I v době uzavření nabízíme řadu online služeb

Zveřejněno
Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně je od 22. října 2020 uzavřena na základě usnesení vlády ČR, a to včetně automatu na vracení knih. Nicméně i v této době mohou čtenáři využít bohatou nabídku online služeb.

V současné době nelze knihy vracet, ani objednávat. Veškeré výpůjčky budou čtenářům automaticky prodlouženy o dobu uzavření, po toto období nebudou generovány žádné upomínky. Prodlouženy budou také čekající rezervace.

I z domova lze využít řadu služeb, které jsou dostupné online:

eVýpůjčky (kfbz.cz/evypujcky) – půjčování eKnih. Opět jsme navýšili maximální možný počet současně vypůjčených eKnih z 2 na 3.

Díla nedostupná na trhu – DNNT (kfbz.cz/dnnt). Tisíce digitalizovaných knih a dalších dokumentů nedostupných na trhu, vydaných před rokem 1989 a dosud autorsky chráněných.

Pressreader (kfbz.cz/press-reader) – tisíce aktuálních novin a časopisů z celého světa.

Naxos (kfbz.cz/naxos) – hudební databáze převážně ale nejen klasické hudby.

Anopress (kfbz.cz/anopress) – unikátní databáze českých médií.

Ebsco (kfbz.cz/databaze#ebsco) – multioborová akademická databáze.

Vypracování dokumentografických rešerší (kfbz.cz/reserse) na nejrůznější témata.

I neregistrovaní čtenáři mohou využít přístup do digitální knihovny Kramerius (kfbz.cz/kramerius), která nabízí volně dostupné naskenované knihy a starší regionální noviny  a časopisy či na portál eBadatelna Zlínského kraje (ebadatelna.zlkraj.cz), obsahující digitalizované fondy sedmi paměťových institucí Zlínského kraje.

Kompletní přehled našich online služeb je dostupný na kfbz.cz/online, obecný přehled online služeb  i jiných českých knihoven pak na online.knihovny.cz.

Čtenáři, kterým během doby uzavření propadne registrace, ji mohou zaplatit online, případně se lze online i zcela nově registrovat (kfbz.cz/registrace#registraceonline).
Aktuální informace o provozu knihovny jsou dostupné na webu knihovny kfbz.cz, případně na facebooku. K dispozici je čtenářům také chat na webu nebo telefonní linka na čísle 573 032 400.

Kontakt

Mgr. Gabriela Winklerová
+420 734 860 722
winklerova@kfbz.cz

Ke stažení:

podobné zprávy

Světový unikát na Špilberku – nejstarší dochovaný reportážní snímek poprvé vystaven

10. června 2021 uplyne 180 let od pořízení fotografie – daguerrotypie Bedřicha Franze, jejíž originál vlastní ve svých sbírkách Muzeum města Brna. Na den přesně, kdy fotografie vznikla, bude k vidění v hranolové věži východního křídla hradu Špilberku, poté ji od 14. června nahradí novodobá daguerrotypie Zelného trhu, pořízená ze stejného místa jako v roce 1841.

Filharmonie Hradec Králové zve ke 44. sezóně

Koncert vysílaný v hlavním čase na ČT Art, natáčení pro nové album kapely Lucie, vzdělávací a osvětové minikoncerty volně dostupné na YouTube – to je letmý výběr aktivit, kterými Filharmonie Hradec Králové vyplnila dobu, kdy nemohla hrát pro obecenstvo ve svém sále. Na pozadí probíhala také příprava příští 44. sezóny. Některé neodehrané koncerty z té minulé jsou opět zařazeny, jiné budou uvedeny nově. Vznikla tak opět pestrá hudební paleta, kterou královéhradecká Filharmonie nabízí svým posluchačům. V těchto dnech běží prodej předplatného.

Umění domů – díla studentek a studentů FaVU v artotéce Moravské galerie v Brně

Fakulta výtvarných umění brněnské VUT navázala novou spolupráci s artotékou Moravské galerie v Brně. Artotéka, která nabízí veřejnosti příležitost k zapůjčení originálu uměleckého díla do soukromí vlastního bytu, do interiéru veřejné instituce či firemní kanceláře, bude kontinuálně rozšiřovat své řady o díla mladých studentek a studentů z FaVU.

Rubriky
Štítky
INZERCE / PODPORA