Volnočasové aktivity

Volnočasové aktivity

Zažijte divadelní dobrodružství v pražských ulicích a propadněte se do doby stavovského povstání

Chcete se při procházce pražskými ulicemi něco dozvědět, a ještě se zasmát? Vyrazte s Geisslers Hofcomoedianten na dobrodružnou venkovní on-line hru Hero of the White Hill: ten, který tam byl, která vás zavede do doby povstání českých protestantských stavů proti císaři. Nebojte se ale nudného dějepisu, jak už je u Geisslerů zvykem, legrace musí být i na popravišti…

Celá zpráva...
Volnočasové aktivity

Virtuální tělocvična, tvořivé balíčky a trasy. Lužánky nově nabízí aktivity nejen online

Vše potřebné k výrobě skleněné či keramické mísy, čtenářské pracovní listy nebo třeba online lekce žonglování doma. Dokud nebude možné potkávat se a pořádat zájmové kroužky prezenční formou, Středisko volného času Lužánky nabídne online i offline volnočasové aktivity dětem a dospělým. Lektoři a lektorky napříč všemi pracovišti spolupracují také na přípravě desítek interaktivních tras.

Celá zpráva...
Volnočasové aktivity

Ztratil se pes! Týmová hra v centru Brna

Letošní pololetní prázdniny v Brně budou napínavé. V ulicích historického centra se uskuteční pátrací akce po ztraceném psovi Barynovi. Týmová hra s šiframi je určená široké veřejnosti. Po registraci obdrží účastníci veškeré indicie a za dobrodružstvím se vydají v pátek 29. ledna od 10 do 16 hodin. Úspěšné řešitele čeká odměna.

Celá zpráva...
Volnočasové aktivity

Třetina letních táborů se v Lužánkách obsadila za pouhý týden

Velký zájem o pobytové a příměstské tábory o letních prázdninách se opět potvrdil. Středisko volného času Lužánky spustilo přihlašování v polovině ledna jako obvykle a z téměř dvou set padesáti je po týdnu plně obsazených skoro devadesát táborů. Na většině z nich jsou ještě místa pro náhradníky. Jaké tábory jsou nejoblíbenější a jakou novinku si připravilo největší a nejstarší volnočasové středisko v Česku?

Celá zpráva...
Volnočasové aktivity

Jako každoročně se v Brně uskuteční před Štědrým dnem 23. prosince dětská akce Za ozdobu odměna. Už po osmadvacáté!

Tradiční výtvarná a rukodělná dětská akce Za ozdobu odměna se v Brně uskuteční i letos, ve středu 23. prosince 2020 od 11 do 17 hodin. Děti, které vlastnoručně vyrobenou vánoční ozdobu přinesou ve středu 23.12. ke stromečkům u Nové radnice, dostanou malý dáreček! Stromečky z brněnských lesů pro ozdobení budou umístěné nad betlémem před Novou radnicí na Dominikánském náměstí.

Celá zpráva...
Volnočasové aktivity

Adventní kalendář pro DOBROdruhy: Tipy, jak šířit dobré skutky každý den

Dobrý skutek neutek! Jen se schoval do čtyřiadvaceti políček lužáneckého adventního kalendáře, který připravilo Středisko volného času Lužánky. Malí i velcí DOBROdruhové se mohou každý den od 1. do 24. prosince inspirovat dobrým skutkem, který potěší okolí. Navíc jsou připravené odměny pro deset aktérů či aktérek nejoriginálnějších provedení nezištných činů, které zdokumentují a pošlou vyfocené nebo natočené na soutezime@luzanky.cz.

Celá zpráva...
Volnočasové aktivity

Zkraťte si čekání na Ježíška s Lužánkami

Procházky s mikulášskými úkoly, putování za pokladem, poznávání vánočních tradic u nás i ve světě, Skutkovník a tipy na recepty a tvoření. Letošní Vánoce budou jiné, ale se Střediskem volného času Lužánky stále hravé a veselé. Všech deset pracovišť připravilo samoobslužné trasy a online program pro rodiny s dětmi, aby si předvánoční čas užili naplno. Novinkou je také Adventní kalendář pro DOBROdruhy s dobrými skutky. Zapojit se mohou děti i dospělí každý den od 1. do 24. prosince na luzanky.cz.

Celá zpráva...
Volnočasové aktivity

Vánoční Brno v kostce

Vánoční strom doputoval na náměstí Svobody z Bílovic nad Svitavou koňským spřežením v sobotu 21. listopadu. Rozsvítí se v pátek 27. listopadu v ranních hodinách a zdobit bude centrum města až do začátku ledna. Letošní adventní a vánoční Brno bude jiné, ale více než kdy jindy bude odkazovat k vánočním tradicím, poklidné rodinné atmosféře a pomoci bližním.

Celá zpráva...
Volnočasové aktivity

Online zážitky v době covidové!

Niki Lárová, dětská animátorka, organizátorka akcí a zakladatelka projektu Prasátko Cecil – dětem CHRO štěstí, má, jako ostatní umělci, pozastavenou činnost. Rozhodla se však být dále aktivní. Propojila se se vzdělávacím centrem FENOMÉN a společně vytváří zdarma obsah na sociální sítě.

Celá zpráva...