Divadlo Bolka Polívky rozjíždí pravidelné vysílání podcastů: Zajímavé rozhovory, kvalitní humor a netradiční pohled do divadelního zákulisí.

Zveřejněno
Hlediště brněnského Divadla Bolka Polívky sice stále zůstává prázdné, komunikace s diváky ve virtuálním prostoru však běží naplno. Oblíbený program principála divadla a jeho hostů Bolek online v květnu vystřídaly podcasty se dvěma pořady – MALÉhRY ke kafi a Příští zastávka: Divadlo Bolka Polívky. Každý z nich bude vysílán jednou za měsíc s dvoutýdenními rozestupy a najdete je na Spotify Podcasts, Apple Podcasts, Anchor, YouTube kanálu divadla nebo na SoundCloud.

Na prvního máje jsme odvysílali zatím poslední ze série živých přenosů z Divadla Bolka Polívky. Děkujeme těm, kteří nám zůstali věrni a nenechali si ujít žádné z vysílání. Ještě před vynuceným zavřením divadel jsme hledali způsob, jak s našimi diváky zůstávat v blízkém kontaktu a jak jim nabízet nové věci. Věříme, že podcasty, které jsme nově spustili, budou ta správná platforma tím víc v této složité době, která nám neumožňuje oslovovat naše publikum z jeviště. Výhodou je, že vám tak zpříjemníme den kdekoliv tam, kde si nás pustíte,“ říká ředitel divadla Ondřej Chalupský.

První epizoda pořadu MALÉhRY ke kafi: O herečkách bez diváků a muzikantech bez posluchačů měla premiéru 4. května. Herečky Barbora Seidlová, Nikola Zbytovská a Daniela Zbytovská společně s Jannisem Morasem vyprávěly o zážitcích, které jim do života přinesl koronavirus.

První uvedení epizody pořadu Příští zastávka: Divadlo Bolka Polívky je naplánováno na 18. května. Jakub Adámek v ní vyzpovídá herečku a čokolatiérku Marianu Chmelařovou.

Podpořit Divadlo Bolka Polívky v těchto mimořádných dnech můžete nejen sledováním podcastů, ale také jakoukoliv finanční podporou na dárcovské platformě Donio.cz, kde má Divadlo Bolka Polívky svou vlastní sbírku – www.donio.cz/DivadloBolkaPolivky.

Další info

Divadlo Bolka Polívky se usídlilo v budově na Jakubském náměstí v Brně v roce 1993 a 17. září téhož roku zde autorským představením Bolka Polívky Trosečník zahájilo svoji činnost a svou první sezónu. Za dvacet sedm let existence se zde vystřídala řada projektů principála Bolka Polívky.

V rámci současného repertoáru lze vybírat jak z autorských her principála Bolka Polívky (Šašek a syn, DNA, Klíště), vlastní produkce (Srnky, Letem sokolím, Horská dráha, Pozemšťan, Rebelky) tak z představení vytvořených ve spolupráci s jinými divadly (Mínus dva, The Naked Truth). Divadlo také spolupořádá legendární Manéž Bolka Polívky. Diváci zde mohou zhlédnout širokou nabídku her hostujících českých a zahraničních souborů (Dejvické Divadlo, Činoherní Klub, Štúdio L+S, Divadlo Studio DVA, Divadlo Járy Cimrmana, Divadlo Kalich, Divadlo Palace, Divadlo Komediograf a další) a na prknech vidět známé herecké osobnosti.

Vedle divadelních představení jsou pravidelným doplňkem programové skladby Re-kabarety – komponované večery plné dobrého humoru a také koncertní vystoupení předních českých a slovenských hudebníků a kapel nejrůznějších žánrů. Celosezónní aktivitou jsou také výstavy (cca 10–12 za sezonu) významných malířů, grafiků a fotografů, pořádané ve foyer divadla. Divadlo se ve spolupráci se svými partnery věnuje také charitativní činnosti. Zisk z těchto představení rozděluje organizacím, které se věnují pomoci a podpoře tělesně postiženým, rozvoji a výchově dětí či pomoci starým lidem.

Kontakt

Michal Adamík
+420 775 505 521
adamik@bolek.cz

Ke stažení:

podobné zprávy

Za železnou oponu s Alenou Mornštajnovou a Kultem

Červnový Kult je venku a současně s ním ožívá i kulturní dění. Recenzní rubrika napoví, na co si vyrazit do kina či divadla, Mlsná tužka navnadí vaše chuťové pohárky a těšte se i na solidní dávku nostalgie. Vrátíte se na chvíli do foglarovských Stínadel a společnost vám budou po letech dělat legendární Přátelé. Velký rozhovor s Alenou Mornštajnovou pak nabídne pohled na fiktivní utopickou společnost, kde k sametové revoluci nikdy nedošlo.

Lužánecký Minigolf Liška zve na hru inspirovanou známou bajkou

Rodiny s dětmi se při hraní venkovního minigolfu v Bílovicích nad Svitavou zároveň vydají po stopách Lišky Bystroušky z proslulé bajky od Rudolfa Těsnohlídka. Nově zrekonstruovaný areál Minigolf Liška láká sportovní nadšence také na bosonohou stezku, outdorové hry a v plánu je i lukostřelba. Minigolf vznikl díky spolupráci lužáneckého pracoviště Liška s obcí Bílovice nad Svitavou. Rezervace na minigolf.liska.cz.

Divadlo Bolka Polívky se opět otevírá divákům

I když to ještě nedávno vypadalo jako nemožné, v souladu s rozhodnutím vlády o rozvolnění opatření v kultuře pro vás naživo Divadlo Bolka Polívky připravilo dvě speciální představení – Terapii sdílením LIVE (28. května v 19:00) s Ester Geislerovou a Honzou Vojtkem a oblíbenou komedii DNA (1. června v 19:00) s Annou a Bolkem Polívkovými.

Rubriky
Štítky
INZERCE / PODPORA