Zeleň, cyklostezky i nová výstavba. Výstava o návrhu nového územního plánu je online

Zveřejněno
Jak nový územní plán pomůže rozvoji Brna? Jak klíčový dokument řeší zeleň, vnitrobloky, cyklostezky, novou zástavbu nebo výšku budov? A jak ho vidí politik, developer, ředitel ekologické nadace nebo městský architekt? Nejen tato témata shrnuje aktuální výstava s názvem 381 346 územních plánovačů, kterou připravila Kancelář architekta města Brna (KAM). Teď ji můžete navštívit online na webu brněnského Urban centra urbancentrum.brno.cz.

Brno má nejstarší územní plán v republice, který platí už přes šestadvacet let, důsledky toho pociťujeme všichni. Je proto důležité, aby veřejnost věděla, co nový územní plán řeší a co městu přinese. Nový plán nabídne například nové plochy pro stavbu bytů, podpoří výstavbu čtvrtí v bývalých průmyslových areálech v širším centru města, nastaví limity pro zeleň, vnitrobloky nebo jasně určí, jak mohou být budovy v různých lokalitách vysoké,“ řekl ředitel Kanceláře architekta města Brna Michal Sedláček.

Územní plán se týká každého obyvatele města. Také proto má výstava název 381 346 územních plánovačů, číslo totiž odkazuje na aktuální počet obyvatel Brna. Snahou tvůrců nového územního plánu je představit a prodiskutovat s veřejností návrh územního plánu i další kroky vedoucí k jeho dokončení v roce 2022. Výstava ukazuje celkem devět horkých témat, která nejvíce rezonovala při veřejném projednání návrhu v loňském roce. Shrnuje, kdo je kdo v přípravě nového územního plánu, i kroky, které povedou k jeho dokončení v roce 2022. Součástí je také seriál šesti videí, která odpovídají na nejčastější otázky.

Výstavu jsme zahájili už v říjnu loňského roku, ale kvůli nouzovému stavu byla pro veřejnost otevřena necelý týden. Rozhodli jsme se proto převést obsah do virtuálního prostoru, aby se s hlavními tématy mohl seznámit opravdu každý. Počítáme s tím, že výstavu znovu otevřeme, jakmile to situace dovolí,“ dodal Sedláček.

Část výstavy mohou lidé navštívit i přímo v ulicích, a to ve dvou brněnských tramvajích. Ty jezdí na různých linkách od prosince. Novější model tramvaje 13T Porsche je věnován novému územnímu plánu. Starší typ T3 naopak polepem připomíná rok 1994, kdy začal platit stávající územní plán. Město a kancelář městského architekta aktuálně pracují na vypořádání námitek a připomínek a úpravě návrhu k opakovanému veřejnému projednání, které bude letos v červnu.

381 346 územních plánovačů
online výstava o návrhu nového územního plánu
www.urbancentrum.brno.cz

Kontakt

Jana Běhalová
+420 725 428 893
behalova.jana@kambrno.cz

Ke stažení:

podobné zprávy

Hradecká Filharmonie volá abonentům a skládá novou sezónu

Filharmonie Hradec Králové od nového roku vrací částky za zrušené koncerty a s telefonáty přicházejí osobní příběhy jednotlivých návštěvníků. Život bez kultury je hlavně pro abonenty, kteří nevyužívají internet, náročný. Filharmonie ale i v této nejisté době plánuje a připravuje novou sezónu 2021/2022.

Cestovatel Sir Fogg znovu objede svět, tentokrát trolejbusem

Motorka, trabant, škodovka, … lidé objíždějí svět mnoha dopravními prostředky, ale vyrazit na cestu trolejbusem napadlo až brněnského dobrodruha a podnikatele Alberta Fikáčka. S týmem SirFogg.com koupil trolejbus, za pomoci dobrovolníků ho přestavuje a v létě chce vyrazit směr Vladivostok. Na výpravu se může připojit kdokoliv.

Přijměte pozvání do livestreamové kavárny

Již loni na jaře jsme odstartovali první ze série videorozhovorů s našimi herci, které jejich příznivci a fanoušci mohli zpovídat, a oni jim v průběhu živého online rozhovoru, jenž byl vždy vysílán na naší divadelní facebookové stránce, všechny zvídavé dotazy rádi zodpověděli.

Rubriky
Štítky
INZERCE / PODPORA