Multižánrový open-air festival PonavaFest již pošesté rozezní brněnský park Lužánky

Zveřejněno
Předposlední červencový víkend bude v Lužánkách patřit jazzu, alternativním hudebním žánrům, ale také divadlu, poezii a dalším doprovodným aktivitám pro dospělé i dětské návštěvníky. Stejně jako předchozí ročníky bude i ten letošní bez plotů a bez vstupného. Kromě zástupců domácí hudební scény pozvali pořadatelé také zahraniční kapely: posluchači si budou moci od pátku 23. do neděle 25. července zdarma vychutnat například americko-berlínský projekt MeoW v čele s hvězdným jazzovým bubeníkem Jimem Blackem, nizozemský Cyrille Oswald Group nebo brněnskou legendu Dunaj.

Rok 2020 přinesl v oblasti kultury nejistotu, pořadatelům PonavaFestu se však podařilo pátý ročník zachránit a odehráli ho v podobě série osmi koncertních bloků. Letošní PonavaFest bude opět živým setkáním českých i zahraničních umělců a publika, i když s menším časovým posunem. „V původním květnovém termínu jsme si na vlnách internetového streamu užili koncert Jakuba Mizerackeho z Polska, další vystoupení jsme posunuli na červenec. Od roku 2016 jsme na festivalových pódiích v parku Lužánky přivítali už přes dvě stě vystupujících. Také letos je připraven pestrý program, a tak se těšíme se, že na PonavaFest 2021 si najdou cestu nejen příznivci jazzu a alternativních žánrů,“ říká Vít Kalvoda, hlavní organizátor festivalu PonavaFest a provozovatel Ponava Café na Lužánecké ulici v Brně, kde se celoročně odehrávají koncerty vybraných umělců.

Kromě již zmíněných hlavních hvězd festivalu – vynikajícího jazzového bubeníka Jima Blacka, nizozemských Cyrille Oswald Group a české legendy Dunaj – se na hlavním pódiu festivalu představí kapely HOKR, Nedělní lidé, Zaracha, YLO africký slon, česko-slovenský Peter Korman Quintet, brněnský projekt Witch Orchestra – Frank Zappa Tribute, ostravský Inženýr Vladimír, brněnská kytarovka Tryo, alternativní čtveřice Postižená oblast nebo mezinárodně oceňovaný violoncellista Josef Klíč. Také scéna Šapitó nabídne po celý víkend nabitý program: divadelní představení, stand-up komedii a tzv. slam poetry – specifický styl na pomezí básnického a zpívaného přednesu. Pro začínající i pokročilé stand-up komiky bude k dispozici otevřená scéna Open Mic a nebude chybět ani doprovodný program: tetování hennou, sítotisková dílna, exhibice AcroYogy, slackline, projížďky na koních nebo aktivity pro děti, které připravuje Veřejná zeleň města Brna.

Celý festival je již tradičně otevřen všem návštěvníkům bez rozdílu věku a vystoupení jsou zdarma. „Díky žánrově bohatému programu v minulých letech a kvalitní dramaturgii, na které si zakládáme, nám poskytuje záštitu náměstek primátorky pan Tomáš Koláčný. Velmi si vážíme partnerství a finanční podpory Ministerstva kultury a Statutárního města Brna, s jejichž pomocí můžeme také letošní ročník PonavaFestu uspořádat bez vstupného. Umělci se k nám rádi vracejí, to je myslím dobrá vizitka. Věřím, že i letos si návštěvníci festivalu odnesou z Lužánek náruč skvělých, nejen hudebních zážitků,“ dodává Vít Kalvoda.

Kontakt

Petra Biache
+420 739 719 016
pr@ponavafest.cz

Ke stažení:

podobné zprávy

Plavba za duhou v lodi

Divadlo Radost otevírá svou divadelní loď těm nejmenším divákům – a to dětem do tří let a jejich pra/rodičům. V bývalém Muzeu loutek se tak hraje po dlouhé odmlce první představení pro nejmenší, a to s prozaickým názvem Plavba za duhou. Režie se ujala Dora Bouzková a scénu vytvořil Matěj Forman.

Lužánecké skleníky se slavnostně otevřou veřejnosti

Návštěvníci si v dílně vyrobí květináč a ve skleníku si do něj zasadí semínka nebo rovnou květinu. Nové polytechnické a přírodovědné dílny neboli LUSK budou už brzy těšit děti v kroužcích a dospělé o víkendových kurzech. Jedinečnou příležitost nahlédnout do moderních prostor v přilehlé zahradě u největšího lužáneckého pracoviště Lidická v Brně a vyzkoušet si třeba gravírování bude mít každý, kdo dorazí v úterý 21. září  od 15.30 na komentovanou prohlídku a workshopy. 

Občanské oko lidem poradí jak na moudrá i zelená města NESEHNUTÍ spouští nový poradenský web pro iniciativy i jednotlivce

Ve více tématech a na novém webu www.obcanskeoko.cz poradí veřejnosti od tohoto týdne odbornice a odborníci spolupracující s organizací NESEHNUTÍ. S žádostí o pomoc v nejrůznějších oblastech vedení kampaně za udržitelná města se na tým expertů a expertek mohou obrátit skupiny i jednotlivci bojující například s nadměrnou výstavbou, ohrožením městské zeleně nebo nedostatečným zapojením veřejnosti do procesů rozhodujících o budoucnosti jejich okolí.

Rubriky
Štítky
INZERCE / PODPORA