Divadlo

Divadlo

Brněnské Divadlo Husa na provázku vybočuje ze zajetých kolejí a vyhlašuje dvojsezonu věnovanou člověku budoucnosti

Pěšky českou divočinou a napříč Evropou v cirkusových maringotkách. Úzkými stezkami paraguayských Čamakoků i dávno zavátými cestami tajemného národa Chazarů. Zákrutami internetových fór a uličkami staré Paříže. I tudy se bude brněnská Husa na provázku ve výjimečně rozšířené dvojsezoně pod heslem Brave new man s novým uměleckým vedením ubírat za vizemi člověka budoucnosti. Vezme s sebou přitom řadu nových spolupracovníků i zástupce brněnských menšin.

Celá zpráva...
Divadlo

HaDivadlo otevírá sezonu adaptací slavného Melvillova románu Moby Dick

Podle románové předlohy Hermana Melvilla z poloviny 19. století vznikla ve studiové scéně v Alfa pasáži divadelně-spirituální reflexe současné doby, kde chaos, honba za dobrodružstvím a rostoucí touhy narážejí na svůj strop. To vše v realitě nejen enviromentální krize. Moby Dick bude mít pod vedením slovenského režiséra Rastislava Balleka v HaDivadle premiéru v úterý 7. září. Zahájí tak jeho 47. sezonu s podtitulem Nerůst.

Celá zpráva...
Divadlo

Moderní verze pohádky o Popelce

Pohledná, milá a chytrá dívka z velmi chudých poměrů se setká s bohatým, okouzlujícím, možná trošku snobským mužem. Ačkoli je dělí propastné společenské rozdíly, zamilují se do sebe a jeden druhého změní. Tentokrát se nejedná o pohádku o Popelce, je to ovšem příběh stejně oblíbený a světoznámý.

Celá zpráva...
Divadlo

Zahájení 28. sezony Divadla Bolka Polívky

Tři akce v jednom odpoledni nabídne poslední srpnový den návštěvníkům Divadlo Bolka Polívky. V jeho foyer se uskuteční slavnostní zahájení 28. sezony divadla spojené s přípitkem, ale také vernisáž výstavy Inspirováno divadlem (plakáty, ilustrace, typografie) malíře, ilustrátora a sochaře Borise Jirků a výtvarníka, nakladatele a historika lokomotiv Bohumíra Goldy doplněná o křest knihy Sorry, jako česká justice Milana Hulíka. Nejde přitom o spojení náhodné. Knihu ilustroval právě Boris Jirků a o její typografickou podobu se postaral Bohumír Golda.

Celá zpráva...
Divadlo

Antická Štvanice 2021: Římská Lukrécie

Divadelní soubory Geisslers Hofcomoedianten a Tygr v tísni, působící v Divadle VILA Štvanice, uvádějí v koprodukci parodickou operní travestii Římská Lukrécie v režii Petra Haška a hudebním nastudování skladatele Tomáše Hanzlíka. Na diváky bude v září mezi Hlávkovým mostem a Divadlem VILA Štvanice čekat překvapivě živá opera snesená z piedestalu honosných sálů do nomádského kempu.

Celá zpráva...
Divadlo

Studenti JAMU nabídnou Shakespeara v zahradě pod brněnskou katedrálou

Jednu z největších Shakespearových komedií plnou lásky, převleků, ale taky zvláštní hudebnosti a přeludovosti představí studenti 3. ročníku činoherního herectví Divadelní fakulty JAMU. Mladí adepti herectví v režii Ivo Krobota nastudovali slavný Večer tříkrálový, jehož openair premiéru uvedou v pátek 16. července v 18 hodin pod brněnským Petrovem. V zahradě pod brněnskou katedrálou tuto produkci reprízují následující den 17. července v 18 hodin. V neděli 18. července potom na stejném místě nabídnou dvě představení ve 14. a v 18 hodin.

Celá zpráva...
Divadlo

BuranTeatr pořádá druhý ročník festivalu nezávislé mimobrněnské tvorby

Tvůrčí platforma BuranTeatr v rámci letní scény ERROR 404 pořádá ve dnech 13–15. července druhý ročník festivalu Náplava. Festival si klade za cíl podporu profesionálních nezávislých souborů, divadelních skupin či jednotlivých umělců a jejich tvorby. Dramaturgie vybraných autorských projektů osciluje mezi novou činohrou, pohybovým divadlem a hraničními divadelními formami. Součástí festivalu Náplava vol. 2 bude třetí ročník Vývaru / konference divadelního pohybu a tance / s polévkou.

Celá zpráva...