Premiéra Kráska a zvíře

Zveřejněno

Jedna z nejkrásnějších francouzských pohádek pojednává o síle obětavosti a lásky, které dá hlavní hrdinka přednost před životem v přepychu a bohatství. Stejně jako ona i každý z nás žije příběh svého života. Někdo ten svůj tráví sledováním příběhů druhých, takže nakonec ani nemá kdy naplno prožít ten svůj. Nezáleží na tom, jak kdo vypadá v záři televizních reflektorů nebo při potlesku diváků v televizním studiu. Světla televizního studia z nás lepšího člověka neudělají.

Tato inscenace byla streamovaná on-line během lockdownu v roce 2021 a znovu ji uvádíme,  tentokrát už ve světlech reflektorů v lednu 2022. Na inscenaci se podílí hvězdný tým tvůrců – scénář napsal podle klasické francouzské pohádky Marek Zákostelecký a Pavel Trtílek, režíroval Marek Zákostelecký, dramaturgie Pavel Trtílek, hudba Vratislav Šrámek, scénografem se stal Marek Zákostelecký a choreografie se ujala Aneta Jankowska. Hrají Kateřina Höferová (Sestra) | Jiří Skovajsa (Táta) | Petr Šmiřák (Princ) | Pavel Jan Riedl (Moderátor) | Míša Rotterová (Kráska) | | Stanislava Havelková | Dalibor Dufek (Nápadník) | Michaela Danielová (Sestra) | Leona Ondráčková.

Marek Zákostelecký (16. 9. 1970) je divadelní scénograf, režisér a výtvarník. Na pražské DAMU vystudoval loutkářskou scénografii a v roce 1994 začal pracovat jako scénograf ve světoznámém loutkovém divadle DRAK v Hradci Králové. V letech 1999–2013 zde působil i jako šéf výpravy. Spolupracoval a stále spolupracuje s řadou českých i zahraničních divadel (USA, Austrálie, Francie, Izrael, Dánsko, Slovinsko, Slovensko, Tchaj-wan a Polsko). V těchto zemích vedl i několik tvůrčích a mistrovských dílen. Celkově se podílel na vzniku více než 130 představení jako scénograf a více než 30 představení jako režisér. Za různé inscenace byl dvakrát navržen na cenu Alfréda Radoka za Scénografii roku v České republice, získal cenu poroty na festivalu Divadlo 2003 a cenu Divadelních novin za rok 2014; navíc i několik dalších individuálních cen, pětkrát cenu za scénografii na festivalu profesionálních loutkových divadel Skupova Plzeň, čtyřikrát za scénografii na festivalu Spotkania Toruň v Polsku, cenu za scénografii na festivalu Banja Luka Srbsko aj. Je též držitelem prestižní Ceny Dormana polské organizace Assitej.

Premiéra: 21.ledna 2022

Kontakt

Zuzana Dubová
+420 776 339 850
dubova@divadlo-radost.cz

Ke stažení:

podobné zprávy

Netradiční Křídla 2020/2021 nabídla tradiční zábavu

Tradice divácké ankety o nejoblíbenějšího herce, herečku, inscenaci a tvůrčí počin vznikla v Městském divadle Brno v roce 1997 a v sobotu 15. ledna 2022 se na Činoherní scéně MdB v režii Stanislava Slováka uskutečnil již 25. ročník. Křídla udělovaná za loňskou „podivnou sezónu“ však ovšem snad ani nemohla být obvyklá. Proběhla tedy výjimečně bez tradičních cen udělovaných diváky. Ani tak ale nebylo o zábavu nouze!

Mezinárodní hvězdy Magdalena Kožená a Sir Simon Rattle obdrží čestný doktorát JAMU

Čestný doktorát Janáčkovy akademie múzických umění získá česká operní a koncertní pěvkyně Magdalena Kožená a také britský orchestrální i operní dirigent Sir Simon Rattle. Obě hvězdy mezinárodního hudebního nebe si mimořádné ocenění převezmou při slavnostním zasedání Umělecké rady JAMU v úterý 18. ledna v Divadle na Orlí, kde ceremoniál v 11 hodin začne.

Rubriky
Štítky
INZERCE / PODPORA