Hudba Znojmo bude!

Zveřejněno
Hudební festival Znojmo startuje za necelý měsíc. Pořadatelé připravují akci v plném rozsahu. 16. ročník Hudebního festivalu Znojmo se navzdory koronavirovým opatřením uskuteční v nezměněné podobě a v plném rozsahu. Je tak jedním z mála letních akcí, které se uskuteční v plánovaném termínu. V termínu 9. až 26 července se tak ve Znojmě a okolí odehraje více než 25 hudebních akcí. Ústředním tématem je prolnutí divadla a hudby. Podtitul zní „Hudba v divadle, divadlo v hudbě“.

Hudba Znojmo neposunuje termíny, ani neubírá akcí. Naopak

Letošní tradiční Hudba Znojmo bude sice plná nových zákonných povinností, ale i přesto jako jedni z mála v Česku připravují pořadatelé akci v plném rozsahu, tedy 17 dní koncertů, vystoupení, operních představení. Každý den alespoň jedna akce.

Až na výjimky účinkují samí Češi. „Neslevili jsme z úrovně a jsme na to hrdí, že jsme jako jedni z mála nechali festival připravovaný na červen všechny akce v plném rozsahu proběhnout. Budeme možná omezeni kapacitou, nebo budeme muset zajistit ochranné prostředky, ale jsme moc rádi, že po tak dlouhé době odloučení od kultury jsme to my a tým spolu Hudba Znojmo, který může lidem přinést hudební rozptýlení, jak jsou na něj z minulých ročníků zvyklí,“ řekl Jiří Ludvík, prezident festivalu.

Festival se zaměřuje především na klasickou hudbu, v programu lze nalézt i cimbálovou muziku, jazz a originální crossoverové programy. Mnoho akcí vzniká přímo na míru festivalu a nejsou jinde k vidění. Návštěvníci se mohou těšit na koncerty při svíčkách, objevování největšího libretisty dějin P. Metastazia, folklorní koncerty i akce pro děti.

Kompaktní dramaturgie přináší širokou škálu koncertů od komorních přes symfonické až po open-air akce a vlastní operní produkce, které připravuje festival každoročně jako letní stagiony ve spolupráci s Czech Ensemble Baroque.

Netradiční místa Znojma i jeho krásné okolí se tak v červenci stávají na tři týdny hudebním zážitkem pro každého návštěvníka.

Představení ve vlastní produkci také bude. Letos operní pantomima

Jedinečnost a unikátnost v celém kontextu českých hudebních festivalů je právě v opeře, tedy v unikátním nastudování scénického díla ve vlastní produkci, tedy přímo ve Znojmě a danému prostoru na míru. Festival by byl poloviční, kdybychom letos nemohli festivalový projekt nastudovat. Přípravy už dávno probíhají pod taktovkou Romana Válka. Obrovským překvapením je letos Arnošt Goldflam, který pro festivalovou operu připravil texty. „Fantastická, groteskní a občas i hororová podívaná s hudbou Michaela Haydna, blízkého přítele W. A. Mozarta a mladšího bratra Josepha Haydna. Ve snu se může stát cokoli – třeba i setkat jiskřivá taneční a operní hudba z pomezí baroka a klasicismu s vyprávěním proslulého herce a spisovatele Arnošta Goldflama. Režisér a mim Radim Vizváry se svým týmem nahradili původní scénář Haydnovy pantomimy scénářem novým, inspirovaným tentokrát Goldflamovými vzpomínkami a povídkami, které mají se sny opravdu mnoho společného. O vaše letní zasnění se postará osobně pan Arnošt Goldflam a spolu s ním ještě tři operní pěvci, pět mimů a Czech Ensemble Baroque Orchestra pod taktovkou Romana Válka,“ popsala připravované dílo produkční festivalové opery Tereza Sára Málková.

Další info

PETRA ŠTORKOVÁ, tisková mluvčí: „Postupujeme podle aktuálně platných nařízení, tedy neprodáváme více než 500 vstupenek a v maximální míře jsme zvolili venkovní varianty pro konání akcí. Prodáváme již vstupenky na všechny akce, letos se nám předprodej pochopitelně zpozdil. Letos dáváme prostor v našem programu zejména českým umělcům, jako je Pavel Šporcl, pěvkyně Jana Šrejma Kačírková, náš rezidenční orchestr Czech Ensemble Baroque, jedinečné audiovizuální dílo provede duo Kchun, dále v Uherčicích se o strhující zážitek postará Epoque Quartet nebo v národním parku Melody Boys. Letos více než kdy jindy rádi podpoříme české interprety, kteří teď mají na několik měsíců stopku v účinkování u nás i v zahraničí.“

JIŘÍ LUDVÍK, prezident festivalu: „Festival jsme připravovali po celou dobu karantény, chtěli jsme v případě, že bude možné pořádat akce, být s programem co nejblíže podobě, jak jsou návštěvníci každoročně zvyklí a jak jsme také původně zamýšleli. A to se podařilo. Akci máme v původním rozsahu a také ve stejném termínu. Chceme lidi potěšit skvělou hudbou, aby se odreagovali a užili si po měsících v karanténě trochu zábavy. Letní Znojmo je k tomu ideální místo. Žádnou akci jsme nezrušili, pouze jsme jednu akci museli přeložit ještě před jejím oficiálním zveřejněním. Velmi si přejeme a doufáme, že si lidé vstupenky koupí a vyrazí v červenci ve Znojmě až kulturou. Z pořadatelského hlediska to není lehká situace, ale my jsme optimisté a nadšenci, takže chystáme festival bez ohledu na situaci, ale v souladu se všemi opatřeními.“

Program 16. ročníku Hudebního festivalu Znojmo na www.hudbaznojmo.cz/program.

Kontakt

Petra Štorková
+420 606 029 286
press@hudbaznojmo.cz

Ke stažení:

podobné zprávy

DJ SNAKE jako PUMA ambasador nových tenisek MIRAGE

Globální sportovní značka PUMA navázala partnerství s proslulým francouzským DJ a hudebním producentem Williamem Sami Étienne Grigahcine, známým jako DJ Snake, který se stane globálním ambasadorem nejnovější verze tenisek PUMA Mirage inspirovaných elektronickou taneční hudbou.

Divadlo Bolka Polívky do uší: nové epizody divadelních podcastů pobaví i potěší

Čekání na to, až bude opět možné usednout v hledišti a vychutnat si živé divadelní zážitky, si mohou příznivci Divadla Bolka Polívky krátit už od jara sérií podcastů. Ty dosavadní, které pro ně divadlo připravilo, nyní doplnily další dvě nové epizody: Příští zastávka: Divadlo Bolka Polívky a MALÉhRY KE KAFI. Poslechnout si je můžete na Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts, Youradio Talk nebo na YouTube kanálu divadla.

Večerníček Mlsné medvědí příběhy bude na obrazovkách končit, děti mohou s medvědy zdarma online vařit

Zatímco večerníček Mlsné medvědí příběhy na obrazovkách České televize skončí epizodou Zimní spánek ve čtvrtek 18. února, tvůrci příběhů o medvědech Nedvědovi a Miškovi nabízejí online
26 dvouminutových webizod Mlsné medvědí recepty. Chlupáči v nich prozrazují recepty na dobroty, které děti znají z jejich dobrodružství – v první epizodě večerníčku si Nedvěd například připravuje své oblíbené „medvědí špagety“ a ty jsou také prvním z Mlsných medvědích receptů.

Rubriky
Štítky
INZERCE / PODPORA