Osm set let mikulovské historie ožije

Zveřejněno
Kde se může potkat kardinál František Dietrichstein s Bílou paní? Jedině na mikulovském zámku letos v létě. V červenci a srpnu se totiž vracejí oblíbené noční prohlídky. Návštěvníky provedou místy kudy nevedou prohlídkové trasy a představí známé i méně známé kapitoly z více než osmi set leté historie zámku i města.

1. a 22. července a 12. srpna vždy od 20:00 budou na jednotlivých zastaveních průvodci, zaměstnanci muzea a jejich přátelé představovat některé postavy, jako je kardinál František Dietrichstein, který by letos oslavit 450. narozeniny, nebo Perchta z Rožmberka, která je předlohou legendární Bílé paní.

„Perchta je skutečně mikulovskou postavou, přestože si ji občas nárokují i jiné hrady a zámky. Jako mladá se sem přivdala a její manžel Jan Liechtenstein ji téměř čtvrt století týral a zanedbával. Na smrtelném loži Perchtu proklel a ona tak musí strašit jako Bílá paní. Její příběh je mimo jiné jedním z nejpůsobivějších, které na návštěvníky čekají.“ řekla Anna Soldánová, která Noční prohlídky organizuje.

Kromě Bíle paní a kardinála se návštěvníkům odhalí i jak habáni přišli do Mikulova, jak vypadá příprava na opravdovou císařskou návštěvu, nebo jak Liechtensteini skutečně přišli o mikulovský zámek.

Večer doplní doprovodný program v podobě ukázek Cechu svobodných řemesel, nebo dobová hudba kapely Rabussa.

Další info

Rezervace lístků je nutná na telefonním čísle 519 309 014, nebo na e mailu pokladna@rmm.cz.

Kontakt

Anna Soldánová
propagace@rmm.cz

Ke stažení:

podobné zprávy

Chceme kulturně žít – spolek KULT iniciuje výzvu

Brněnský spolek KULT, z. s. mající za cíl podporu kultury a kulturního dění, přichází s novou veřejnou výzvou Chceme kulturně žít. Akce vyvrcholí v Den kulturní rozmanitosti, který připadá na 21. května (pátek), a přidat se může opravdu každý. Připojte se i vy a odhalte kousek kultury, která ve vás je.

Moravská galerie otevře 12. května, předvede Hlavu Medusy, Grand designéry i nové Rafany

Ve středu 12. května otevírá Moravská galerie své stálé expozice (nově s Hlavou Medusy) a aktuální výstavu Rajlich 100. Rafani představí nový díl S21E03 svého výstavního seriálu na vernisáži 20. května. Jurkovičova vila bude veřejnosti zpřístupněna 27. května zahájením výstavy Grand designérů Cen Czech Grand Design 2020 Eduarda Herrmanna a Matěje Coufala s názvem Design In You.

Peugeot 208: s benzinovým, dieselovým i elektrickým motorem

V době, kdy se různá auta navzájem stále více podobají, sází Peugeot 208 na mladistvý a atraktivní design, pokročilé technologie a neotřelý design interiéru. Jako jedno z mála městských aut na trhu navíc nabízí v jedné karoserii výběr ze tří druhů pohonu: záleží jen na vás, jestli zvolíte benzinový, dieselový, nebo elektrický motor.

Rubriky
Štítky
INZERCE / PODPORA