Letohrádek Mitrovských

Zveřejněno
Poslední brněnský letohrádek v neobvyklém architektonickém stylu Ludvíka XVI. je bíle zářící ozdobou Starého Brna.

Tři zachovalé interiéry z konce 18. století tvoří freskový sál s výmalbou zachycující exotické krajiny a dva postranní zrcadlové salonky. Pozdější přestavba vytvořila ještě velký suterénní sál. Všechny prostory slouží k pořádání popularizačně naučných výstav. Aktuální výstavní projekt České korunovační klenoty na dosah – Osudy 22 korunovaných panovníků je sice s ohledem na šíření koronaviru dočasně pozastaven – znovuotevření plánujeme na 26. 5. – více na www.letohradekbrno.cz. Ve 2. polovině roku se pak můžete těšit na rodinou výstavu Skřítci a trpaslíci a v závěru roku na tradiční brněnskou vánoční výstavu betlémů, tentokrát s tématikou RETRO. Výhodná poloha letohrádku v blízkosti centra města, dobrá možnost parkování a snadná dostupnost MHD láká k pořádání svatebních obřadů i hostin, nebo soukromých či firemních akcí. K atraktivitě místa určitě dopomohl revitalizovaný park z roku 2016.

Další info

Kontakt

Mgr. Petr Lukas
+420 605 972 588
letohradekbrno@seznam.cz

Ke stažení:

podobné zprávy

Chceme kulturně žít – spolek KULT iniciuje výzvu

Brněnský spolek KULT, z. s. mající za cíl podporu kultury a kulturního dění, přichází s novou veřejnou výzvou Chceme kulturně žít. Akce vyvrcholí v Den kulturní rozmanitosti, který připadá na 21. května (pátek), a přidat se může opravdu každý. Připojte se i vy a odhalte kousek kultury, která ve vás je.

Moravská galerie otevře 12. května, předvede Hlavu Medusy, Grand designéry i nové Rafany

Ve středu 12. května otevírá Moravská galerie své stálé expozice (nově s Hlavou Medusy) a aktuální výstavu Rajlich 100. Rafani představí nový díl S21E03 svého výstavního seriálu na vernisáži 20. května. Jurkovičova vila bude veřejnosti zpřístupněna 27. května zahájením výstavy Grand designérů Cen Czech Grand Design 2020 Eduarda Herrmanna a Matěje Coufala s názvem Design In You.

Peugeot 208: s benzinovým, dieselovým i elektrickým motorem

V době, kdy se různá auta navzájem stále více podobají, sází Peugeot 208 na mladistvý a atraktivní design, pokročilé technologie a neotřelý design interiéru. Jako jedno z mála městských aut na trhu navíc nabízí v jedné karoserii výběr ze tří druhů pohonu: záleží jen na vás, jestli zvolíte benzinový, dieselový, nebo elektrický motor.

Rubriky
Štítky
INZERCE / PODPORA