Sport

Hokej

Para hokejový šampionát v Ostravě mění termín konání. Mistrovství světa se uskuteční o měsíc později

V souvislosti s vývojem celosvětové koronavirové situace se rozhodla organizace World Para Ice Hockey ve spolupráci s organizačním výborem Mistrovství světa v para hokeji Ostrava 2021 k přeložení šampionátu z květnového na červnový termín. Turnaj pro osm nejlepších para hokejových týmů světa, který je zároveň kvalifikací na Zimní paralympijské hry Peking 2022, proběhne v Ostravar Aréně od 19. do 26. června 2021.

Celá zpráva...
Hokej

Para hokejová liga předčasně ukončila tuto sezónu!

Další uzavření sportovišť pro amatérské soutěže kvůli opětovnému zpřísňování koronavirových opatření znamená definitivní konec české para hokejové ligové sezóny 2020/2021. Oznámila to po dnešním online zasedání vedení všech ligových klubů Česká para hokejová asociace.

Celá zpráva...
Fotbal

Fotbalové centrum Brno v Brněnských Ivanovicích se dočkalo špičkového povrchu

Zbrusu novým povrchem se může od začátku listopadu pyšnit Fotbalové centrum Brno v Brněnských Ivanovicích. Umělý trávník třetí generace splňuje přísná kritéria pro udělení certifikátu od mezinárodní fotbalové federace FIFA a je součástí modernizace areálu, který je od letošního ledna pod správou městské společnosti STAREZ – SPORT, a. s.

Celá zpráva...
Tanec

Work in progress nastupující generace choreografů s diskusí

Ve čtvrtek 27. srpna se ve Studiu ALTA v karlínské Invalidovně uskuteční Work in progress z Rezidence pro choreografy s koučinkem, na které naváže moderovaná debata Tanečních aktualit Dvě deci o tanci: Work in Progress. V rámci večera vystoupí Alicia Cubells, Becka McFadden, Jana Tereková, Eva Urbanová, Roman Zotov-Mikshin.

Celá zpráva...
Tanec

Lord of the Dance oslavují 25 výročí jubilejním turné

Famózní a nedostižní Lord of the Dance se vracejí do České Republiky, aby opět uchvátili zdejší publikum. Seznam zastávek pro tour sezóny 2021 se rozšířil o České Budějovice, kam se slavný soubor vrátí po šesti letech. V tuto chvíli se tak diváci mohou na oblíbené „Lordy“ těšit už v sedmi českých městech.

Celá zpráva...
Atletika

Běžecký seriál RunTour zažil letos velmi úspěšnou sezónu a pro rok 2020 mění generálního partnera!

Seriál běžeckých závodů Česká pojišťovna RunTour vznikl jako běžecká akce pro rodiny s dětmi, hobíky a začátečníky v roce 2011. Cílem bylo zvednout z gauče co nejvíce běžců a ukázat jim radost z běhání. Za osm let existence s RunTour běželo více než 160 000 běžců – malí, velcí, veteráni, zkušení, začátečníci. Běžci všech věkových kategorií, národností, kultur. V letošní sezóně s RunTour běželo 18 500 běžců v osmi městech po celé České republice, na charitu se vybralo 1 750 000 Kč a oceněno bylo 400 věrných běžců, tzv. zlatých RunTour Masterů!

Celá zpráva...
Curling

První curlingová hala v Brně slavnostně otevře. Víkend nabídne program pro děti i dospělé

Trvalo to více než 20 let, než se brněnským curlerům podařilo zajistit curlingovou halu v jihomoravské metropoli. A konečně je tady. O víkendu 19.-20.října otevře své brány první brněnská curlingová hala při slavnostním zahájení provozu. Oblíbený sport zimních olympiád si může přijít zahrát úplně každý do areálu Nové Zbrojovky v Židenicích. O zahajovacím víkendu dokonce zcela zdarma.

Celá zpráva...
Basketbal

Žabiny začnou novou sezónu s uzdravenou Záplatovou, čekají je čtyři soutěže.

Basketbalistky brněnských Žabin v sobotu 28. září vstoupí do sezóny 2019/20 utkáním 1. kola Ženské basketbalové ligy, která letos s příchodem titulárního partnera změnila oficiální název na Renomia ŽBL. Kromě Renomia ŽBL čeká na Žabiny již tradičně Český pohár a dvojice mezinárodních soutěží – Středoevropský pohár CEWL a Evropská ženská basketbalová liga EWBL.

Celá zpráva...