Kultura

Kultura

Putovní festival Hrady CZ je zpět v plné síle a oznamuje kompletní program pro osm zastávek v čele s kapelami Rybičky 48 a Chinaski

Letní putovní hudebně-kulturní festival Hrady CZ je zpět v plné síle a své návštěvníky letos přivítá v průběhu léta znovu osmkrát na koncertech i v prostorách hradů na území Čech a Moravy. Fanouškům nabídne to nejlepší z české a slovenské hudební scény v čele s kapelami Rybičky 48 a Chinaski.

Celá zpráva...
Kultura

Tance v zahradách – Open air koncert

Koncert plný světových či českých premiér navazuje na loni započatou sérii projektů pod širým nebem, kterou odstartoval koncert Krajina jako hudba s Ivou Bittovou v zahradě vily Löw-Beer. Tentokrát se koncert odehraje v prostorách atria Filozofické fakulty Masarykovy univerzity na Arne Nováka. Veškeré další informace naleznete také na operadiversa.cz a na facebookové události.

Celá zpráva...
Kultura

Festival kávy a čaje

Zveme vás k účasti na Festivalu kávy a čaje, který se bude konat 11.-12.6.2022 na Výstavišti Kroměříž. Akce proběhne v halách a venkovním zastřešeném prostoru. Do hal možnost vjezdu automobilem a všechny tři venkovní přístřešky jsou propojeny zastřešenými koridory. Vnitřní i venkovní prostor je opatřen zásuvkami na 220V a 380V/16A/ včetně přívodu vody. Vše doplněno bohatým doprovodným programem. Restaurace a fast food v místě.

Celá zpráva...
Kultura

Ceny magazínu Musical-opereta za roky 2020–2021 znají své vítěze

Po tříleté pauze se na prkna Městského divadla Brno vrací mimořádná ozdoba konce divadelní sezóny – festival Dokořán pro hudební divadlo 2022 a s ním i tradiční vyhlášení výsledků letos již pátého ročníku Cen magazínu Musical-opereta. Právě tímto slavnostním aktem byl v pátek 10. června 2022 před úvodním představením festivalu, kterým se stala hudební komedie hostícího Městského divadla Brno My Fair Lady (ze Zelňáku), zahájen celý festival, jenž Městské divadlo Brno pořádá ve dnech 10.–14. června 2022.

Celá zpráva...
Kultura

Slavnostní odhalení pamětní desky v rámci Italských dnů na Špilberku

O víkendu na hradě Špilberku probíhala třídenní akce Italské dny na Špilberku. V pátek 20. 5. 2022 odpoledne, v rámci protokolární části a uvedení nové intervence do expozice Žalář národů upomínající na 200 let od příchodu karbonáře Silvia Pellica na Špilberk a 100 let od italské národní pouti, byla jako malé překvapení slavnostně odhalena pamětní bronzová deska s plastickým nápisem, rámovaná bílým mramorem, připomínající právě italskou národní pouť do Brna a na Špilberk roku 1922.

Celá zpráva...
Kultura

Hudební pocta otci genetiky

Světové i domácí hudební hvězdy vystoupí v červenci na Mendel Festivalu v Brně. Legendární americká kapela Kool & the Gang zahraje k poctě Mendela svůj světový hit Celebration.

Celá zpráva...
Kultura

Nejen Skepta, ale i Bicep, Son Lux, Kae Tempest, Ride či Iva Bittová a Dunaj. Line-up Pop Messe je kompletní a do prodeje jdou jednodenní vstupenky

Nabitý program druhého ročníku progresivního festivalu Pop Messe nabídne téměř šedesát umělců ze zahraničí a Česka. Mezi hlavní hvězdy patří Skepta, Bicep, Son Lux, Kae Tempest a Ride. Dvoudenní akce proběhne od 29. do 30. července v areálu fotbalového stadionu Za Lužánkami a okolo Bobycentra. Kromě dvoudenních vstupenek jsou nově v prodeji i limitované jednodenní lístky.

Celá zpráva...
Kultura

Stromboli vyrážejí na turné, navštíví čtrnáct míst po celé České republice

Stromboli, kapela kytarového mága Michala Pavlíčka, se, věrna svému názvu dle známé sopky v Tyrhenském moři, probouzí k životu a vyráží na turné. To bylo kvůli koronavirové krizi několikrát přesunuto, nyní se však fanoušci konečně dočkají, a to jak v Čechách, tak na Moravě. „I když je to nejspíš poslední velká erupce této kapely. těšíme se, že skladby jako Osiřela košilela, Veliké Lalulá nebo O hory O hory zase ožijí na pódiu v původní sestavě. Dáme do toho všechno „říká Michal Pavlíček.

Celá zpráva...
Kultura

Povznášející dojemná komedie Odhalená pravda opět v Brně s novým obsazením

Divadelní společnost StageArtCZ opět roztančí Divadlo Bolka Polívky, kde tradičně v rámci Brna své inscenace uvádí. Tentokrát se do své „domovské scény“ vrací s úspěšnou komedií The Naked Truth – Odhalená pravda z pera britského spisovatele Dave Simpsona, a to s novým obsazením v čele s Pavlou Vitázkovou, Gabrielou Štefanovou a Hanou Halberstadt. Dále se můžete těšit na Anežku Rusevovou, Hanku Kusnjerovou nebo Natálii Tichánkovou.

Celá zpráva...