Vzdělávání

Vzdělávání

Do Brna se sjíždí mladí cirkusoví nadšenci na festival Freš Manéž

Čtyři dny společných tréninků, her, cirkusových, hudebních a divadelních workshopů, představení, artisti na zemi i ve vzduchu. To je osmý ročník festivalu mladého cirkusu Freš Manéž, který se koná od 9. do 12. června v lužáneckém pracovišti Legato v Kohoutovicích a představuje jedinečný prostor pro mladé přívržence nového cirkusu.

Celá zpráva...
Vzdělávání

Lužánky se ponoří do světa čaje a keramiky

Čaj není pouze nápojem k zahnání žízně, ale dle čínské a japonské tradice je to především součást životní filozofie a klíč k dobré fyzické i psychické pohodě. Pohled do tradičního čajového umění, východní kultury a kvalitní (nejen čajové) keramiky nabízí už pošestnácté Středisko volného času Lužánky ve spolupráci s brněnskou Chajovnou. Akce s názvem Dny čaje a keramiky se uskuteční o víkendu 11. a 12. června v lužáneckém pracovišti Lidická.

Celá zpráva...
Vzdělávání

Brňané pátrají po Mendelově pokladu v okolí Špilberku

Gregor Johann Mendel ukryl na záchranu augustiniánského kláštera železnou zásobu peněz, ke které vede cesta plná rébusů a šifer. Interaktivní procházka připomíná historii, vzdělává pokusy a ohromuje Mendelovým životem. Trasa vznikla na počest dvoustého výročí narození G. J. Mendela a je dostupná zdarma až do konce roku v okolí Špilberku. Na realizaci se podílelo Středisko volného času Lužánky společně s Jihomoravským krajem.

Celá zpráva...
Vzdělávání

Italské dny na Špilberku: 200 let od uvěznění italských karbonářů na hradě

Muzeum města Brna a hrad Špilberk letos slaví dvě významná výročí spojená s italskou tematikou. Je tomu dvě stě let, kdy byli italští karbonáři, mimo jiné i Silvio Pellico a Pietro Maroncelli, přivezeni do Brna a uvězněni na Špilberku. Dále si připomínáme sté výročí od konání italské národní pouti do Brna. Při těchto příležitostech pořádá Muzeum města Brna ve dnech 20. – 22. 5. 2022 akci Italské dny na Špilberku.

Celá zpráva...
Vzdělávání

Lány pořádají zábavnou neděli pro ukrajinské i české rodiny

Co máme společného? Potkejme se. Tak se jmenuje akce lužáneckého pracoviště Lány v Bohunicích, kam jsou zvány české a ukrajinské rodiny. Na programu bude společné tvoření, vaření, jazykový kvíz a spousta her pro děti. Společenská událost, která má za cíl začlenit nové sousedy a sousedky v Brně, se uskuteční v neděli 24. dubna na Lánech.

Celá zpráva...
Vzdělávání

Přivítejte jaro tvořivě, se zvířátky a s čarodějnicemi

Duben v Lužánkách? Pestrobarevný, hravý a dobrodružný! O Velikonocích si rodiny s dětmi užijí tematické dílny, zvyky a poradují se se zvířátky. Den Země oslaví na interaktivní trase Bílovický Hovnivál, recyklo-tvořením a pečením. A čarodějnice budou dovádět u ohně dokonce na čtyřech místech v Brně! Navíc zahajují sezónu v Lanovém centru PROUD Brno a na Minigolfu Liška.

Celá zpráva...
Vzdělávání

V Brně se v květnu otevře platforma pro komunitu studentů středních divadelních škol

Nezávislá skupina brněnských studentů otevře v květnu v prostorách brněnského klubu Leitnerka platformu pro tvorbu, vzdělávání a komunitu studentů středních divadelních škol. Vizí festivalu je nejen poskytnout studentům prostor pro tvorbu, ale též pro kladení otázek týkajících se role umění v současném světě, širokospektrálnosti performativního umění a otázky společného soužití ve zdravém environmentu.

Celá zpráva...
Vzdělávání

Nová výstava toho, co ke Špilberku patří nejvíce Poklady špilberské zbrojnice

Otevřít sbírky lidem, to je koncept nově připravované výstavy Muzea města Brna v gotickém sále a přilehlých prostorách hradu Špilberku. Návštěvníci budou mít jedinečnou možnost vidět to, co bylo oku veřejnosti dosud skryto, jako například zbraně a zbroje středověku, příběh Brněnského ozbrojeného měšťanského a střeleckého sboru nebo raritní a zdobné zbraně spolu s připomínkou prací brněnských puškařů. První letošní dočasná výstava na Špilberku se návštěvníkům zpřístupní 17. března a bude k vidění až do 31. prosince 2022.

Celá zpráva...