Filmy

Filmy

Živé kino Praha zve do střižen: na Demla, kontrarevoluci i Jana Nedvěda

Živé kino Praha zve na dokončované novinky českého dokumentárního filmu. Režisér Martin Ježek jde po stopách básníka Jakuba Demla, Martin Kohout se zamýšlí nad společenským vývojem u nás a Jan Látal zve diváky do světa zpěváka Jana Nedvěda. V předpremiéře pak Živé kino nabídne také oceňovaný animovaný dokument Diany Cam Van Nguyen, který reflektuje vztah dcery a otce, uvedený před pár dny na festivalu v Locarnu. Všechny snímky se dočkají premiéry na 25. dokumentární Ji.hlavě. 

Celá zpráva...
Filmy

Režisér Andy Fehu natočil u Devíti křížů na dálnici D1 komedii s prvky hororu

Připravit plán na „poslední velkou akci“ a natočit o ní film. To je cíl dvou hlavních hrdinů buddy komedie Shoky & Morthy: Poslední velká akce v režii Andy Fehu. Ten debutoval hororem Nenasytná Tiffany a prvky hororu nechybí ani v jeho novém filmu se Štěpánem Kozubem a Jakubem Štáfkem natočeným převážně u dálnice D1 na záhadném místě jménem Devět křížů spojeném s legendou o krvavé nevěstě. Po vyprodaných předpremiérách v Praze a Ostravě snímek vstupuje do všech českých kin 5. srpna, distributorem je společnost Falcon.

Celá zpráva...
Filmy

Do kina, do Zbrojovky

Už jen několik dní zbývá před první projekcí Letního Kina Nová Zbrojovka, které připravuje Kino Art. To bude pod hvězdným nebem promítat nejen klasické letní hity nebo klenoty kinematografie, ale také nejnovější snímky, které se už těší na svou letní premiéru.

Celá zpráva...
Filmy

Bio Central zve diváky na odpolední projekci zdarma

Hradecké Bio Central zve diváky na promítání filmu zdarma. V pátek 9. července od 14 hodin uvede v rámci projektu Zpět do kina! nový snímek Perské lekce. Válečné drama z mezinárodní koprodukce se odehrává v roce 1942 a přináší neotřelý příběh židovského vězně, který se vydává za Peršana, aby si zachránil holý život.

Celá zpráva...
Filmy

Mádl, Polívka nebo Šteindler se potkají Pánském klubu, komedii o lásce a jejích podobách

Hlavní hrdiny nového celovečerního filmu s názvem Pánský klub, který se začal natáčet v Praze, svede dohromady skupinová terapie. V komedii o lásce a jejích podobách a také o tom, že nikdy není pozdě pokusit se něco napravit, se potkává pětice zcela odlišných mužů, které hrají Jiří Mádl, Bolek Polívka, Milan Šteindler, Zdeněk Žák a Martin Leták. Terapii se svéráznými „klienty“ vede atraktivní psycholožka Linda v podání Kristýny Hrušínské. Komedii o mužích, kteří mají rády ženy, režíruje filmově debutující Matěj Balcar. Stejnojmenou a divácky úspěšnou hru režíroval i pro Divadlo Na Jezerce.

Celá zpráva...
Filmy

Večerníček Mlsné medvědí příběhy bude na obrazovkách končit, děti mohou s medvědy zdarma online vařit

Zatímco večerníček Mlsné medvědí příběhy na obrazovkách České televize skončí epizodou Zimní spánek ve čtvrtek 18. února, tvůrci příběhů o medvědech Nedvědovi a Miškovi nabízejí online
26 dvouminutových webizod Mlsné medvědí recepty. Chlupáči v nich prozrazují recepty na dobroty, které děti znají z jejich dobrodružství – v první epizodě večerníčku si Nedvěd například připravuje své oblíbené „medvědí špagety“ a ty jsou také prvním z Mlsných medvědích receptů.

Celá zpráva...
Filmy

Retrospektiva Dušana Hanáka poprvé dostupná online

Tvorbu Dušana Hanáka, režisérské ikony (česko)slovenského filmu, představí od 25. ledna streamovací portál DAFilms. Diváci si mohou připomenout jeho nejznámější hrané i dokumentární filmy nebo objevit i jeho méně známé krátkometrážní snímky. V přehlídce filmů nechybí jeho oceňovaný hraný debut 322 (1969), trezorový dokument Obrazy starého světa (1972) nebo Růžové sny (1976) s Ivou Bittovou v hlavní roli. Celkem čtrnáct filmů bylo digitálně zrestaurováno Slovenským filmovým ústavem a dohromady představují první takto komplexní a celosvětově dostupnou online retrospektivu tohoto autora.

Celá zpráva...
Filmy

Čtyřiadvacátá dokumentární Ji.hlava bude online

Ji.hlava se přesouvá do digitálního azylu. Vždy jsme dávali přednost fyzickému festivalu. Filmové projekce v kinech, společné diskuze a setkávání jsou pro nás základní inspirací. Ale letošní rok je všechno jinak a my to respektujeme. Proto chceme využít zavření kin jako příležitost a výzvu. Chystáme plnohodnotný filmový program i výjimečné desáté Inspirační fórum. Vše budeme společně sdílet online, ve formátu, který diváky překvapí a vtáhne. Buďte u toho s námi!

Celá zpráva...