Výstavy

Výstavy

Staňte se správci města. URBANIA odhalí, jak se město mění a rozvíjí

Zajímá vás, jak přemýšlí lidé, na jejichž bedrech stojí rozvoj města? Jaké to je podílet se na správě městských ulic či parků? Interaktivní výstava URBANIA nabízí možnost nahlédnout do spletitého procesu městského plánování a rozvoje. Návštěvníci se prostřednictvím moderních technologií seznámí s osmi obecnými principy, na nichž stojí udržitelná městská správa. Expozici lze navštívit od 6. září do 3. října v prostorách někdejší brněnské káznice na Bratislavské ulici. Výstava je zdarma, nutná je ale registrace na https://urbania.brno.cz/

Celá zpráva...
Výstavy

Navštivte lužánecké mozaiky v kavárně a sochy ve vily

Jedni opracovávali pískovcové bloky, druzí skládali mozaiky. Obě skupiny dospělých a studentů pojí letní kurzy pod vedením odborníků v lužáneckém pracovišti Lidická. Týden intenzivní práce mají za sebou a výsledkem se mohou kochat návštěvníci brněnské kavárny v centru Brna a také v zahradě Vily Löw-Beer do konce září.

Celá zpráva...
Výstavy

Veselý Kopec uspořádá program věnovaný zemědělství na vesnici

V sobotu 14. srpna ožije Muzeum v přírodě Vysočina – expoziční areál Veselý Kopec – za zvuků cepů, mlátiček i burácením stabilního elektromotoru díky tradičnímu programu Vezmi cep, pojď na mlat. Program, který představí zemědělství na vesnici, se připravuje ve spolupráci se společností Zemědělská a.s. Vysočina.

Celá zpráva...
Výstavy

Brněnská muzejní noc se letos výjimečně odehraje v srpnu

Další ročník Brněnské muzejní noci připadl díky koronavirové pandemii netradičně na srpen – v sobotu 7. srpna od 18 hodin do půlnoci budou návštěvníci moci navštívit rozličné kulturní instituce se speciálním programem. O kyvadlovou dopravu mezi jednotlivými muzei a galeriemi se opět zdarma postará Dopravní podnik města Brna.

Celá zpráva...
Výstavy

Anna Hulačová v Domě umění města Brna upozorňuje na problematiku současného zemědělství a vztahu k přírodě

Od 4. srpna do 19. září 2021 představí v Procházkově síni v Domě umění města Brna svou tvorbu sochařka Anna Hulačová. Výstava nese název Eating Planet a zaměřuje se na téma současného zemědělství, prohlubování ekologické a environmentální krize a jejich dopadů na naši planetu. Vernisáž výstavy proběhne 3. srpna 2021 od 18 hodin.

Celá zpráva...
Výstavy

Světový unikát na Špilberku – nejstarší dochovaný reportážní snímek poprvé vystaven

10. června 2021 uplyne 180 let od pořízení fotografie – daguerrotypie Bedřicha Franze, jejíž originál vlastní ve svých sbírkách Muzeum města Brna. Na den přesně, kdy fotografie vznikla, bude k vidění v hranolové věži východního křídla hradu Špilberku, poté ji od 14. června nahradí novodobá daguerrotypie Zelného trhu, pořízená ze stejného místa jako v roce 1841.

Celá zpráva...
Výstavy

Herrmann & Coufal, absolutní vítězové cen Czech Grand Design 2020, představí návod na výrobu domácího designu

Jurkovičova vila na konci května ožije výstavou spojující hned dva odkazy. Jedním je zkratka DIY představující způsob tvorby “Do It Yourself” neboli “vyrob si sám”. DIY je ústředním motivem tvorby dvou talentovaných designérů Eduarda Herrmanna a Matěje Coufala, kteří v Jurkovičově vile představí své návrhy a vlastní výrobu objektů denní potřeby. Druhým odkazem je ne zcela náhodný výběr místa realizace výstavy, který poukazuje na Jurkovičovo dílo a podobné uvažování: porozumět podstatě tvaru věcí a funkcím jejich dekorů.

Celá zpráva...
Výstavy

Brno slaví 100. výročí narození Gustava Broma

Gustav Brom, Brňan, který dobyl svět, by 22. května oslavil 100. narozeniny. V rámci projektu Gustav Brom 100 se chystá několik akcí k uctění jeho památky. Autorem myšlenky je Vladimír Koudelka, některé akce chystá TIC BRNO i další brněnské instituce. Součástí bude také Den Gustava Broma, vernisáž výstavy fotografií i aplikace, která vás provede po místech spjatých s jeho životem.

Celá zpráva...