Osm set let mikulovské historie ožije

Zveřejněno
Kde se může potkat kardinál František Dietrichstein s Bílou paní? Jedině na mikulovském zámku letos v létě. V červenci a srpnu se totiž vracejí oblíbené noční prohlídky. Návštěvníky provedou místy kudy nevedou prohlídkové trasy a představí známé i méně známé kapitoly z více než osmi set leté historie zámku i města.

1. a 22. července a 12. srpna vždy od 20:00 budou na jednotlivých zastaveních průvodci, zaměstnanci muzea a jejich přátelé představovat některé postavy, jako je kardinál František Dietrichstein, který by letos oslavit 450. narozeniny, nebo Perchta z Rožmberka, která je předlohou legendární Bílé paní.

„Perchta je skutečně mikulovskou postavou, přestože si ji občas nárokují i jiné hrady a zámky. Jako mladá se sem přivdala a její manžel Jan Liechtenstein ji téměř čtvrt století týral a zanedbával. Na smrtelném loži Perchtu proklel a ona tak musí strašit jako Bílá paní. Její příběh je mimo jiné jedním z nejpůsobivějších, které na návštěvníky čekají.“ řekla Anna Soldánová, která Noční prohlídky organizuje.

Kromě Bíle paní a kardinála se návštěvníkům odhalí i jak habáni přišli do Mikulova, jak vypadá příprava na opravdovou císařskou návštěvu, nebo jak Liechtensteini skutečně přišli o mikulovský zámek.

Večer doplní doprovodný program v podobě ukázek Cechu svobodných řemesel, nebo dobová hudba kapely Rabussa.

Další info

Rezervace lístků je nutná na telefonním čísle 519 309 014, nebo na e mailu pokladna@rmm.cz.

Kontakt

Anna Soldánová
propagace@rmm.cz

Ke stažení:

podobné zprávy

DJ SNAKE jako PUMA ambasador nových tenisek MIRAGE

Globální sportovní značka PUMA navázala partnerství s proslulým francouzským DJ a hudebním producentem Williamem Sami Étienne Grigahcine, známým jako DJ Snake, který se stane globálním ambasadorem nejnovější verze tenisek PUMA Mirage inspirovaných elektronickou taneční hudbou.

Divadlo Bolka Polívky do uší: nové epizody divadelních podcastů pobaví i potěší

Čekání na to, až bude opět možné usednout v hledišti a vychutnat si živé divadelní zážitky, si mohou příznivci Divadla Bolka Polívky krátit už od jara sérií podcastů. Ty dosavadní, které pro ně divadlo připravilo, nyní doplnily další dvě nové epizody: Příští zastávka: Divadlo Bolka Polívky a MALÉhRY KE KAFI. Poslechnout si je můžete na Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts, Youradio Talk nebo na YouTube kanálu divadla.

Večerníček Mlsné medvědí příběhy bude na obrazovkách končit, děti mohou s medvědy zdarma online vařit

Zatímco večerníček Mlsné medvědí příběhy na obrazovkách České televize skončí epizodou Zimní spánek ve čtvrtek 18. února, tvůrci příběhů o medvědech Nedvědovi a Miškovi nabízejí online
26 dvouminutových webizod Mlsné medvědí recepty. Chlupáči v nich prozrazují recepty na dobroty, které děti znají z jejich dobrodružství – v první epizodě večerníčku si Nedvěd například připravuje své oblíbené „medvědí špagety“ a ty jsou také prvním z Mlsných medvědích receptů.

Rubriky
Štítky
INZERCE / PODPORA