Zažijte léto na Mariánském náměstí

Zveřejněno

Divadelní performance, festivaly, prezentace umění nebo Zažít město jinak. To vše vás čeká na Mariánském náměstí na Praze 1 od června až do září 2022. Sezónu plnou kulturního programu zažije Mariánské náměstí již po třetí. Na své si přijdou děti i dospělí různých věkových kategorií. Vstup na akce je zdarma.

Mariánské náměstí získává tvar i náplň podle toho, co se v něm odehrává. Náměstí si vybrali organizátoři festivalu Knihovna na vlnách pro své zahájení 28. 6. nebo organizátoři festivalu Za dveřmi, které letos proběhne od 13. do 19. července. Ideou pouličního divadla je se jakoukoliv svobodnou formou přiblížit divákovi, navázat s ním dialog a společně vytvořit cosi neopakovatelného. Těšit se můžete na představení Spielraum Kollektivu Hadry (14. července od 17 hod.), které pobaví děti od 5 do 10 let svou fast fashion show. O den později na vás čekají: slovinský soubor Gledališče Ane Monró Zadnji ulov (od 17 hod.) a visegrádský projekt Balaton 1982 (od 18 hod.). Světem ztracených a nalezených věcí, každodenních předmětů, získávajících jinou realitu, vás 16. července od 16.30 hod. provede představení Ztráty a nálezy seskupení FysioART. Festival Za dveřmi ukončí 18. července průvod velkých loutek a pouličních umělců Probouzíme příběhy. V 15 hodin se divadelníci ze souborů V.O.S.A. Theatre, Bratři v tricku nebo jedni z nejlepších evropských chůdařů souboru Long Vehicle Circus vydají z Mariánského náměstí vstříc dobrodružství dalšího roku. Skutečnou festivalovou tečkou bude ale 19. července performance Bratří v tricku Prasečí cirkus (od 16.30 hod.).

Druhý ročník letního silent kina se ve třech promítacích blocích (21.-23. července, 18.-20. srpna, 8.-10. září) ponese ve znamení nové vlny v kinematografii, připomene okupaci, představí to nejlepší z českých a polských filmových škol, včetně celovečerních debutů. Promítat se bude, až se setmí, tedy kolem deváté hodiny.

Barevnost letního programu na náměstí podtrhne 3. ročník festivalu pro děti a rodiče Mami, tati, dějou se věci (25. 8. a 10. 9.). Chystají se workshopy pro malé, větší i největší, setkání s autory dětských knížek, swap školních potřeb i divadla.

Mariánské náměstí je vnímáno jako záliv pro zaměstnance místních institucí, kolemjdoucí (domácí i zahraniční) a návštěvníky akcí. Lze se tu usadit, přinést si kávu z nedaleké kavárny, sníst svačinu nebo něco zažít. Snad jen v horkých dnech je třeba zabrat vzácný stín, který vrhají dvě drobné lípy před vchodem radnice. Díky iniciativě Moje Mariánské to ve středu města žije.

Kontakt

Jana Baierová
+420 605 265 900
jana.baierova@mlp.cz

Ke stažení:

podobné zprávy

PARTNERSKÉ SOUZNĚNÍ: Zábavná hra o podstatných věcech, která mění vztahy. Vyhrát však mohou jen oba hráči

Harmonický a láskyplný vztah není samozřejmostí, je potřeba na něm denně pracovat. To jsou slova Jana Derky, autora unikátní deskové hry Partnerské souznění určené pro páry, manžele i milence, kterým pomáhá proměnit nefunkční vztahy. Znovu probudit vášeň i hravost, prolomit stereotyp a najít cestu ze společné krize. Proto hru oceňují nejen páry, ale i terapeuti a koučové. Nyní navíc dostává nový rozměr – z každé prodané hry jde 500 korun na pomoc dětem.

Březinová, Batěk, Vaňková i France si zazpívají při vinobraní pro Kryštůfka.

Poosmé se sejdou interpreti v jihomoravských Horních Věstonicích, aby letos premiérově podpořili koncertem „Na křídle motýla“ Nadační fond Kryštůfek, jemuž bude věnovaný celý výtěžek z tohoto koncertu. Kryštůfek pomáhá zraněným nebo nemocným dětem na palubách sanitních vozů i helikoptér, snižuje jejich úzkost a obavy.

Nastává Čas srdce. Husa na provázku v nové sezoně vyzdvihne sílu empatie, humoru i ženských hrdinek všedního dne

Brněnské Divadlo Husa na provázku chce v nové sezoně nazvané Čas srdce povzbuzovat a inspirovat. Divákům v ní nabídne čtyři premiéry, při jejichž tvorbě se s legendárním souborem postupně potkají režisérky Palina Dabravolskaja, Anna Davidová, Anna Klimešová a režisér Jiří Havelka. Tým kolem uměleckého šéfa Martina Sládečka také v lednu spustí novou podobu amatérského souboru Studio Dům určenou pro seniory. Celou sezonu Čas srdce budou provázet fotografie mikulovské rodačky Marie Tomanové.

Rubriky
Štítky
INZERCE / PODPORA