Charita

Charita

Zamilovaný rebel? Karel Čapek žádá o podporu

Východní Čechy jsou krajem mnoha slavných spisovatelů. Mezi nimi má mimořádné postavení jméno Čapek. Zatímco Josef studoval ve Vrchlabí, Karla zavedla cesta na gymnázium do Hradce Králové. Tato mladická zkušenost byla pro něj zásadní. O Čapkově spojení s Hradcem se ale moc nemluví. Změnit by to měla atraktivní brožurka, která toto téma přiblíží jak místním, tak návštěvníkům města.

Celá zpráva...
Charita

Umění za obnovu Bečvy – Bečva teče skrze naše srdce

V sobotu 20. února 2021 od 13:00 proběhne ve Valašském Meziříčí aukce uměleckých děl, streamované koncerty a umělecký happening s názvem Uměním za obnovu Bečvy, jejíž výtěžek půjde na transparentní účet Bečva 2020, ze kterého je financována obnova řeky Bečvy po havárii v září loňského roku.

Celá zpráva...
Charita

Brno se připojilo ke kampani #zakreativnicesko. Ta bojuje o finance pro kulturní a kreativní odvětví

Město Brno se přidalo ke kampani #zakreativnicesko. Radní schválili podporu projektu i připojení se k otevřenému dopisu. Za kampaní stojí komunikační platforma Kreativní Česko pod státní příspěvkovou organizací Institut umění – Divadelní ústav a cílem je podpora kulturních a kreativních odvětví v rámci Národního plánu obnovy.

Celá zpráva...
Charita

Výzva Milujeme kulturu spouští kampaně pro kulturu

Projekt Milujeme kulturu dostal na přelomu roku hezčí kabát. Mimo spuštění zbrusu nového webu zahájil aktivní podporu konkrétních umělců a kulturních subjektů. Ve spojení se skupinou Fenomén, Prasátkem Cecil a Jetviral vzniklo nové video. Podpořit českou kulturu můžete i vy, třeba finančním darem či vlastním videem.

Celá zpráva...