Volnočasové aktivity

Volnočasové aktivity

Podzim na poli a v chalupě

Rožnov pod Radhoštěm – V sobotu 11. září 2021 ožije areál Valašské dědiny ukázkami podzimních prací a činností. Přijďte zavzpomínat na podzimní čas – na práce, které se z našeho života vytratily.

Celá zpráva...
Volnočasové aktivity

Lužánky jezdí po Brně v galerijní šalině

Brňané to v novém školním roce s Lužánkami rozjedou nejen v kroužcích, ale také v tramvaji. Takzvanou galerijní tramvaj opět zdobí výstava fotografií, které prezentují aktivity Střediska volného času Lužánky. Cestující se dozví o novinkách, jako je třeba zážitkový Minigolf Liška, další, už sedmá miniškolka „bez slziček“ a kouzelné polytechnické auto. Lužáneckou jízdu s výstavou si zájemci užijí na několika linkách celé září.

Celá zpráva...
Volnočasové aktivity

Přehlídka ohňostrojů REGIOJET IGNIS BRUNENSIS v Brně si udržela mezinárodní styl i v koronavirové době. Do dvou srpnových ohňostrojných show bylo zapojeno 13 zemí ze čtyř kontinentů

Koronavirus sužující už druhým rokem prakticky celou planetu přinesl mnoho změn do obvyklého lidského konání a chování. A jak se zdá, bohužel ne na krátkou dobu. Už vloni se protipandemická opatření dotkla i pořádání mezinárodní přehlídky ohňostrojů. A nejen v Brně, ale všech produkcí s velkou koncentrací lidí všude ve světě. Produkční tým IGNIS BRUNENSIS po loňském operativně zúženém a přemístěném ročníku připravil pro letošní 24. ročník plnohodnotnou soutěžní koncepci s pěti velkolepými ohňostroji v mezinárodním provedení, znovu nad hradem Špilberk.

Celá zpráva...
Volnočasové aktivity

Mistři starých řemesel zavítají do Valašského muzea v přírodě

Již po třicáté se v areálu Dřevěného městečka setkají mistři starých řemesel, aby svůj um předvedli návštěvníkům programu „Dny řemesel a setkání kovářů“, který proběhne ve dnech 31. 7. a 1. 8. 2021. Návštěvníci se mohou těšit na ukázky prací více než 150 řemeslníků – kovářů, tesařů, šindelářů, truhlářů, sklenářů, kameníků, klempířů, hrnčířů a dalších řemeslníků. K vidění budou staré profese při zpracování a opracování dřeva – výroba štípaných plotů, dřevěných žlabů a potrubí, loukoťových kol, ruční řezání kulatiny.

Celá zpráva...
Volnočasové aktivity

Léto s Janáčkem 2021

Janáček je v zahraničí naším nejhranějším operním skladatelem a řadí se mezi dvacet vůbec nejhranějších světových operních tvůrců. Většinu života žil a tvořil v Brně. S létem jsou spojená výročí jeho narození i úmrtí. Narodil se 3. července 1854 a zemřel 12. srpna 1928. Poznávat Janáčka můžete v Brně díky projektu Janáčkovo Brno letos v létě hned několika způsoby.

Celá zpráva...
Volnočasové aktivity

Rožnovské slavnosti 2021

Ve dnech 2. až 4. července ožije Valašské muzeum v přírodě a celé město Rožnovskými slavnostmi! Během tří festivalových dnů se v téměř dvaceti programech představí na osm set účinkujících z Valašska a různých koutů naší vlasti.

Celá zpráva...
Volnočasové aktivity

Zahajovací ohňostroj s hudbou Pink Floyd, druhý pyromuzikál v podání Rakouska, Německa a Česka jako pocta Ennio Morriconemu. Mezinárodní přehlídka ohňostrojů od soboty 26. června v Brně

Už tuto sobotu 26. června bude v Brně nad hradem Špilberk odpáleno úvodní umělecké představení 24. ročníku světové přehlídky ohňostrojů REGIOJET IGNIS BRUNENSIS. Zahajovací ohňostroj obstará český tým Flash Barrandov SFX. Show s názvem „Velké naděje“ (v originále „High Hopes“) na hudbu legendárních Pink Floydů připravili designéři Jaroslav Štolba a Jan Neděla. O týden později se v sobotu 3. července představí s pyromuzikálem „Bylo, nebylo…“ (v originále „Once Upon a Time…“) společný tým Rakouska, Německa a Česka. Druhý letošní a historicky 124. ohňostroj IGNIS BRUNENSIS bude poctou světové ikoně filmové muziky Ennio Morriconemu. V rámci letošní ohňostrojné přehlídky je připraveno nad brněnským Špilberkem celkem pět ohňostrojných sobot až do 11. září.

Celá zpráva...
Volnočasové aktivity

Autentické prohlídky – Léto v Brně

Tuzemská dovolená bude zřejmě letos opět v kurzu. Pokud chcete zůstat ve městě a přesto se vyhnout davům, připravil TIC BRNO zajímavou sérii Autentických prohlídek s podtitulem Léto v Brně. S průvodcem se můžete vydat po místech méně i více známých, místech, která denně míjíte bez povšimnutí a objevit zajímavé příběhy. Kromě osvědčených tras pro děti či seniory si tentokrát budete moci trasu po brněnských památkách i zaběhnout.

Celá zpráva...
Volnočasové aktivity

Cirkusová kultura ožívá, chystá se festival ReFreš Manéž

Po roční covidové pauze bude lužánecké pracoviště Legato v brněnských Kohoutovicích plné artistů nejen z Brna. Ve dnech 10. až 12. června se tamní zahrada promění v jeviště s cirkusovými představeními, divadlem pro děti, hrami i ochutnávkou akrobatických disciplín. Cílem letošního ročníku je vrátit cirkus tam, kam patří. Přesunout ho z online světa zpět k lidem, divákům a cirkusovým nadšencům. Vzít do hry spící cirkusové náčiní a opět začít cirkusem žít. Off-line.

Celá zpráva...