Číslování nesoucí jméno brněnského rodáka je základem některých programovacích jazyků. Jeho dílo je tak právem srovnáváno s Einsteinovou teorií relativity. Ostatně Albert Einstein byl jeho dlouholetý blízký přítel a kolega na univerzitě v Princetonu.
„Díky této publikaci se Brňanům může vrýt do paměti nejen jméno tohoto génia, ale i jeho dramatický příběh. Samotná mapa pak čtenáře provází po místech, kde Gödel strávil dětství a kde vtiskl svůj odkaz. Jen málokdo například ví, že Fakulta informatiky se k tomuto „otci ajťáků“ hlásí na medaili fakulty, kterou nosí děkan při oficiálních obřadech,“ uvedl koordinátor propagace vědy a výzkumu Jihomoravského kraje Jiří Dušek, který stojí za námětem publikace.
Medailon Kurta Gödela a ztvárnění jeho odkazu v Brně je dílem Heleny Durdové, Jana Novotného, Jana Pavlíka, Jiřího Raclavského a Blaženy Švandové, kteří jsou členové Společnosti Kurta Gödela. Ta se věnuje uchovávání odkazu tohoto velikána a vysvětlování jeho přínosu světové vědě. V minulých letech se díky této společnosti například podařilo umístit Gödelovu bustu na jeho rodný dům v Pekařské ulici. Na začátku tohoto roku se také na Hvězdárně a planetáriu Brno uskutečnil první ročník prestižní mezinárodní konference na téma vědecké logiky nesoucí jeho jméno.
„V udržování povědomí o tomto Brňanovi chceme pokračovat i nadále. Samotnou mapu dostanou například učitelé brněnských základních škol. V plánu je také umístění informační tabule nedaleko parku Studánka, kde si chlapec Kurt hrával. Nevzdáváme se ani myšlenky udělat hravou naučnou stezku s logickými úkoly,“ dodal Jiří Dušek.