Knihy

Knihy

Obvodní knihovna jižní svahy byla po rekonstrukci slavnostně otevřena

Své brány v pondělí 12. dubna 2021 mezi jinými knihovnami otevřela po téměř rok trvající rekonstrukci také Obvodní knihovna Jižní Svahy. Slavnostní otevření se vzhledem k přetrvávajícím protiepidemickým opatřením odehrálo v komorním duchu. Ředitel knihovny Jan Kaňka symbolicky přestřihl pásku a osobně přivítal první čtenáře, kteří obdrželi malé dárky od knihovny.

Celá zpráva...
Knihy

Obliba audioknih stále stoupá

Přestože je v poslední době dobrých zpráv jako šafránu, jednu pozitivní hlásí vydavatelé audioknih. I přes nelehkou situaci v roce 2020 vykázal audioknižní trh v České republice meziroční nárůst o zhruba 12,4 % a udržel si tak několikaletou stoupající tendenci. Samozřejmě i zde zanechala pandemie své šrámy a to například v podobě poklesu fyzických nosičů. Nejprodávanějším titulem se stala audiokniha Šlachta – Třicet let pod přísahou autorů Josefa Klímy a Roberta Šlachty (Témbr audioknihy, Euromedia Group). Největší podíl na trhu v loňském roce patřil vydavatelství OneHotBook.

Celá zpráva...
Knihy

Březen měsíc čtenářů 2021

I v této složité době Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR vyhlašuje dvanáctý ročník akce Březen – měsíc čtenářů. Logo BMČ pro vaši potřebu si můžete stáhnout z goo.gl/YHQew. SKIP pro tuto akci vydává krásný plakát, který si můžete vyzvednout v krajských knihovnách. Za pomoc s distribucí plakátů všem krajským knihovnám velmi děkujeme. Tento rok bude hlavním komunikačním tématem v českých knihovnách udržitelnost. V České republice vznikla v roce 2019 pracovní skupina Udržitelnost v knihovnách. Jejím cílem je prozkoumat role českých knihoven v naplňování cílů udržitelného rozvoje a pomoci jim je rozvíjet, prohlubovat a komunikovat veřejnosti i zřizovatelům.

Celá zpráva...
Knihy

Nechte si poslat zásilku z knihovny

Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně zavádí novou službu Zásilka. Čtenáři si mohou nechat zaslat až 3 vypůjčené knihy (do celkové maximální váhy 5 kg) prostřednictvím Zásilkovny, a to buď do čtenářem zvoleného výdejního místa, nebo na libovolnou adresu v ČR.

Celá zpráva...
Knihy

Podzimní novinky v Krajské knihovně Františka Bartoše ve Zlíně

Zlín, 31. 08. 2020 – Od 1. září 2020 čeká na čtenáře Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně hned několik novinek v oblasti služeb knihovny a zvyšování komfortu čtenářů. Možnost využívat řadu nových služeb přináší pro čtenáře z Kostelce a Mokré přechod těchto poboček na tzv. automatizovaný knihovní systém. Čtenáři obdrží čipový průkaz, který jim nově umožní využívat kompletní služby knihovny ve všech jejích provozech včetně ústřední knihovny, přístup k online databázím, půjčování eKnih, prodlužování výpůjček prostřednictvím čtenářského konta, online objednávkám a rezervacím, nebo online platební bráně.

Celá zpráva...