Hudba

Hudba

Tři desítky umělců vyzývají k podpoře české kultury. Na prknech Národního divadla a v přímém přenosu České televize

Národní divadlo – jedna z největších kulturních institucí se v sobotu 27. února promění v koncertní halu hned s několika scénami, na nichž vystoupí sóloví umělci i kapely mnoha žánrů. Sejdou se, aby upozornili na stav, ve kterém se kultura bez možnosti pořádání akcí nachází. A také na to, že současná situace nezasáhla jen je samotné, ale mnoho dalších profesí, které se již téměř rok nemohou ke své práci vrátit. Přímý přenos koncertu Národ sobě – kultura tobě uvede ČT art, zahájení diváci uvidí i na ČT1.

Celá zpráva...
Hudba

Skupina Wohnout představuje Umění ve svém pojetí

Kapela Wohnout i přes komplikace které způsobuje pandemie se snaží pracovat dál. Fanoušky zásobuje obsahem na svých sociálních sítích, kde nabízí videoblogy jednotlivých členů kapely, pravidelně vypouští singly ve formě karaoke nebo předělávky starých hitů do nového hávu. Nyní tato čtyřčlenná skupina představuje videoklip k prvnímu singlu z připravovaného alba.

Celá zpráva...
Hudba

Singl Přání otevírá příběh Nového roku

Poslední den tohoto roku spatří světlo světa singl Přání z dílny nadžánrové kapely Nebeztebe. Konec kalendáře si skupina nevybrala náhodou – v Přání se zrcadlí silvestrovský text a otevírá nenápadný novoroční příběh. Brněnská kapela, která v minulosti například vyhrála soutěžní festival Porta, tímto vypouští do světa svou první vlaštovku z chystaného alba Zásobování duše.

Celá zpráva...
Hudba

Tempus a Barbaruna oslavili zimní slunovrat společným videoklipem

Jak to celé začalo? Několik měsíců nazpět se čirou náhodou setkal niněrista David ze skupiny Tempus s nyckelharpistou Šedovousem z Barbaruny. Protože oba hrají na opravdu netradiční středověké nástroje, netrvalo dlouho a tyto skupiny se mezi sebou domluvily na spolupráci. Vzhledem k současné situaci to však nebylo úplně snadné. Muselo se vymyslet řešení, kdy se z každého uskupení zapojí jen část členů, aby se dalo vše lépe zorganizovat.

Celá zpráva...
Hudba

Nový singl a klip Davida Kollera Pouta

Novinka by se bez nadsázky mohla jmenovat „Ukradená“. Z vykradeného studia kytaristy Michala Pelanta zmizel, kromě hudebních nástrojů a elektroniky, také harddisk, na kterém byla uložena jediná v tu dobu existující původní verze rozdělané písně. Ta ale nakonec vznikla a dostala název Pouta.

Celá zpráva...
Hudba

Vánoční LIVE & STREAM tour 2020! PETR BENDE!

Adventní období se u Petra Bende již 23 let váže na sérii koncertů s tou pravou sváteční atmosférou. I letos se mohli zpěvákovi příznivci těšit na tradiční Vánoční tour s novým programem. Bohužel kvůli opatřením a pandemii bylo turné přeloženo na rok 2021. Celou dobu omezení se Petr Bende věnuje svým fanouškům s live stream pořadem Živě z obýváku, který má velkou odezvu u jeho posluchačů. Proto nápad na ucelené Vánoční live & stream tour vznikl hlavně právě pro jeho fanoušky a také proto, aby se léta vedená vánoční tradice neporušila…

Celá zpráva...
Hudba

Deloraine zahajují předprodej nové desky!

Brněnská fantasy/pagan folková kapela Deloraine za dva roky od vydání svého debutového alba Vlaštovka stihla, kromě evropského klubového turné nebo koncertu s německými Faun, také připravit 14 nových skladeb na Vlaštovčina následovníka.

Celá zpráva...
Hudba

Videoklip Spellbound

Skupina Tempus přichází se svůdným ohnivým rituálem v době vrcholícího Samhainu. Už název Spellbound (překl. „Okouzlený”) prozrazuje něco tajemného a magického. Skupinu Tempus si mnoho fanoušků spojí s folkovou tvorbou, ale nový videoklip Spellbound odkrývá i rockovější stránku kapely. Singl zapadá do stylu středověkého rocku, ve kterém kapela v současné době tvoří. Do budoucna se můžete těšit také na druhé CD kapely, na jehož tvorbě se již pracuje.

Celá zpráva...