Limitované uvedení filmu Pátrání po Evě + diskuze na téma: Ženská identita a sociální sítě

Zveřejněno
Pátrání po Evě, který pouze na týden, tj. od 25. do 31. května společně uvedou DAFilms.cz a MFDF Ji.hlava. Online premiéru snímku doplní live stream diskuze Šimona Holého s Johannou Nejedlovou, zástupkyní organizace Konsent.

Pátrání po Evě je příběhem 25leté Evy, která vyrůstala a dodnes žije ve světě internetu. Soukromí již dávno označila za přežitý koncept, proto příspěvky na jejím Instagramu a blogu šokují její naprostou otevřeností.
Německá režisérka Pia Hellenthal staví diváky do pozice followerů, kteří sledují a komentují Evin alternativní život. Jaká je hranice mezi tím, jak se prezentujeme na sociálních sítích a jaká je naše opravdová identita, na to se režisérka pokouší najít odpověď ve svém debutovém filmu. Snímek byl úspěšně uveden na MFDF Ji.hlava a dalších mezinárodních festivalech jako Berlinale, Hot Docs, Sheffield Doc Fest, cenu zvláštního uznání si pak odnesl z kodaňského CPH:DOX.

Další info

Film bude divákům dostupný online s anglickými titulky na DAFilms.cz pouze od 25. do 31. května za 59 Kč nebo v rámci předplatného.
Profil filmu: https://dafilms.cz/film/11086-patrani-po-eve

Ve středu 27. května od 20:00 se uskuteční i online diskuze moderátora, filmaře a hudebníka Šimona Holého s Johannou Nejedlovou, spoluzakladatelkou organizace Konsent, která se věnuje prevenci znásilnění a sexuálního obtěžování.

Kontakt

Martin Černý
+420 792 360 795
media@dafilms.com

Ke stažení:

podobné zprávy

K záchraně Arnoldovy vily jsme zase o krok blíž

Muzeum města Brna právě podepsalo partnerskou smlouvu s Národním muzeem umění, architektury a designu v Oslo o spolupráci na projektu „Centrum dialogu – záchrana a rehabilitace Arnoldovy vily“. Naplňuje se tak jedna z důležitých podmínek k získání grantu z Finančních mechanismů EHP/Norsko.

Příběh Dr. Emila Háchy ožije v Divadle D21

Divadlo D21 připravuje další, v pořadí již třetí premiérový titul v rámci letošní „české“ sezóny nazvané „Zemský ráj to napohled“. Jedná se o autorskou inscenaci Emil čili o Háchovi osvědčeného režijně-dramaturgického tandemu Jakub Vašíček – Tomáš Jarkovský, kteří se stálému publiku D21 představili již v roce 2018 – rovněž autorskou inscenací CLOUD. Jinak působí ve vedení královéhradeckého Divadla Drak. Kdo jejich tvorbu trochu zná, tomu musí být jasné, že ani v případě aktuálně připravované inscenace o Emilu Háchovi nepůjde o nějaký nudný, málem učebnicový portrét nebo obyčejnou „suchou činohru“…

Březen měsíc čtenářů 2021

I v této složité době Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR vyhlašuje dvanáctý ročník akce Březen – měsíc čtenářů. Logo BMČ pro vaši potřebu si můžete stáhnout z goo.gl/YHQew. SKIP pro tuto akci vydává krásný plakát, který si můžete vyzvednout v krajských knihovnách. Za pomoc s distribucí plakátů všem krajským knihovnám velmi děkujeme. Tento rok bude hlavním komunikačním tématem v českých knihovnách udržitelnost. V České republice vznikla v roce 2019 pracovní skupina Udržitelnost v knihovnách. Jejím cílem je prozkoumat role českých knihoven v naplňování cílů udržitelného rozvoje a pomoci jim je rozvíjet, prohlubovat a komunikovat veřejnosti i zřizovatelům.

Rubriky
Štítky
INZERCE / PODPORA