Vzdělávání

Vzdělávání

Dříve chladnička masa, dnes zázemí pro start-upy a umělce H40 Art&Digital Lab

Nový kreativní inkubátor H40 Art&Digital Lab se zaměřuje na podporu podnikání, inovace a odborné vzdělávání. Tato netradiční forma technologicky vyspělého podnikatelského inkubátoru nabízí laboratoře vybavené moderními technologiemi, coworking a další zázemí pro fungování společností se zaměřením na digitální technologie a umění. H40 ve spolupráci se špičkovými mentory a odbornými partnery podporuje začínající projekty také prostřednictvím rozvoje odborných a podnikatelských dovedností.

Celá zpráva...
Střední školy

Enormní zájem o zdravotnické obory –hradecká zdrávka uvítá rekordní počet studentů

Hradecká zdravotnická škola zahajuje letošní školní rok s nejvyšším počtem studentů od roku 2006. Letos uvítá téměř tisícovku studentů na Střední i Vyšší odborné škole. Škola v současnosti poskytuje vzdělání v devíti oborech. Nejvyšší zájem byl letos o obor Praktická sestra, škola ale také jako jediná v kraji poskytuje vzdělávání pro nelékařská zdravotnická povolání, jakými jsou zubní technici, farmaceutičtí asistenti, zdravotní laboranti a nově také dětské sestry.

Celá zpráva...
Školy

Můžeš podnikat inspiruje studenty k samostatnosti

O PROGRAMU

MŮŽEŠ PODNIKAT je první a jediný program v Česku, který již od roku 2012 systematicky pracuje se studenty formou mezigeneračního sdílení zkušeností. Zcela mimořádný přínos programu spočívá v úzké spolupráci učitelů, studentů a podnikatelů, kteří vedou semináře přímo na středních školách v průběhu standardní výuky. Od roku 2012, kdy program vznikl, prošlo semináři 36.180 studentů. Do programu je k dnešnímu dni zapojeno 246 středních škol a 160 podnikatelů. Více na www.muzespodnikat.cz

Celá zpráva...
Tisková zpráva
Vzdělávání

Jak napsat tiskovou zprávu? (ukázková TZ)

Každý, kdo někdy musel tiskovou zprávu (TZ) vytvořit, jistě uzná, že to není jen tak. Pokud chcete informace zaručeně poslat do světa, musíte TZ vystavět tak, aby nezapadla v záplavě jiných tiskovek a zároveň aby své adresáty oslovila. Podívejme se spolu na to, co všechno musí taková TZ obsahovat?

Celá zpráva...