kryšpín
Tento charitativní projekt vznikl v Brně v době covidové, aby udělal svět o chlup lepším. O kočičí chlup! Pomáhá devíti ověřeným kočičím útulkům a tím stovkám nechtěných, opuštěných, nemocných či zraněných koček najednou.

Kontakt

+420 776 725 277
spolek-kryspin@email.cz

Ke stažení:

podobné zprávy

Brněnská podcastová platforma pro nezávislou hudbu rozšíří působnost celoevropsky

Rádio Ponava, které v srpnu oslaví první rok své existence, čeká rozšíření působnosti a další profesionalizace. Nový program a nová tvář a struktura tohoto “rádia” bude v rámci projektu “UFMC” vznikat ve spolupráci brněnské kavárny Ponava s hudební fakultou konzervatoře v Haagu, slovenským vydavatelstvím Hevhetia a polským festivalem Voicingers.

A je to tady! Hudební trailer ze života Marie Antoinetty ve vašem obýváku ke shlédnutí už teď.

Hudební trailer o Marii Antoinettě nahlíží do druhé poloviny 18. století. Zde tamějším dvorem přezdívaná „Madame Deficit“ ochutnává život ve všech jeho podobách. Dorty, odpolední čajové dýchánky v přírodě i vůně zakázaného milostné vzplanutí. Natáčení probíhalo v komplexu zámku Úsobí. Co všechno hudební trailer odkrývá a kde se dá už nyní zkouknout?

Zkraťte si čekání na Ježíška v Lužánkách

Kde si vykoledujete mikulášskou nadílku? Vyrobíte ozdoby, věnce a dárky? Kde zažijete vánoční atmosféru, zvyky, zpívání a vystoupení? Lužánecká pracoviště na několika místech v Brně nabízí program pro rodiny s dětmi od první adventní neděle až do příchodu Ježíška. Letos si užijete dokonce Medové Vánoce a celý prosinec i o vánočních svátcích si můžete zabruslit na Kluzišti Lesná!

Rubriky
Štítky
INZERCE / PODPORA