Cestování

Cestování

Jaké novinky přinese rok 2022 v cestovním ruchu?

Predikovat cokoliv v cestovním ruchu za poslední dva roky se zdá jako cesta do pekel. V každém případě to ale nevzdáváme a snažíme se spolu s členy destinační společnosti Koruna Vysočiny plánovat nové aktivity směrující k rozvoji cestovního ruchu v našem krásném území.

Celá zpráva...
Cestování

Startuje nový jízdní řád – vlaky RegioJet nově na trase Ústí nad Labem – Kolín

RegioJet, druhý největší osobní železniční dopravce v České republice, startuje nově na rychlíkové lince R23 Ústí nad Labem hl. n. – Mělník – Nymburk hl. n. – Kolín a zpět. V neděli 12. prosince – při příležitosti změny vlakových jízdních řádů – převezme dopravce RegioJet na základě vítězství v poptávkovém řízení Ministerstva dopravy provoz rychlíků na této lince.

Celá zpráva...
Vizualizace návrhu Brno nadrazi
Cestování

Příští stanice: Brno nové hlavní nádraží

Jak nové nádraží promění cestování i život ve městě? O tom budou Brňané diskutovat ve středu 29. září s autory čtyř nejlepších architektonických návrhů plánovaného dopravního terminálu. Nejužší výběr poroty vůbec největší architektonické soutěže u nás posléze představí i výstava.

Celá zpráva...
Cestování

RegioJet spouští nový web a prodejní aplikaci. K vývoji přispěli samotní uživatelé a analýzy jejich nákupního chování a vyhledávání informací

RegioJet – největší soukromý vlakový a autobusový dopravce ve střední Evropě – spouští dnes nové rezervační webové stránky a také prodejní aplikaci. Zákazníci najdou v novém moderním grafickém a funkčním uspořádání kompletní nabídku všech vlakových a autobusových spojení RegioJet, jednoduchou možnost rezervace jízdenek a další informace a služby dopravce RegioJet.

Celá zpráva...
Cestování

Tipy na výlet po Vysočině: S dětmi, do přírody i za kulturou

Přemýšlíte, kam na výlet? Koruna Vysočiny přináší parádní tipy na místa, která zaujmou děti i dospělé. Vyrazit na ně můžete autem, na kole, ale třeba i pěšky s kočárkem. Podívejte se na 3 nejoblíbenější tipy na výlet po Vysočině a naplánujte si skvělý program třeba hned na příští víkend.

Celá zpráva...
Cestování

Pro Čechy a Slováky – vstup do Chorvatska zcela volný. Nepotřebují už žádná potvrzení

Od dnešní půlnoci jsou Česká republika a Slovensko na seznamu tzv. zelených zemí a tudíž je vstup po cestující z těchto zemí do Chorvatska bez omezení – stejně jako před epidemií. Znamená to, že Češi a Slováci mohou do Chorvatska vstupovat bez jakýchkoli potvrzení o testu nebo potvrzení o očkování nebo potvrzení o překonání nemoci. Stačí pouze občanský průkaz nebo cestovní pas. Pro rychlejší odbavení je pouze nezbytné vyplnit příjezdový formulář https://entercroatia.mup.hr/.

Celá zpráva...
Cestování

Cestovatel Sir Fogg znovu objede svět, tentokrát trolejbusem

Motorka, trabant, škodovka, … lidé objíždějí svět mnoha dopravními prostředky, ale vyrazit na cestu trolejbusem napadlo až brněnského dobrodruha a podnikatele Alberta Fikáčka. S týmem SirFogg.com koupil trolejbus, za pomoci dobrovolníků ho přestavuje a v létě chce vyrazit směr Vladivostok. Na výpravu se může připojit kdokoliv.

Celá zpráva...
Cestování

První Čech, který sám pěšky a stopem projel Hedvábnou stezku

Cestovatel a dobrodruh Martin Půlpán vystupující pod pseudonymem Lost Czech Man, se stal oficiálně prvním Čechem, který sám, po zemi, a během jedné souvislé cesty, zdolal legendární karavanní trasu z Evropy do Číny, známou jako Hedvábná stezka. Jeho téměř čtyřicet tisíc kilometrů dlouhá expedice, která trvala více jak deset měsíců, byla v lednu zapsána do České databanky rekordů.

Celá zpráva...