Limitované uvedení filmu Pátrání po Evě + diskuze na téma: Ženská identita a sociální sítě

Zveřejněno
Pátrání po Evě, který pouze na týden, tj. od 25. do 31. května společně uvedou DAFilms.cz a MFDF Ji.hlava. Online premiéru snímku doplní live stream diskuze Šimona Holého s Johannou Nejedlovou, zástupkyní organizace Konsent.

Pátrání po Evě je příběhem 25leté Evy, která vyrůstala a dodnes žije ve světě internetu. Soukromí již dávno označila za přežitý koncept, proto příspěvky na jejím Instagramu a blogu šokují její naprostou otevřeností.
Německá režisérka Pia Hellenthal staví diváky do pozice followerů, kteří sledují a komentují Evin alternativní život. Jaká je hranice mezi tím, jak se prezentujeme na sociálních sítích a jaká je naše opravdová identita, na to se režisérka pokouší najít odpověď ve svém debutovém filmu. Snímek byl úspěšně uveden na MFDF Ji.hlava a dalších mezinárodních festivalech jako Berlinale, Hot Docs, Sheffield Doc Fest, cenu zvláštního uznání si pak odnesl z kodaňského CPH:DOX.

Další info

Film bude divákům dostupný online s anglickými titulky na DAFilms.cz pouze od 25. do 31. května za 59 Kč nebo v rámci předplatného.
Profil filmu: https://dafilms.cz/film/11086-patrani-po-eve

Ve středu 27. května od 20:00 se uskuteční i online diskuze moderátora, filmaře a hudebníka Šimona Holého s Johannou Nejedlovou, spoluzakladatelkou organizace Konsent, která se věnuje prevenci znásilnění a sexuálního obtěžování.

Kontakt

Martin Černý
+420 792 360 795
media@dafilms.com

Ke stažení:

podobné zprávy

Za železnou oponu s Alenou Mornštajnovou a Kultem

Červnový Kult je venku a současně s ním ožívá i kulturní dění. Recenzní rubrika napoví, na co si vyrazit do kina či divadla, Mlsná tužka navnadí vaše chuťové pohárky a těšte se i na solidní dávku nostalgie. Vrátíte se na chvíli do foglarovských Stínadel a společnost vám budou po letech dělat legendární Přátelé. Velký rozhovor s Alenou Mornštajnovou pak nabídne pohled na fiktivní utopickou společnost, kde k sametové revoluci nikdy nedošlo.

Lužánecký Minigolf Liška zve na hru inspirovanou známou bajkou

Rodiny s dětmi se při hraní venkovního minigolfu v Bílovicích nad Svitavou zároveň vydají po stopách Lišky Bystroušky z proslulé bajky od Rudolfa Těsnohlídka. Nově zrekonstruovaný areál Minigolf Liška láká sportovní nadšence také na bosonohou stezku, outdorové hry a v plánu je i lukostřelba. Minigolf vznikl díky spolupráci lužáneckého pracoviště Liška s obcí Bílovice nad Svitavou. Rezervace na minigolf.liska.cz.

Divadlo Bolka Polívky se opět otevírá divákům

I když to ještě nedávno vypadalo jako nemožné, v souladu s rozhodnutím vlády o rozvolnění opatření v kultuře pro vás naživo Divadlo Bolka Polívky připravilo dvě speciální představení – Terapii sdílením LIVE (28. května v 19:00) s Ester Geislerovou a Honzou Vojtkem a oblíbenou komedii DNA (1. června v 19:00) s Annou a Bolkem Polívkovými.

Rubriky
Štítky
INZERCE / PODPORA