Filmy

Filmy

Večerníček Mlsné medvědí příběhy bude na obrazovkách končit, děti mohou s medvědy zdarma online vařit

Zatímco večerníček Mlsné medvědí příběhy na obrazovkách České televize skončí epizodou Zimní spánek ve čtvrtek 18. února, tvůrci příběhů o medvědech Nedvědovi a Miškovi nabízejí online
26 dvouminutových webizod Mlsné medvědí recepty. Chlupáči v nich prozrazují recepty na dobroty, které děti znají z jejich dobrodružství – v první epizodě večerníčku si Nedvěd například připravuje své oblíbené „medvědí špagety“ a ty jsou také prvním z Mlsných medvědích receptů.

Celá zpráva...
Filmy

Retrospektiva Dušana Hanáka poprvé dostupná online

Tvorbu Dušana Hanáka, režisérské ikony (česko)slovenského filmu, představí od 25. ledna streamovací portál DAFilms. Diváci si mohou připomenout jeho nejznámější hrané i dokumentární filmy nebo objevit i jeho méně známé krátkometrážní snímky. V přehlídce filmů nechybí jeho oceňovaný hraný debut 322 (1969), trezorový dokument Obrazy starého světa (1972) nebo Růžové sny (1976) s Ivou Bittovou v hlavní roli. Celkem čtrnáct filmů bylo digitálně zrestaurováno Slovenským filmovým ústavem a dohromady představují první takto komplexní a celosvětově dostupnou online retrospektivu tohoto autora.

Celá zpráva...
Filmy

Čtyřiadvacátá dokumentární Ji.hlava bude online

Ji.hlava se přesouvá do digitálního azylu. Vždy jsme dávali přednost fyzickému festivalu. Filmové projekce v kinech, společné diskuze a setkávání jsou pro nás základní inspirací. Ale letošní rok je všechno jinak a my to respektujeme. Proto chceme využít zavření kin jako příležitost a výzvu. Chystáme plnohodnotný filmový program i výjimečné desáté Inspirační fórum. Vše budeme společně sdílet online, ve formátu, který diváky překvapí a vtáhne. Buďte u toho s námi!

Celá zpráva...
Filmy

Začíná festival ELBE DOCK. Představí nejlepší dokumentární debuty, výběr filmů z mezinárodních festivalů a neznámá místa v Ústí a Drážďanech

Dnes večer začíná v Ústí nad Labem třetí ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů ELBE DOCK, který se v sobotu přesouvá do Drážďan. Tématem letošního ročníku je manipulace – nejen filmová, ale i v reklamě, politice, v obraze a s ním, se střihem, ale i se samotným divákem.

Celá zpráva...
Filmy

Dokument žije! Živé kino Praha startuje v úterý

Živé kino Praha zve na novinky českého dokumentu: režiséři Klusák a Remunda hledají boha, novodobí poutníci básníka Máchu a Jan Gogola ml. zpěváka Joža Ráže.
V úterý začíná v Praze Živé kino. Akce každoročně upozorňuje na Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava, jehož čtyřiadvacátý ročník proběhne 27. října až 1. listopadu.
I letos zve Živé kino na to nejnovější z českého filmového dokumentu. „Jde o filmy, které jsou těsně před dokončením a své premiéry se dočkají na podzim v Ji.hlavě,“ říká ředitel Ji.hlavy Marek Hovorka. „Představíme nové snímky české soutěže, ale i práce začínajících filmařů.“ Promítat se bude na neobvyklých místech, třeba ve filmové střižně. Vstup na projekce je zdarma. Vstupenky se rezervují přes SMS a počet míst je omezený.

Celá zpráva...
Filmy

Queer Kino uvede do kin belgické drama Lola o rodinných vztazích

13. srpna vstoupí do českých kin belgické drama Lola o dívce, která se po smrti své matky vydá rozprášit její popel v moři. Společnost jí dělá zamlklý otec, se kterým se Lola už prakticky nestýká. Vyhodil ji totiž z domu, když zjistil, že Lola je trans. Ona se tak musí protloukat životem, jak se dá… Změní dlouhá cesta autem na místa, kde dříve byli tak šťastní, jejich vztah? Je vůbec možné zapomenout na minulost?

Celá zpráva...