Jídlo

Jídlo

Káva provoní Brno i pojedenácté!

Od pátku 17. do neděle 19. září celé Brno znovu spojí káva. Tentokrát se vůně bude linout od Vaňkovky – právě tam se totiž jedenáctý ročník Trhů kávy uskuteční. Zavítat na Trhy můžete v pátek a v sobotu od 10. do 20. hodiny, v neděli budou ukončené úderem 18. hodiny.

Celá zpráva...
Akce

Zákazníky od stresu a hektického nákupu vánoční ryby zachrání rezervační systém na tři kliky včetně unikátní služby FishDrive

Na štědrovečerní stůl patří ryba. Milovníci tradičního kapra, ale i lidé upřednostňující čerstvé mořské živočichy, si letos přijdou na své. Společnost OCEAN48 specializující se na dovoz ryb z přímořských destinací otevře v předvánočním období kromě svých poboček i stánky s výdejem rezervací včetně unikátní služby FishDrive, díky které si předem objednanou rybu vyzvednou bez nutnosti vystoupit ze svého auta.

Celá zpráva...
Akce

Čokoládový festival Slavkov 2020

Od soboty 12. do neděle 13. září 2020 se poprvé uskuteční Čokoládový festival ve Slavkově u Brna. Akce se bude konat na nádvoří a v bočních křídlech zámku. Čeká Vás plno zábavy pro malé i velké s prodejními stánky s čokoládovými delikatesami. Čokoládový Festival 2020 ve Slavkově pořádaný agenturou ChrisEvents je jedinečnou událostí pro všechny milovníky čokolády a cukrovinek, kteří mají chuť se pobavit, pochutnat si a případně se i přiučit vaření s čokoládou.

Celá zpráva...
Restaurace

Velkolepá streetparty na Lužánecké oslaví její znovuotevření, přijedou i PSH

Gastronomické podniky na Lužánecké ulici se spojily, aby společně oslavily dokončení rekonstrukce ulice. Již více než rok probíhají totální rekonstrukce inženýrských sítí a veškerých pozemních komunikací na ulici Lužánecké. Staré, někdy až historické inženýrské sítě pod touto ulicí, byly kompletně modernizovány a současně s nimi také všechny pozemní komunikace. Původně plánovaný termín stavby od 2. 6. 2019 do 31. 12. 2020 se stal černou můrou všech podniků na této ulici, kterým příliš nepomohla ani koronavirová karanténa. Dokončení rekonstrukcí se však podařilo uspíšit a termín posunout na 7. 9. 2020.

Celá zpráva...
Restaurace

Bageterie Boulevard otevřela dvě nové pobočky – první kamennou pobočku Brně u Cimrmana a v drážďanském Elbeparku

Další dvě pobočky pro své zákazníky otevřela Bageterie Boulevard. Nové návštěvníky přivítaly restaurace v Brně a Drážďanech. Bageterie Boulevard tak má v Evropě celkem 46 poboček, další dvě provozovny se nachází v Dubaji. Do konce roku plánuje další expanzi a překročení hranice celkových 50 poboček.

Celá zpráva...
Potraviny

Češi na Vánoce umí zpracovat celého kapra. V prodeji filetů se kaprům vyrovná losos

Kapr je i před letošními Vánocemi nejpopulárnější ryba upravovaná na štědrovečerní tabuli. Vyplývá to z počtu objednávek společnosti OCEAN48, která patří mezi největší tuzemské prodejce jak sladkovodních, tak mořských ryb. Zákazníci si letos rezervovali téměř dvakrát tolik produktů z kapra oproti druhé nejoblíbenější rybě, kterou už několik let je losos.

Celá zpráva...
Potraviny

OCEAN48 před Vánocemi expanduje do Prahy i dalších velkých měst. V Brně bude opět k dispozici populární FishDrive

Na štědrovečerní stůl patří ryba. Milovníci tradičního kapra, ale i lidé upřednostňující čerstvé mořské živočichy, si letos přijdou na své. Společnost OCEAN48 specializující se na dovoz ryb z přímořských destinací otevře v předvánočním období ve velkých městech více než třicet stánků s bezkonkurenčním výběrem. V Brně budou moci zákazníci využít službu FishDrive, díky které si předem objednanou rybu vyzvednou bez nutnosti vystoupit ze svého auta.

Celá zpráva...
Nápoje

Tchibo slaví sedmdesátku 1949-2019

Společnost Tchibo je v povědomí zákazníků zapsána nejen jako prodejce kávy a spotřebního zboží, ale také jako inovátor a firma, která přináší překvapení a inspiraci. Tuto charakteristiku jí vtiskl její zakladatel Max Herz. Káva byla jeho celoživotní vášní. Již jako 15letý odešel ze školy a začal se zaučovat v centru obchodu s kávou. Tam se naučil rozlišovat různé druhy kávových zrn, pražit je a porozumět celkovému umění této voňavé suroviny. Coby degustátor a kontrolor kvality měl v popisu práce jedinou věc – testovat kávu, která do jednoho z hlavních evropských přístavů proudila z celého světa. Přičichnout, poválet po jazyku, vyplivnout, ohodnotit…

Celá zpráva...