Divadlo Bolka Polívky rozjíždí pravidelné vysílání podcastů: Zajímavé rozhovory, kvalitní humor a netradiční pohled do divadelního zákulisí.

Zveřejněno
Hlediště brněnského Divadla Bolka Polívky sice stále zůstává prázdné, komunikace s diváky ve virtuálním prostoru však běží naplno. Oblíbený program principála divadla a jeho hostů Bolek online v květnu vystřídaly podcasty se dvěma pořady – MALÉhRY ke kafi a Příští zastávka: Divadlo Bolka Polívky. Každý z nich bude vysílán jednou za měsíc s dvoutýdenními rozestupy a najdete je na Spotify Podcasts, Apple Podcasts, Anchor, YouTube kanálu divadla nebo na SoundCloud.

Na prvního máje jsme odvysílali zatím poslední ze série živých přenosů z Divadla Bolka Polívky. Děkujeme těm, kteří nám zůstali věrni a nenechali si ujít žádné z vysílání. Ještě před vynuceným zavřením divadel jsme hledali způsob, jak s našimi diváky zůstávat v blízkém kontaktu a jak jim nabízet nové věci. Věříme, že podcasty, které jsme nově spustili, budou ta správná platforma tím víc v této složité době, která nám neumožňuje oslovovat naše publikum z jeviště. Výhodou je, že vám tak zpříjemníme den kdekoliv tam, kde si nás pustíte,“ říká ředitel divadla Ondřej Chalupský.

První epizoda pořadu MALÉhRY ke kafi: O herečkách bez diváků a muzikantech bez posluchačů měla premiéru 4. května. Herečky Barbora Seidlová, Nikola Zbytovská a Daniela Zbytovská společně s Jannisem Morasem vyprávěly o zážitcích, které jim do života přinesl koronavirus.

První uvedení epizody pořadu Příští zastávka: Divadlo Bolka Polívky je naplánováno na 18. května. Jakub Adámek v ní vyzpovídá herečku a čokolatiérku Marianu Chmelařovou.

Podpořit Divadlo Bolka Polívky v těchto mimořádných dnech můžete nejen sledováním podcastů, ale také jakoukoliv finanční podporou na dárcovské platformě Donio.cz, kde má Divadlo Bolka Polívky svou vlastní sbírku – www.donio.cz/DivadloBolkaPolivky.

Další info

Divadlo Bolka Polívky se usídlilo v budově na Jakubském náměstí v Brně v roce 1993 a 17. září téhož roku zde autorským představením Bolka Polívky Trosečník zahájilo svoji činnost a svou první sezónu. Za dvacet sedm let existence se zde vystřídala řada projektů principála Bolka Polívky.

V rámci současného repertoáru lze vybírat jak z autorských her principála Bolka Polívky (Šašek a syn, DNA, Klíště), vlastní produkce (Srnky, Letem sokolím, Horská dráha, Pozemšťan, Rebelky) tak z představení vytvořených ve spolupráci s jinými divadly (Mínus dva, The Naked Truth). Divadlo také spolupořádá legendární Manéž Bolka Polívky. Diváci zde mohou zhlédnout širokou nabídku her hostujících českých a zahraničních souborů (Dejvické Divadlo, Činoherní Klub, Štúdio L+S, Divadlo Studio DVA, Divadlo Járy Cimrmana, Divadlo Kalich, Divadlo Palace, Divadlo Komediograf a další) a na prknech vidět známé herecké osobnosti.

Vedle divadelních představení jsou pravidelným doplňkem programové skladby Re-kabarety – komponované večery plné dobrého humoru a také koncertní vystoupení předních českých a slovenských hudebníků a kapel nejrůznějších žánrů. Celosezónní aktivitou jsou také výstavy (cca 10–12 za sezonu) významných malířů, grafiků a fotografů, pořádané ve foyer divadla. Divadlo se ve spolupráci se svými partnery věnuje také charitativní činnosti. Zisk z těchto představení rozděluje organizacím, které se věnují pomoci a podpoře tělesně postiženým, rozvoji a výchově dětí či pomoci starým lidem.

Kontakt

Michal Adamík
+420 775 505 521
adamik@bolek.cz

Ke stažení:

podobné zprávy

K záchraně Arnoldovy vily jsme zase o krok blíž

Muzeum města Brna právě podepsalo partnerskou smlouvu s Národním muzeem umění, architektury a designu v Oslo o spolupráci na projektu „Centrum dialogu – záchrana a rehabilitace Arnoldovy vily“. Naplňuje se tak jedna z důležitých podmínek k získání grantu z Finančních mechanismů EHP/Norsko.

Příběh Dr. Emila Háchy ožije v Divadle D21

Divadlo D21 připravuje další, v pořadí již třetí premiérový titul v rámci letošní „české“ sezóny nazvané „Zemský ráj to napohled“. Jedná se o autorskou inscenaci Emil čili o Háchovi osvědčeného režijně-dramaturgického tandemu Jakub Vašíček – Tomáš Jarkovský, kteří se stálému publiku D21 představili již v roce 2018 – rovněž autorskou inscenací CLOUD. Jinak působí ve vedení královéhradeckého Divadla Drak. Kdo jejich tvorbu trochu zná, tomu musí být jasné, že ani v případě aktuálně připravované inscenace o Emilu Háchovi nepůjde o nějaký nudný, málem učebnicový portrét nebo obyčejnou „suchou činohru“…

Březen měsíc čtenářů 2021

I v této složité době Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR vyhlašuje dvanáctý ročník akce Březen – měsíc čtenářů. Logo BMČ pro vaši potřebu si můžete stáhnout z goo.gl/YHQew. SKIP pro tuto akci vydává krásný plakát, který si můžete vyzvednout v krajských knihovnách. Za pomoc s distribucí plakátů všem krajským knihovnám velmi děkujeme. Tento rok bude hlavním komunikačním tématem v českých knihovnách udržitelnost. V České republice vznikla v roce 2019 pracovní skupina Udržitelnost v knihovnách. Jejím cílem je prozkoumat role českých knihoven v naplňování cílů udržitelného rozvoje a pomoci jim je rozvíjet, prohlubovat a komunikovat veřejnosti i zřizovatelům.

Rubriky
Štítky
INZERCE / PODPORA