Letohrádek Mitrovských

Zveřejněno
Poslední brněnský letohrádek v neobvyklém architektonickém stylu Ludvíka XVI. je bíle zářící ozdobou Starého Brna.

Tři zachovalé interiéry z konce 18. století tvoří freskový sál s výmalbou zachycující exotické krajiny a dva postranní zrcadlové salonky. Pozdější přestavba vytvořila ještě velký suterénní sál. Všechny prostory slouží k pořádání popularizačně naučných výstav. Aktuální výstavní projekt České korunovační klenoty na dosah – Osudy 22 korunovaných panovníků je sice s ohledem na šíření koronaviru dočasně pozastaven – znovuotevření plánujeme na 26. 5. – více na www.letohradekbrno.cz. Ve 2. polovině roku se pak můžete těšit na rodinou výstavu Skřítci a trpaslíci a v závěru roku na tradiční brněnskou vánoční výstavu betlémů, tentokrát s tématikou RETRO. Výhodná poloha letohrádku v blízkosti centra města, dobrá možnost parkování a snadná dostupnost MHD láká k pořádání svatebních obřadů i hostin, nebo soukromých či firemních akcí. K atraktivitě místa určitě dopomohl revitalizovaný park z roku 2016.

Další info

Kontakt

Mgr. Petr Lukas
+420 605 972 588
letohradekbrno@seznam.cz

Ke stažení:

podobné zprávy

DJ SNAKE jako PUMA ambasador nových tenisek MIRAGE

Globální sportovní značka PUMA navázala partnerství s proslulým francouzským DJ a hudebním producentem Williamem Sami Étienne Grigahcine, známým jako DJ Snake, který se stane globálním ambasadorem nejnovější verze tenisek PUMA Mirage inspirovaných elektronickou taneční hudbou.

Divadlo Bolka Polívky do uší: nové epizody divadelních podcastů pobaví i potěší

Čekání na to, až bude opět možné usednout v hledišti a vychutnat si živé divadelní zážitky, si mohou příznivci Divadla Bolka Polívky krátit už od jara sérií podcastů. Ty dosavadní, které pro ně divadlo připravilo, nyní doplnily další dvě nové epizody: Příští zastávka: Divadlo Bolka Polívky a MALÉhRY KE KAFI. Poslechnout si je můžete na Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts, Youradio Talk nebo na YouTube kanálu divadla.

Večerníček Mlsné medvědí příběhy bude na obrazovkách končit, děti mohou s medvědy zdarma online vařit

Zatímco večerníček Mlsné medvědí příběhy na obrazovkách České televize skončí epizodou Zimní spánek ve čtvrtek 18. února, tvůrci příběhů o medvědech Nedvědovi a Miškovi nabízejí online
26 dvouminutových webizod Mlsné medvědí recepty. Chlupáči v nich prozrazují recepty na dobroty, které děti znají z jejich dobrodružství – v první epizodě večerníčku si Nedvěd například připravuje své oblíbené „medvědí špagety“ a ty jsou také prvním z Mlsných medvědích receptů.

Rubriky
Štítky
INZERCE / PODPORA