Krajská knihovna spouští od 16. února výdejní okénka

Zveřejněno
Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně bude od úterý 16. února 2021 poskytovat své služby prostřednictvím výdejních míst pro vyzvedávání rezervací a online objednávek a pro vracení dokumentů.

Výdejní místa otevřou vedle ústřední knihovny i obvodní knihovny na Dílech a Jižních Svazích a také všechny pobočky ve své běžné provozní době. (Pouze knihovna v Malenovicích zůstává uzavřena z důvodu rekonstrukce). V ústřední knihovně bude v provozu výdejní místo ve 2. podlaží. Čtenáři mohou v ústřední knihovně vracet veškeré půjčené dokumenty, tedy i ty, které byly zapůjčeny v obvodních knihovnách a pobočkách.

Funkce objednávek bude spuštěna v úterý 16. února ráno. Čtenáři si objednávku zadají z pohodlí domova prostřednictvím elektronického katalogu a do knihovny se vydají až poté, co obdrží oznámení, že je jejich výpůjčka připravena. Dokumenty si pak lze vyzvednou do 7 dnů na výdejním místě. Vyřízení objednávek a rezervací je zpoplatněno dle ceníku 10 Kč za každý titul. Na pobočkách si lze knihy předem objednat e-mailem.

Objednávka je standardně zpoplatněna i v běžném provozu stejnou částkou, která je řádně kalkulována a pokrývá náklady na tuto službu (práce knihovníka, náklady na odeslání upozornění, tisk). Objednávky jsou zpoplatněny nejen z ekonomických důvodů, ale také z regulačních důvodů, aby nedošlo k rizikové epidemické situaci kvůli zahlcení místa pro výdej a vracení,“ vysvětluje ředitel knihovny Jan Kaňka.

Výpůjční doba všech výpůjček bude automaticky prodloužena o dobu uzavření knihovny. Vypůjčené knihy je třeba vrátit nejpozději do 8. března 2021, do té doby nebudeme výpůjčky upomínat,“ upřesňuje Dagmar Marušáková, vedoucí oddělení služeb krajské knihovny. Čtenáři si mohou ověřit ve svém čtenářském kontě nebo přímo v knihovně, zda je možné výpůjční lhůtu ještě prodloužit.

I dosud neregistrovaní čtenáři si mohou objednat dokumenty, a to po provedení předregistrace online.

Registrovaní čtenáři mohou i nadále využívat online služby knihovny jako eVýpůjčky, přístup do řady databází (kfbz.cz/online) nebo Národní digitální knihovny – Covid, který byl prodloužen do konce června 2021, případně službu Zásilka.

Pokud čtenářům vypršela platnost registrace během uzavření knihovny, lze si ji jednoduše obnovit online prostřednictvím čtenářského konta, a to zaplacením registračního poplatku online kartou nebo převodem přes platební bránu.

Aktuální informace o provozu knihovny zájemci naleznou na webu knihovny kfbz.cz, případně na Facebooku. K dispozici je čtenářům také chat na webu nebo telefonní linka na čísle 573 032 400.

Kontakt

Mgr. Gabriela Winklerová
+420 734 860 722
winklerova@kfbz.cz

Ke stažení:

podobné zprávy

K záchraně Arnoldovy vily jsme zase o krok blíž

Muzeum města Brna právě podepsalo partnerskou smlouvu s Národním muzeem umění, architektury a designu v Oslo o spolupráci na projektu „Centrum dialogu – záchrana a rehabilitace Arnoldovy vily“. Naplňuje se tak jedna z důležitých podmínek k získání grantu z Finančních mechanismů EHP/Norsko.

Příběh Dr. Emila Háchy ožije v Divadle D21

Divadlo D21 připravuje další, v pořadí již třetí premiérový titul v rámci letošní „české“ sezóny nazvané „Zemský ráj to napohled“. Jedná se o autorskou inscenaci Emil čili o Háchovi osvědčeného režijně-dramaturgického tandemu Jakub Vašíček – Tomáš Jarkovský, kteří se stálému publiku D21 představili již v roce 2018 – rovněž autorskou inscenací CLOUD. Jinak působí ve vedení královéhradeckého Divadla Drak. Kdo jejich tvorbu trochu zná, tomu musí být jasné, že ani v případě aktuálně připravované inscenace o Emilu Háchovi nepůjde o nějaký nudný, málem učebnicový portrét nebo obyčejnou „suchou činohru“…

Březen měsíc čtenářů 2021

I v této složité době Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR vyhlašuje dvanáctý ročník akce Březen – měsíc čtenářů. Logo BMČ pro vaši potřebu si můžete stáhnout z goo.gl/YHQew. SKIP pro tuto akci vydává krásný plakát, který si můžete vyzvednout v krajských knihovnách. Za pomoc s distribucí plakátů všem krajským knihovnám velmi děkujeme. Tento rok bude hlavním komunikačním tématem v českých knihovnách udržitelnost. V České republice vznikla v roce 2019 pracovní skupina Udržitelnost v knihovnách. Jejím cílem je prozkoumat role českých knihoven v naplňování cílů udržitelného rozvoje a pomoci jim je rozvíjet, prohlubovat a komunikovat veřejnosti i zřizovatelům.

Rubriky
Štítky
INZERCE / PODPORA