Para hokejová liga předčasně ukončila tuto sezónu!

Zveřejněno
Další uzavření sportovišť pro amatérské soutěže kvůli opětovnému zpřísňování koronavirových opatření znamená definitivní konec české para hokejové ligové sezóny 2020/2021. Oznámila to po dnešním online zasedání vedení všech ligových klubů Česká para hokejová asociace.

Tuzemskou para hokejovou ligu hraje šest týmů. Ty v letošní sezóně odehrály jen sedm ligových zápasů. Nyní se podle dalších vládních nařízení pro amatérské soutěže opět uzavřou veškerá sportoviště. Proto se vedení týmů – Parahokej Havířov, HC Sparta Praha sledge hokej, SKV Sharks Karlovy Vary, SHK Mustangové AUTO IN, SOHO Olomoučtí Kohouti a SHK LAPP Zlín sešlo dnes na mimořádné poradě. „Liga stála dva měsíce, od poloviny října, kluby neměly možnost vůbec trénovat. Na začátku prosince, po opětovném uvolnění vládních nařízení, jsme sestavili plán pro restart ligy, který se měl uskutečnit na začátku ledna,“ nastínil za Českou para hokejovou asociaci, která para hokejovou ligu v České republice pořádá, Jan Chlubna. Restart ligy počítal se zrušením play off soutěže. Vítěz sezóny 2020/2021 tak měl vzejít z vítěze základní části ligy. Celý, řádný ročník by už týmy do konce této sezóny totiž ani nestihly odehrát. Většina hráčů jsou amatéři, kteří mají možnost ligu hrát jen dle předem stanovených rozpisů, většinou o víkendech. „Opětovný zákaz amatérských soutěží nám ale teď znemožnil nejen zápasy, ale i veškerou tréninkovou činnost. Dle daných předpokladů bychom tak nestihli odehrát ani základní část ligové sezóny 2020/2021,“ dodal Jan Chlubna.

Para hokejisté se chtějí sejít alespoň během přátelských utkání

Zástupci tuzemských ligových týmů tak na dnešní mimořádné schůzi odhlasovali, že s definitivní platností ukončí letošní para hokejovou sezónu. „Ukončení ligy je pro všechny týmy nepříjemnou záležitostí. Nejen vzhledem k hráčům, ale například i sponzorům, kteří také očekávají výsledky. Samozřejmě jsou ale věci, které neovlivníme a musíme se současné situaci přizpůsobit,“ řekl trenér SHK Mustangové AUTO IN Pardubice Michal Tereska. Zároveň se ale týmy dnes dohodly, že jakmile to situace opět umožní, budou se chtít jednotlivé týmy dohodnout alespoň na přátelských utkáních či zorganizovat tuzemský ligový turnaj. „Pro většinu z našich hráčů je para hokej takovou jiskrou energie a optimismu v této nelehké době a my rozhodně nic nevzdáváme,“ dodal Michal Tereska.

Česká para hokejová liga je největší v Evropě, přesto stojí

Česká para hokejová liga je přitom jednou z mála světových para hokejových národních soutěží. Působí u nás například i většina slovenské para hokejové reprezentace. I tito hráči teď mají velké tréninkové manko. Kdy se přesně para hokejisté u nás na led opět dostanou, není v tuto chvíli vůbec jasné. Vedení České para hokejové asociace navíc předpokládá, že po novém roce a případném dalším uvolnění koronavirových opatření, bude na zimních stadionech velký přetlak ze strany všech sportovních klubů a amatérských soutěží. I toto byl další důvod pro definitivní ukončení para hokejové ligové sezóny.

Kontakt

Zuzana Glacová
+420 607 016 166
media@parahockey.cz

Ke stažení:

podobné zprávy

K záchraně Arnoldovy vily jsme zase o krok blíž

Muzeum města Brna právě podepsalo partnerskou smlouvu s Národním muzeem umění, architektury a designu v Oslo o spolupráci na projektu „Centrum dialogu – záchrana a rehabilitace Arnoldovy vily“. Naplňuje se tak jedna z důležitých podmínek k získání grantu z Finančních mechanismů EHP/Norsko.

Příběh Dr. Emila Háchy ožije v Divadle D21

Divadlo D21 připravuje další, v pořadí již třetí premiérový titul v rámci letošní „české“ sezóny nazvané „Zemský ráj to napohled“. Jedná se o autorskou inscenaci Emil čili o Háchovi osvědčeného režijně-dramaturgického tandemu Jakub Vašíček – Tomáš Jarkovský, kteří se stálému publiku D21 představili již v roce 2018 – rovněž autorskou inscenací CLOUD. Jinak působí ve vedení královéhradeckého Divadla Drak. Kdo jejich tvorbu trochu zná, tomu musí být jasné, že ani v případě aktuálně připravované inscenace o Emilu Háchovi nepůjde o nějaký nudný, málem učebnicový portrét nebo obyčejnou „suchou činohru“…

Březen měsíc čtenářů 2021

I v této složité době Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR vyhlašuje dvanáctý ročník akce Březen – měsíc čtenářů. Logo BMČ pro vaši potřebu si můžete stáhnout z goo.gl/YHQew. SKIP pro tuto akci vydává krásný plakát, který si můžete vyzvednout v krajských knihovnách. Za pomoc s distribucí plakátů všem krajským knihovnám velmi děkujeme. Tento rok bude hlavním komunikačním tématem v českých knihovnách udržitelnost. V České republice vznikla v roce 2019 pracovní skupina Udržitelnost v knihovnách. Jejím cílem je prozkoumat role českých knihoven v naplňování cílů udržitelného rozvoje a pomoci jim je rozvíjet, prohlubovat a komunikovat veřejnosti i zřizovatelům.

Rubriky
Štítky
INZERCE / PODPORA