Večerníček Mlsné medvědí příběhy bude na obrazovkách končit, děti mohou s medvědy zdarma online vařit

Zveřejněno
Zatímco večerníček Mlsné medvědí příběhy na obrazovkách České televize skončí epizodou Zimní spánek ve čtvrtek 18. února, tvůrci příběhů o medvědech Nedvědovi a Miškovi nabízejí online 26 dvouminutových webizod Mlsné medvědí recepty. Chlupáči v nich prozrazují recepty na dobroty, které děti znají z jejich dobrodružství – v první epizodě večerníčku si Nedvěd například připravuje své oblíbené „medvědí špagety“ a ty jsou také prvním z Mlsných medvědích receptů.

Dvacet šest epizod večerníčku bude ještě do 24. března k dispozici na iVysílání ČT. Hlasy ústřední dvojici medvědů zapůjčili herci David Novotný a Lukáš Příkazký.

Tvůrci medvědů uveřejněním nových webizod s medvědími recepty reagují na dlouhodobé pozitivní ohlasy na příběhy animovaných chlupáčů, které byly uvedeny i v kinech v rámci pásma Hurá na pohádky a následně jako samostatný film Mlsné medvědí příběhy v kinech. Ten je aktuálně nominovaný na Českého lva v kategorii Animovaný film. Webizody s Mlsnými medvědími recepty jsou ke zhlédnutí zdarma na www.medvedi.tv.

Herci David Novotný a Lukáš Příkazký se aktuálně podílejí i na vzniku chystané kuchařky plné dalších nových receptů oblíbených medvědích hrdinů. K vydání Velké medvědí kuchařky dojde na jaře tohoto roku. „Poslední dobou jsem si hodně zvykl dělat to, co mě baví, a pokusit se o to, aby to bylo co nejlepší. Ve chvíli, kdy se podaří spojit síly s podobně smýšlejícími a tou správnou (pro mě) energií nabitými lidmi, mám chuť se podívat i za hranice své herecké práce. Tvůrkyně Mlsných medvědích příběhů o celý ,medvědí’ projekt pečují od samého začátku jako o miminko a přesně k téhle chuti mě hravě přiměly. Jako by nám jednou mohlo být líto, že spolupráce skončí, posouvají hranice toho, co všechno můžeme pro ty dva blboušky, medvědy Nedvěda a Mišku, ještě udělat – ať je to film, večerníček, online recepty nebo připravovaná kuchařka,“ říká herec David Novotný, který propůjčil Nedvědovi svůj hlas. David Novotný vaří z připravované Velké medvědí kuchařky zde: https://youtu.be/K9TkQFzkNVc.

Vedle Lukáše Příkazkého zní v Mlsných medvědích příbězích hlasy Zuzany Bydžovské, Jana Ciny, Pavly Tomicové, Jana Vondráčka a Roberta Mikluše.

Za animovanými příběhy medvědů, které už byly promítány na více než osmdesáti mezinárodních soutěžních festivalech a přehlídkách po celém světě, stojí režisérky Kateřina Karhánková a Alexandra Májová s producentkou Barborou Příkaskou ze společnosti Bionaut. Mlsné medvědí příběhy získaly ceny například na nizozemském koprodukčním fóru Junior Co-production Market, bodovaly i na mezinárodním festivalu Anifilm nebo Zlinfestu.

Mlsné medvědí příběhy popisují dobrodružství dvou nejlepších medvědích kamarádů, kteří spolu bydlí v útulném lesním domečku. Ze všeho nejraději mlsají a většinu svých dobrodružství prožívají na cestě za plnými bříšky. Medvědí příběhy si získaly od svého prvního uvedení v kinech v roce 2019 řadu dětských fanoušků, pro které filmaři kontinuálně připravují hravý, zábavný a zároveň vzdělávací obsah prostřednictvím nejrůznějších kanálů. Většina obsahu je nyní dostupná na „medvědím“ webu www.medvedi.tv. Filmy s medvědy Hurá na pohádky a Mlsné medvědí příběhy v kinech je možné zhlédnout na platformách Aerovod, DAFilms a O2 TV. Fanoušci budou moci vznik Velké medvědí kuchařky podpořit od 22. února na Donio.cz.

Kontakt

Martina Chvojka Reková
+420 731 573 993
martina.rekova@4press.cz

Ke stažení:

podobné zprávy

K záchraně Arnoldovy vily jsme zase o krok blíž

Muzeum města Brna právě podepsalo partnerskou smlouvu s Národním muzeem umění, architektury a designu v Oslo o spolupráci na projektu „Centrum dialogu – záchrana a rehabilitace Arnoldovy vily“. Naplňuje se tak jedna z důležitých podmínek k získání grantu z Finančních mechanismů EHP/Norsko.

Příběh Dr. Emila Háchy ožije v Divadle D21

Divadlo D21 připravuje další, v pořadí již třetí premiérový titul v rámci letošní „české“ sezóny nazvané „Zemský ráj to napohled“. Jedná se o autorskou inscenaci Emil čili o Háchovi osvědčeného režijně-dramaturgického tandemu Jakub Vašíček – Tomáš Jarkovský, kteří se stálému publiku D21 představili již v roce 2018 – rovněž autorskou inscenací CLOUD. Jinak působí ve vedení královéhradeckého Divadla Drak. Kdo jejich tvorbu trochu zná, tomu musí být jasné, že ani v případě aktuálně připravované inscenace o Emilu Háchovi nepůjde o nějaký nudný, málem učebnicový portrét nebo obyčejnou „suchou činohru“…

Březen měsíc čtenářů 2021

I v této složité době Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR vyhlašuje dvanáctý ročník akce Březen – měsíc čtenářů. Logo BMČ pro vaši potřebu si můžete stáhnout z goo.gl/YHQew. SKIP pro tuto akci vydává krásný plakát, který si můžete vyzvednout v krajských knihovnách. Za pomoc s distribucí plakátů všem krajským knihovnám velmi děkujeme. Tento rok bude hlavním komunikačním tématem v českých knihovnách udržitelnost. V České republice vznikla v roce 2019 pracovní skupina Udržitelnost v knihovnách. Jejím cílem je prozkoumat role českých knihoven v naplňování cílů udržitelného rozvoje a pomoci jim je rozvíjet, prohlubovat a komunikovat veřejnosti i zřizovatelům.

Rubriky
Štítky
INZERCE / PODPORA