Volnočasové aktivity

Volnočasové aktivity

Cirkusová kultura ožívá, chystá se festival ReFreš Manéž

Po roční covidové pauze bude lužánecké pracoviště Legato v brněnských Kohoutovicích plné artistů nejen z Brna. Ve dnech 10. až 12. června se tamní zahrada promění v jeviště s cirkusovými představeními, divadlem pro děti, hrami i ochutnávkou akrobatických disciplín. Cílem letošního ročníku je vrátit cirkus tam, kam patří. Přesunout ho z online světa zpět k lidem, divákům a cirkusovým nadšencům. Vzít do hry spící cirkusové náčiní a opět začít cirkusem žít. Off-line.

Celá zpráva...
Volnočasové aktivity

Lužánecký Minigolf Liška zve na hru inspirovanou známou bajkou

Rodiny s dětmi se při hraní venkovního minigolfu v Bílovicích nad Svitavou zároveň vydají po stopách Lišky Bystroušky z proslulé bajky od Rudolfa Těsnohlídka. Nově zrekonstruovaný areál Minigolf Liška láká sportovní nadšence také na bosonohou stezku, outdorové hry a v plánu je i lukostřelba. Minigolf vznikl díky spolupráci lužáneckého pracoviště Liška s obcí Bílovice nad Svitavou. Rezervace na minigolf.liska.cz.

Celá zpráva...
Volnočasové aktivity

Špilberk v létě ožije!

Celý areál hradu bude od června až do září patřit hudbě, divadlu, zkrátka akcím, které jsou v letních měsících se Špilberkem neodmyslitelně spjaty. Na své si přijdou i letos obdivovatelé velkého dramatika Williama Shakespeara. Letní shakespearovské slavnosti nabídnou hned sedm slavných dramat – komedií i tragédií. Hudba se bude během léta linout ze všech koutů Špilberku a rozezní jej nejrůznější žánry. Od popu, přes rock, lidovou hudbu i klasickou.

Celá zpráva...
Volnočasové aktivity

Den Země a čarodějnice interaktivně a tvořivě s Lužánkami

Pro rodiny s dětmi je v Brně a okolí připravený program na dvě jarní tradiční slavnosti – Den Země a Pálení čarodějnic. Středisko volného času Lužánky se každoročně připojuje k celosvětové podpoře naší planety a přírody přes ekologicky laděnou hru Bílovický Hovnivál. A magickou Filipojakubskou noc na konci dubna zájemci zažijí čtyřikrát jinak v Bohunicích, v Žabovřeskách a v parku Lužánky. Navíc si budou moct pořídit Čarodějnický balíček!

Celá zpráva...
Volnočasové aktivity

Oslavy dne země: letos na téma hmyzu a netradičně

Jak moc je vážné, že z přírody mizí hmyz, a proč by nás to mělo zajímat? I přes nepříznivou epidemiologickou situaci se můžete těšit na oslavu Dne Země, i když trochu jinou, než na jakou jste byli zvyklí – Lipka a další organizace právě teď připravují vědomostmi nabitou online hru v přírodě a také zábavné hmyzí aktivity pro rodiče s dětmi!

Celá zpráva...
Volnočasové aktivity

Divá bába vyzývá: posílejte pohledy za hranice okresů

Okresy jsou stále uzavřené. Ať už máte jejich hranici od domu pouhých pár metrů, kilometrů nebo je váš rádius větší, stále můžete udělat radost někomu, s kým se právě nemůžete vidět. Iniciátorka projektu #pohledzahranici vyzývá všechny, aby potěšili své blízké klasickou cestou – posláním pohlednice. Jednoduché a milé.

Celá zpráva...
Volnočasové aktivity

Velikonoční programy v Národním muzeu v přírodě on-line

ouze prostřednictvím sociálních sítí a webových stránek jsou prezentovány velikonoční zvyky a tradice napříč Národním muzeem v přírodě. O víkendu 27. a 28. března 2021 by Muzeum v přírodě v Zubrnicích, jedna z organizačních složek Národního muzea v přírodě, ožilo dalším programem – Velikonoce v Zubrnicích. Návštěvníci by na návsi a v areálu muzea oslavili jarní slunovrat a poznali tradiční velikonoční zvyky – jako například vynášení Morany za doprovodu folklórních souborů, vyzkoušet si zdobení kraslic či pletení pomlázky nebo poznat vrbové proutí jako užitný materiál našich předků.

Celá zpráva...
Volnočasové aktivity

Zavřené Lužánky pomáhají, pečují a baví online i offline

Péče o děti převážně státních zaměstnanců se rozšířila na další lužánecká pracoviště. Seniorům se zájmem o očkování proti Covid-19 stále pomáhají na jedenácti místech v Brně a okolí lektoři, kteří také připravují letní tábory a online i offline aktivity pro všechny věkové kategorie. Středisko volného času Lužánky sice zůstává zavřené i v druhém pololetí, dál je ale organizací, která nabízí pomocnou ruku a zprostředkovává smysluplný program pro rodiny s dětmi doma a na procházkách.

Celá zpráva...
Volnočasové aktivity

Zažijte divadelní dobrodružství v pražských ulicích a propadněte se do doby stavovského povstání

Chcete se při procházce pražskými ulicemi něco dozvědět, a ještě se zasmát? Vyrazte s Geisslers Hofcomoedianten na dobrodružnou venkovní on-line hru Hero of the White Hill: ten, který tam byl, která vás zavede do doby povstání českých protestantských stavů proti císaři. Nebojte se ale nudného dějepisu, jak už je u Geisslerů zvykem, legrace musí být i na popravišti…

Celá zpráva...
Volnočasové aktivity

Virtuální tělocvična, tvořivé balíčky a trasy. Lužánky nově nabízí aktivity nejen online

Vše potřebné k výrobě skleněné či keramické mísy, čtenářské pracovní listy nebo třeba online lekce žonglování doma. Dokud nebude možné potkávat se a pořádat zájmové kroužky prezenční formou, Středisko volného času Lužánky nabídne online i offline volnočasové aktivity dětem a dospělým. Lektoři a lektorky napříč všemi pracovišti spolupracují také na přípravě desítek interaktivních tras.

Celá zpráva...