Knihy

Knihy

Březen měsíc čtenářů 2021

I v této složité době Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR vyhlašuje dvanáctý ročník akce Březen – měsíc čtenářů. Logo BMČ pro vaši potřebu si můžete stáhnout z goo.gl/YHQew. SKIP pro tuto akci vydává krásný plakát, který si můžete vyzvednout v krajských knihovnách. Za pomoc s distribucí plakátů všem krajským knihovnám velmi děkujeme. Tento rok bude hlavním komunikačním tématem v českých knihovnách udržitelnost. V České republice vznikla v roce 2019 pracovní skupina Udržitelnost v knihovnách. Jejím cílem je prozkoumat role českých knihoven v naplňování cílů udržitelného rozvoje a pomoci jim je rozvíjet, prohlubovat a komunikovat veřejnosti i zřizovatelům.

Celá zpráva...
Knihy

Nechte si poslat zásilku z knihovny

Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně zavádí novou službu Zásilka. Čtenáři si mohou nechat zaslat až 3 vypůjčené knihy (do celkové maximální váhy 5 kg) prostřednictvím Zásilkovny, a to buď do čtenářem zvoleného výdejního místa, nebo na libovolnou adresu v ČR.

Celá zpráva...
Knihy

Podzimní novinky v Krajské knihovně Františka Bartoše ve Zlíně

Zlín, 31. 08. 2020 – Od 1. září 2020 čeká na čtenáře Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně hned několik novinek v oblasti služeb knihovny a zvyšování komfortu čtenářů. Možnost využívat řadu nových služeb přináší pro čtenáře z Kostelce a Mokré přechod těchto poboček na tzv. automatizovaný knihovní systém. Čtenáři obdrží čipový průkaz, který jim nově umožní využívat kompletní služby knihovny ve všech jejích provozech včetně ústřední knihovny, přístup k online databázím, půjčování eKnih, prodlužování výpůjček prostřednictvím čtenářského konta, online objednávkám a rezervacím, nebo online platební bráně.

Celá zpráva...
Knihy

Moravská galerie vydává první knihu o Josefu Šímovi učenou dětem

Moravská galerie uvádí na trh knihu s názvem Jak namalovat vejce? Jedná se o první českou publikaci o životních osudech umělce, která je určená primárně pro dětského čtenáře a teenagery. Zobrazovaným umělcem je významná osoba evropské moderní malby Josef Šíma, který je znám svými imaginativními obrazy – mimo jiné právě těmi s motivem vejce. Prostřednictvím silného příběhu, komiksových pasáží a působivých ilustrací seznamuje kniha čtenáře s náměty Šímových obrazů, pařížskou avantgardou i dějinami 20. století včetně obou světových válek.

Celá zpráva...
Knihy

Jak to ruplo (v Brně)

Originální pohled na události roku 1989 včetně těch listopadových nabízí nová knížka z produkce TIC BRNO s názvem Jak to ruplo. Je sice určena především dětem a mladším ročníkům, které sametovou revoluci nezažily, ale na své si přijdou také jejich rodiče a všichni ti, kteří uvítají neotřelý pohled na historické události neodpovídající tomu, co najdete v učebnicích.

Celá zpráva...