Fotbalové centrum Brno v Brněnských Ivanovicích se dočkalo špičkového povrchu

Zveřejněno
Zbrusu novým povrchem se může od začátku listopadu pyšnit Fotbalové centrum Brno v Brněnských Ivanovicích. Umělý trávník třetí generace splňuje přísná kritéria pro udělení certifikátu od mezinárodní fotbalové federace FIFA a je součástí modernizace areálu, který je od letošního ledna pod správou městské společnosti STAREZ – SPORT, a. s.

Jako město se snažíme vytvářet sportovcům co nejlepší podmínky a rekonstrukce hřiště byla v tomto směru nezbytným krokem. Na novém povrchu se fotbalistům bude lépe hrát i trénovat a zároveň bude šetrnější k jejich zdraví. Už tak hojně využívaný areál získá na další atraktivitě,“ věří první náměstek brněnské primátorky Petr Hladík.

Travní koberec MASTER 40/200 nahradil na hlavní ploše centra původní, dvanáct let starý povrch Ligaturf 240 18/4. Nově položené hřiště s šedočerným granulátem je připraveno na získání certifikátu FIFA Quality Programme, který je určen pro profesionální fotbal. „Stará ‚umělka‘ v době své aktivace splňovala předpisy FIFA, ale příliš se s ní nepracovalo. Povrch hřiště tak byl značně zdegenerovaný a pro další užívání nevhodný. Nový povrch JUTAgrass Master vypadá velmi přirozeně, stébla jsou vysoce odolná vůči oděru, trávník má dlouhou životnost a vynikající herní parametry,“ přibližuje Ondřej Pelikán, vedoucí sportovního centra v Brněnských Ivanovicích.

Oprav se dočkala také hala, malé hřiště je v pořadí

Centrum bylo otevřeno v roce 2008. Vloni na podzim jej pak od původních majitelů odkoupilo město Brno, které do něj průběžně investuje a v lednu 2020 jej předalo ke správě společnosti STAREZ – SPORT, a. s. Kromě hlavní plochy o rozměrech 105 x 68 metrů se v jeho areálu nachází také další venkovní hřiště s umělou trávou, u nějž je rovněž v plánu rekonstrukce. Menší umělé hřiště je pak k dispozici i uvnitř nafukovací haly. Též v jejím případě došlo k výměně. „Stará hala už byla popraskaná a poslepovaná. Nová s třívrstvým pláštěm, která bude dodána na konci listopadu, vydrží alespoň deset let,“ nastiňuje Pelikán.

Uvnitř přilehlé budovy se nachází deset nově upravených šaten i zasedací místnost pro školení a rozbory, venku je připraveno parkoviště, nové ochranné sítě a bylo zde vysázeno na 150 tújí. Areál slouží zejména prvoligové Zbrojovce Brno a Regionální fotbalové akademii jižní Moravy, je však k dispozici rovněž pro komerční účely. Jeho tři hřiště využívá přibližně deset fotbalových oddílů z Brna i blízkého okolí, ale také hráči a hráčky amerického fotbalu či frisbee.

Nově položená hlavní plocha je vybavena rovněž čárami pro malý fotbal. „Hlavně v období od října do března, kdy nastává problém s využitím přírodních hřišť, jsme takřka plně obsazeni. Z velké části u nás trénují a hrají mládežníci, nevyhýbají se nám ale ani dospělí. Pokud dojde k rozvolnění současných epidemiologických opatření, plánujeme od ledna do března velký žákovský turnaj, do nějž je přihlášeno devadesát týmů,“ sděluje Ondřej Pelikán. „Brno se v minulosti potýkalo a stále potýká s nedostatkem fotbalových ploch. Jsme proto rádi, že jsme získali kontrolu nad tímto střediskem, které můžeme zvelebovat, a nabídnout tak co největšímu počtu hráčů kvalitní útočiště. Vzhledem k tomu, že se zde připravuje hlavně mládež, se jedná o smysluplnou investici zejména do budoucnosti,“ je přesvědčen náměstek Hladík.

Kontakt

Mgr. Michaela Radimská
+420 733 341 457
radimska@starezsport.cz

Ke stažení:

podobné zprávy

K záchraně Arnoldovy vily jsme zase o krok blíž

Muzeum města Brna právě podepsalo partnerskou smlouvu s Národním muzeem umění, architektury a designu v Oslo o spolupráci na projektu „Centrum dialogu – záchrana a rehabilitace Arnoldovy vily“. Naplňuje se tak jedna z důležitých podmínek k získání grantu z Finančních mechanismů EHP/Norsko.

Příběh Dr. Emila Háchy ožije v Divadle D21

Divadlo D21 připravuje další, v pořadí již třetí premiérový titul v rámci letošní „české“ sezóny nazvané „Zemský ráj to napohled“. Jedná se o autorskou inscenaci Emil čili o Háchovi osvědčeného režijně-dramaturgického tandemu Jakub Vašíček – Tomáš Jarkovský, kteří se stálému publiku D21 představili již v roce 2018 – rovněž autorskou inscenací CLOUD. Jinak působí ve vedení královéhradeckého Divadla Drak. Kdo jejich tvorbu trochu zná, tomu musí být jasné, že ani v případě aktuálně připravované inscenace o Emilu Háchovi nepůjde o nějaký nudný, málem učebnicový portrét nebo obyčejnou „suchou činohru“…

Březen měsíc čtenářů 2021

I v této složité době Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR vyhlašuje dvanáctý ročník akce Březen – měsíc čtenářů. Logo BMČ pro vaši potřebu si můžete stáhnout z goo.gl/YHQew. SKIP pro tuto akci vydává krásný plakát, který si můžete vyzvednout v krajských knihovnách. Za pomoc s distribucí plakátů všem krajským knihovnám velmi děkujeme. Tento rok bude hlavním komunikačním tématem v českých knihovnách udržitelnost. V České republice vznikla v roce 2019 pracovní skupina Udržitelnost v knihovnách. Jejím cílem je prozkoumat role českých knihoven v naplňování cílů udržitelného rozvoje a pomoci jim je rozvíjet, prohlubovat a komunikovat veřejnosti i zřizovatelům.

Rubriky
Štítky
INZERCE / PODPORA