Sport

Hokej

Para hokejová liga předčasně ukončila tuto sezónu!

Další uzavření sportovišť pro amatérské soutěže kvůli opětovnému zpřísňování koronavirových opatření znamená definitivní konec české para hokejové ligové sezóny 2020/2021. Oznámila to po dnešním online zasedání vedení všech ligových klubů Česká para hokejová asociace.

Celá zpráva...
Fotbal

Fotbalové centrum Brno v Brněnských Ivanovicích se dočkalo špičkového povrchu

Zbrusu novým povrchem se může od začátku listopadu pyšnit Fotbalové centrum Brno v Brněnských Ivanovicích. Umělý trávník třetí generace splňuje přísná kritéria pro udělení certifikátu od mezinárodní fotbalové federace FIFA a je součástí modernizace areálu, který je od letošního ledna pod správou městské společnosti STAREZ – SPORT, a. s.

Celá zpráva...
Tanec

Work in progress nastupující generace choreografů s diskusí

Ve čtvrtek 27. srpna se ve Studiu ALTA v karlínské Invalidovně uskuteční Work in progress z Rezidence pro choreografy s koučinkem, na které naváže moderovaná debata Tanečních aktualit Dvě deci o tanci: Work in Progress. V rámci večera vystoupí Alicia Cubells, Becka McFadden, Jana Tereková, Eva Urbanová, Roman Zotov-Mikshin.

Celá zpráva...
Tanec

Lord of the Dance oslavují 25 výročí jubilejním turné

Famózní a nedostižní Lord of the Dance se vracejí do České Republiky, aby opět uchvátili zdejší publikum. Seznam zastávek pro tour sezóny 2021 se rozšířil o České Budějovice, kam se slavný soubor vrátí po šesti letech. V tuto chvíli se tak diváci mohou na oblíbené „Lordy“ těšit už v sedmi českých městech.

Celá zpráva...
Atletika

Běžecký seriál RunTour zažil letos velmi úspěšnou sezónu a pro rok 2020 mění generálního partnera!

Seriál běžeckých závodů Česká pojišťovna RunTour vznikl jako běžecká akce pro rodiny s dětmi, hobíky a začátečníky v roce 2011. Cílem bylo zvednout z gauče co nejvíce běžců a ukázat jim radost z běhání. Za osm let existence s RunTour běželo více než 160 000 běžců – malí, velcí, veteráni, zkušení, začátečníci. Běžci všech věkových kategorií, národností, kultur. V letošní sezóně s RunTour běželo 18 500 běžců v osmi městech po celé České republice, na charitu se vybralo 1 750 000 Kč a oceněno bylo 400 věrných běžců, tzv. zlatých RunTour Masterů!

Celá zpráva...
Curling

První curlingová hala v Brně slavnostně otevře. Víkend nabídne program pro děti i dospělé

Trvalo to více než 20 let, než se brněnským curlerům podařilo zajistit curlingovou halu v jihomoravské metropoli. A konečně je tady. O víkendu 19.-20.října otevře své brány první brněnská curlingová hala při slavnostním zahájení provozu. Oblíbený sport zimních olympiád si může přijít zahrát úplně každý do areálu Nové Zbrojovky v Židenicích. O zahajovacím víkendu dokonce zcela zdarma.

Celá zpráva...
Basketbal

Žabiny začnou novou sezónu s uzdravenou Záplatovou, čekají je čtyři soutěže.

Basketbalistky brněnských Žabin v sobotu 28. září vstoupí do sezóny 2019/20 utkáním 1. kola Ženské basketbalové ligy, která letos s příchodem titulárního partnera změnila oficiální název na Renomia ŽBL. Kromě Renomia ŽBL čeká na Žabiny již tradičně Český pohár a dvojice mezinárodních soutěží – Středoevropský pohár CEWL a Evropská ženská basketbalová liga EWBL.

Celá zpráva...