Charita

Charita

I včely mohou pomáhat vozíčkářům v ParaCENTRU Fenix

ParaCENTRUM Fenix ve spolupráci se Slovinským včelařským svazem pořádá 24. srpna od 10:00 setkání u příležitosti zahájení pilotního projektu vzdělávacího úlu pro vozíčkáře. Akce se bude konat v Centru Kociánka Brno. Patronem projektu je Radek Vondráček, předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.

Celá zpráva...
Charita

Akce Cihla zve na doprovodný program!

Jako každý rok, i letos se v ulicích Prahy prodávají benefiční cihly, které si dárci zakoupí, pomalují a podpoří tak opravu Chráněných bydlení pro lidi s mentálním postižením. Všech předchozích 21 ročníků benefiční kampaně AKCE CIHLA se těšilo pravidelné podpoře ze stran osobností. Letos tomu nebude jinak. Herci, zpěváci, sportovci i další celebrity se na hodinu promění v prodejce cihel a můžete se s nimi setkat u stánku v ulici Na Příkopě. V současné době ladíme detaily, ale určitě se potkáte s patrony sbírky Tomášem Vaňkem, Simonou Stašovou a Jaroslavem Svěceným.

Celá zpráva...
Charita

Městské divadlo Brno podpoří jižní Moravu koncertem

Také Městské divadlo Brno se připojuje k pomoci lidem zasaženým živelní katastrofou na jižní Moravě. V souvislosti s událostmi minulých dní jsme se jako vyjádření podpory rozhodli uspořádat koncert, jehož výtěžek ze vstupného, které činí 560 Kč, bude v plné výši věnován na zajištění pomoci všem potřebným ve zpustošených obcích, které postihla přírodní pohroma nevídaných rozměrů.

Celá zpráva...
Charita

NdB hraje pro obce zpustošené tornádem

Hluboce nás zasáhla nevídaná katastrofa, která postihla jižní Moravu. Sbor a orchestr Janáčkovy opery NdB proto připravil benefiční koncert Carmina Burana, jehož výtěžek půjde na podporu zpustošených obcí. Koncert se uskuteční v pátek 2. července v 17:00 na piazzettě před Janáčkovým divadlem.

Celá zpráva...
Charita

Zamilovaný rebel? Karel Čapek žádá o podporu

Východní Čechy jsou krajem mnoha slavných spisovatelů. Mezi nimi má mimořádné postavení jméno Čapek. Zatímco Josef studoval ve Vrchlabí, Karla zavedla cesta na gymnázium do Hradce Králové. Tato mladická zkušenost byla pro něj zásadní. O Čapkově spojení s Hradcem se ale moc nemluví. Změnit by to měla atraktivní brožurka, která toto téma přiblíží jak místním, tak návštěvníkům města.

Celá zpráva...
Charita

Umění za obnovu Bečvy – Bečva teče skrze naše srdce

V sobotu 20. února 2021 od 13:00 proběhne ve Valašském Meziříčí aukce uměleckých děl, streamované koncerty a umělecký happening s názvem Uměním za obnovu Bečvy, jejíž výtěžek půjde na transparentní účet Bečva 2020, ze kterého je financována obnova řeky Bečvy po havárii v září loňského roku.

Celá zpráva...
Charita

Brno se připojilo ke kampani #zakreativnicesko. Ta bojuje o finance pro kulturní a kreativní odvětví

Město Brno se přidalo ke kampani #zakreativnicesko. Radní schválili podporu projektu i připojení se k otevřenému dopisu. Za kampaní stojí komunikační platforma Kreativní Česko pod státní příspěvkovou organizací Institut umění – Divadelní ústav a cílem je podpora kulturních a kreativních odvětví v rámci Národního plánu obnovy.

Celá zpráva...
Charita

Výzva Milujeme kulturu spouští kampaně pro kulturu

Projekt Milujeme kulturu dostal na přelomu roku hezčí kabát. Mimo spuštění zbrusu nového webu zahájil aktivní podporu konkrétních umělců a kulturních subjektů. Ve spojení se skupinou Fenomén, Prasátkem Cecil a Jetviral vzniklo nové video. Podpořit českou kulturu můžete i vy, třeba finančním darem či vlastním videem.

Celá zpráva...