Chceme kulturně žít – spolek KULT iniciuje výzvu

Zveřejněno
Brněnský spolek KULT, z. s. mající za cíl podporu kultury a kulturního dění, přichází s novou veřejnou výzvou Chceme kulturně žít. Akce vyvrcholí v Den kulturní rozmanitosti, který připadá na 21. května (pátek), a přidat se může opravdu každý. Připojte se i vy a odhalte kousek kultury, která ve vás je.

21. květen je Dnem kulturní rozmanitosti. Probuďte v sobě kousek kultury a připojte se k výzvě Chceme kulturně žít.

Cílem naší činnosti je podpora a propagace kultury, proto jsme se rozhodli upozornit na její současný stav výzvou Chceme kulturně žít. Mám pocit, že kultura se ocitla na okraji zájmu politiků i společnosti, přitom divadla, hudba, umění ad. hrají v naší zemi nezastupitelnou roli. Zaslouží si naši pozornost,“ upřesnil Radek Holík, předseda spolku KULT, z. s. a iniciátor výzvy (za)chraňme naši kulturu.

Je to snadné. Vyberte si venkovní či veřejně přístupné místo, např. veřejný park, trávník před domem nebo střechu svého domu, a rozbalte tam své náčiní – kytaru, klávesy nebo třeba hrnce. S radostí projevte svůj kulturní cit, ať už je jakýkoliv. Zpívejte, hrajte, tancujte, malujte, podporujte… Dáte tak jasně najevo, že kultura vám není lhostejná, a připojíte se ke spoustě další lidí, kteří chtějí už konečně opět kulturně žít.

Nepořádáme žádnou akci, jsme jen iniciátory a koordinátory. Obracíme se tímto na všechny lidi, kterým na kultuře záleží, obracíme se i na kulturní instituce, podnikatele, média, spolky, aby projevili sounáležitost a v tento významný den ukázali kulturu a její podporu v jakékoliv formě a dali tak jasně najevo, že kulturu potřebujeme k životu. Seznam všech zapojených budeme průběžně zveřejňovat na www.milujemekulturu.cz i na FB události,“ doplnil Radek Holík.

A co dál? Stačí když na e-mail redakce@kult.cz nebo na FB událost pošlete místo, čas a žánr svého vystoupení (hudba, divadlo, tanec…), potěší nás i fotka nebo video, které můžete případně sdílet i na Facebooku anebo jiný druh podpory. Chceme přece žít opět jako lidi.

Zapojte se samozřejmě za dodržení všech aktuálních vládních nařízení. Ukažme společně všem, že kultura v nás je stále naživu. Přidejte se k nám. Děkujeme.

Další info

Neziskový spolek KULT, z. s. se věnuje podpoře a propagaci kultury, kulturního dění a sportu. Své vize prezentuje na webových stránkách www.milujemekulturu.cz a stojí za výzvou (za)chraňme kulturu. Svého cíle dosahuje vydáváním a bezplatnou distribucí magazínu KULT!, který je pravidelným průvodcem brněnským kulturním a společenským děním. Dále provozuje kulturní portál www.kult.cz a zveřejňuje tiskové zprávy na webu TZonline.cz.

Kontakt

Ing. Michaela Petráková
+420 604 772 964
redakce@kult.cz

Ke stažení:

podobné zprávy

Cirkusová kultura ožívá, chystá se festival ReFreš Manéž

Po roční covidové pauze bude lužánecké pracoviště Legato v brněnských Kohoutovicích plné artistů nejen z Brna. Ve dnech 10. až 12. června se tamní zahrada promění v jeviště s cirkusovými představeními, divadlem pro děti, hrami i ochutnávkou akrobatických disciplín. Cílem letošního ročníku je vrátit cirkus tam, kam patří. Přesunout ho z online světa zpět k lidem, divákům a cirkusovým nadšencům. Vzít do hry spící cirkusové náčiní a opět začít cirkusem žít. Off-line.

Světový unikát na Špilberku – nejstarší dochovaný reportážní snímek poprvé vystaven

10. června 2021 uplyne 180 let od pořízení fotografie – daguerrotypie Bedřicha Franze, jejíž originál vlastní ve svých sbírkách Muzeum města Brna. Na den přesně, kdy fotografie vznikla, bude k vidění v hranolové věži východního křídla hradu Špilberku, poté ji od 14. června nahradí novodobá daguerrotypie Zelného trhu, pořízená ze stejného místa jako v roce 1841.

Filharmonie Hradec Králové zve ke 44. sezóně

Koncert vysílaný v hlavním čase na ČT Art, natáčení pro nové album kapely Lucie, vzdělávací a osvětové minikoncerty volně dostupné na YouTube – to je letmý výběr aktivit, kterými Filharmonie Hradec Králové vyplnila dobu, kdy nemohla hrát pro obecenstvo ve svém sále. Na pozadí probíhala také příprava příští 44. sezóny. Některé neodehrané koncerty z té minulé jsou opět zařazeny, jiné budou uvedeny nově. Vznikla tak opět pestrá hudební paleta, kterou královéhradecká Filharmonie nabízí svým posluchačům. V těchto dnech běží prodej předplatného.

Rubriky
Štítky
INZERCE / PODPORA