David Koller vydává nový singl a klip My se vám ozveme. Upozorňuje na to, že dobrý sluha může být zlý pán

Zveřejněno
Zpěvák, skladatel a bubeník David Koller představuje nový klip a vizuální koncept, do kterého zarámuje v tomto roce celou svou hudební tvorbu počínaje novinkou My se vám ozveme. Autorem její hudby je Matěj Belko, textu Matěj Belko a David Koller.

David Koller říká: „Klip je celý střihový, však se nedalo hrát. Je to o tom, že Velký bratr nikdy nespí a vidí tě nejenom na silnici, na ulici, měří ti rychlost, teplotu a určitě si tě může kdykoliv poslechnout z tvého telefonu, mrknout do smsky, mailu a podobně. Už jsme to tady měli a je to pořád horší. Vadí mi ta ztráta soukromí, což zpravidla předchází ztrátě svobody, jak vidíme v přímém přenosu třeba v Číně a nejenom tam.“

Klip vznikal v nejužším možném pracovním kruhu. Režie se ujal Vít Hradil, který k natáčení sdělil: „Klip vznikal v době přísnější karantény. Všechno bylo jen o nás dvou a byl to vyloženě hodně komorní průběh natáčení. Já, kamera a David. Nic víc.“

Klipová novinka My se vám ozveme hojně využívá archivní záběry z instruktážního filmu, který zachycuje způsoby sledovaní nepohodlných osob z předrevolučních let. Bohatý archiv záběrů od sedmdesátých let minulého století až po rok 1989 k užití uvolnila Paměť národa a komerční archivy v USA.

Režisér Vít Hradil popisuje vznik celého klipu: „Ze záběrů na mě šla tíseň, a ta se stala pro mě stěžejním prvkem. Song nás ale pořád vracel k tomu podstatnému. Ke ztrátě soukromí.

O to nám s Davidem šlo, na to jsme chtěli upozornit. A na tom se začalo stavět. Nic z toho, na co poukazujeme v klipu, samozřejmě není žádná novinka. Nesnažíme se tím otvírat oči, sdělovat něco, co by mělo vyvolat uvědomění si něčeho nového. Vůbec. Jen si myslíme, že není od věci na tyhle věci nezapomínat.“

Ztráta soukromí je stěžejním pocitem singlu My se vám ozveme. Klip se snaží přiblížit to, jak jsme o soukromí přicházeli před desítkami let a jak o ně snadno přicházíme dnes, v „digitální“ době.

Grafický prvkem sjednocujícím aktuální tvorbu se stal QR kód v podobě Davidova obličeje. Při načtení QR kódu, který najdete na plakátech, tričkách či uvnitř klipu, se dostanete na speciální podstránku, na níž bude David Koller postupně uveřejňovat nové singly a videoklipy.

Koncertní plány Davida Kollera a jeho skupiny, tak jako i ostatních hudebníků a umělců, zasáhla bezpečnostní a zdravotní opatření probíhající v jarních měsících v celé zemi.

„V našem nabitém koncertním kalendáři nezůstal kámen na kameni. Připravili jsme však spolu se spřátelenými pořadateli koncerty nové, pro omezený počet návštěvníků. Z úvah nad situací vzešel i nápad koncertů na vinicích. Věříme, že naše fanoušky potěší. Koncertovat budeme i v Praze v Jazz Docku, kde to máme rádi,“ říká Kollerův manažer Tomáš Staněk.

Skladby Chci zas v tobě spát, Amerika, Gypsy love, novinka My se vám ozveme a další Davidovy hity z celé jeho hudební kariéry zazní v létě zcela nezvykle na vinicích, a také hned čtyřikrát za sebou v pražském klubu Jazz Dock.

Další info

Letní koncertní termíny:

 1. 7. Sonberk – Vinařství Sonberk
 2. 7. Valtice – Chateau Valtice
 3. 7. Mladá Boleslav – amfiteátr
 4. – 15. 7. Praha – Jazz Dock
 5. 7. Ostrava – Slezsko ostravský hrad
 6. 7. Pardubice – Automatické mlýny
 7. 7. Třebívlice – Vinařství Třebívlice
 8. 7. Malá Skála – Live! Léto 2020
 9. 7. Praha – Doupě Mekyho Žbirky
 10. 7. Přehrada Les Království (Dvůr Králové)
 11. 8. Znojmo – Lahofer – Hudba na vinicích
 12. 8. Vysoké Mýto – Slavnosti
 13. 8. Liberec – Lidové sady
 14. 8. Velké Pavlovice – Vinobraní
 15. 8. Praha – Střelecký ostrov
 16. 8. Brno – Špilberk

 

Kontakt

Kateřina Králová
+420 737 260 277
info@katerinakralova.cz

Ke stažení:

podobné zprávy

Za železnou oponu s Alenou Mornštajnovou a Kultem

Červnový Kult je venku a současně s ním ožívá i kulturní dění. Recenzní rubrika napoví, na co si vyrazit do kina či divadla, Mlsná tužka navnadí vaše chuťové pohárky a těšte se i na solidní dávku nostalgie. Vrátíte se na chvíli do foglarovských Stínadel a společnost vám budou po letech dělat legendární Přátelé. Velký rozhovor s Alenou Mornštajnovou pak nabídne pohled na fiktivní utopickou společnost, kde k sametové revoluci nikdy nedošlo.

Lužánecký Minigolf Liška zve na hru inspirovanou známou bajkou

Rodiny s dětmi se při hraní venkovního minigolfu v Bílovicích nad Svitavou zároveň vydají po stopách Lišky Bystroušky z proslulé bajky od Rudolfa Těsnohlídka. Nově zrekonstruovaný areál Minigolf Liška láká sportovní nadšence také na bosonohou stezku, outdorové hry a v plánu je i lukostřelba. Minigolf vznikl díky spolupráci lužáneckého pracoviště Liška s obcí Bílovice nad Svitavou. Rezervace na minigolf.liska.cz.

Divadlo Bolka Polívky se opět otevírá divákům

I když to ještě nedávno vypadalo jako nemožné, v souladu s rozhodnutím vlády o rozvolnění opatření v kultuře pro vás naživo Divadlo Bolka Polívky připravilo dvě speciální představení – Terapii sdílením LIVE (28. května v 19:00) s Ester Geislerovou a Honzou Vojtkem a oblíbenou komedii DNA (1. června v 19:00) s Annou a Bolkem Polívkovými.

Rubriky
Štítky
INZERCE / PODPORA