Divá bába vyzývá: posílejte pohledy za hranice okresů

Zveřejněno
Okresy jsou stále uzavřené. Ať už máte jejich hranici od domu pouhých pár metrů, kilometrů nebo je váš rádius větší, stále můžete udělat radost někomu, s kým se právě nemůžete vidět. Iniciátorka projektu #pohledzahranici vyzývá všechny, aby potěšili své blízké klasickou cestou – posláním pohlednice. Jednoduché a milé.

My za hranice okresu nemůžeme, ale nic nám nebrání, abychom napsali přátelům pohled nebo dopis. Možná to zní trochu staromilsky, ale co… Poslat pozdrav můžete přátelům, rodině, ale povzbudí třeba i zdravotníky, pracovníky domovů důchodců nebo ústavů sociální péče. Vyjádřit podporu můžete třeba i oblíbenému divadlu, kinu nebo kavárně,“ vysvětluje iniciátorka projektu Divá bába.

Pohled můžete koupit na poště, vyfotit a vytisknout, poslat přes některou online aplikaci nebo vyrobit, fantazii se meze nekladou – a pozdrav ze „zahraničí“ jistě potěší a možná i pobaví. A právě teď je možná to nejvhodnější období – blíží se totiž Velikonoce, s nimiž byla tradice posílání pohledů spjata. Přání požehnaných jarních svátků a pohledy k sobě prostě patří

Aktuálně jsem rozeslala kolem desítky pohlednic – některé šly jen kousek za hranice okresu, jiné ale putovaly i do zahraničí, kde mám několik přátel. Někteří z nich jsou už více než rok odříznuti od svých blízkých v ČR a jsou odkázáni na online hovory. Vím, že pohlednice osobní setkání nevynahradí, ale je to přeci jen taková malá možnost jakéhosi fyzického kontaktu s domovem,“ vysvětluje Divá bába.

A pohled mohou poslat i lidé v karanténě. Na internetu je mnoho možností, jak poslat vytištěnou pohlednici, a přitom neodejít z domu. Výhodou elektronických pohlednic je právě to, že nemusíte ani shánět známky, ani poštovní schránku, a navíc se mohou zapojit i ti, kteří jsou zrovna bez možnosti vycházení.

Komu pohled pošlete, nechám na vás, ale budu ráda, když budete fotky svých pohledů sdílet na Facebooku, stránce události nebo na Instagramu s #pohledzahranici,“ vyzývá Divá bába.

Podrobnosti o projektu najdete na FB pod názvem Posílání pohledů mimo okres #pohledzahranici

Odkaz na událost: http://bit.ly/pohledzahranici

Výzva zatím trvá do 11. dubna 2021.

Kontakt

Ilona Machová
+420 777 447 566
piste@ilonamach.cz

Ke stažení:

podobné zprávy

Hradecká Filharmonie volá abonentům a skládá novou sezónu

Filharmonie Hradec Králové od nového roku vrací částky za zrušené koncerty a s telefonáty přicházejí osobní příběhy jednotlivých návštěvníků. Život bez kultury je hlavně pro abonenty, kteří nevyužívají internet, náročný. Filharmonie ale i v této nejisté době plánuje a připravuje novou sezónu 2021/2022.

Cestovatel Sir Fogg znovu objede svět, tentokrát trolejbusem

Motorka, trabant, škodovka, … lidé objíždějí svět mnoha dopravními prostředky, ale vyrazit na cestu trolejbusem napadlo až brněnského dobrodruha a podnikatele Alberta Fikáčka. S týmem SirFogg.com koupil trolejbus, za pomoci dobrovolníků ho přestavuje a v létě chce vyrazit směr Vladivostok. Na výpravu se může připojit kdokoliv.

Zeleň, cyklostezky i nová výstavba. Výstava o návrhu nového územního plánu je online

Jak nový územní plán pomůže rozvoji Brna? Jak klíčový dokument řeší zeleň, vnitrobloky, cyklostezky, novou zástavbu nebo výšku budov? A jak ho vidí politik, developer, ředitel ekologické nadace nebo městský architekt? Nejen tato témata shrnuje aktuální výstava s názvem 381 346 územních plánovačů, kterou připravila Kancelář architekta města Brna (KAM). Teď ji můžete navštívit online na webu brněnského Urban centra urbancentrum.brno.cz.

Rubriky
Štítky
INZERCE / PODPORA