Nezapomenutelný šampionát! V Ostravě se přepisovaly dva roky zpět dějiny para sportu

Zveřejněno

Přesně před dvěma lety bylo v Ostravar Aréně vhozeno úvodní buly MS v para hokeji Ostrava 2019. Šampionát, který se zapsal do sportovních historických tabulek žije svým odkazem do dnešního dne. Nastartoval také generační obměnu české para hokejové reprezentace. Někteří nováčci se přitom mohou představit v národním týmu už coby hráči za dva měsíce. Opět na světovém turnaji v Ostravě.

Jak padaly rekordy

Osm nejlepších světových týmů, včetně české para hokejové reprezentace. Silné příběhy, semknutý organizační tým a opakovaně vyprodaná Ostravar Aréna. Ostrava zažívala na konci dubna 2019 para hokejové šílenství. „My jsme po celou tu cestu k takzvanému úspěchu museli překonat celou řadu bariér. Jednou z nich byla přejmenování sledge hokeje na para hokej, to znamená, my jsme museli veřejnost seznámit s tím, co je to para hokej, ukázat jim ten para hokej a vyvolat v nich pocit, že to chtějí vidět na vlastní oči,“ vzpomíná na turnaj v dokumentu Para Ostrava 2019 PŘEPIŠTĚ DĚJINY předseda organizačního týmu Jiří Šindler. Že se tento cíl splnil podařilo, potvrzuje fakt, že para hokejová utkání nevidělo naživo nikdy více diváků než právě v Ostravě. Turnaj přímo v hale sledovalo na pětačtyřicet tisíc lidí a další fandili u televizních obrazovek po celém světě. Utkání české reprezentace s týmem USA se živě vysílalo během zápasů zámořské NHL. Objevilo se dokonce v sestřihu TOP10 akcí NBC TV v USA. Online streamy z Ostravy běžely v 131 zemích světa! „To byla jedinečná atmosféra, byla opravdu moc jiná. Pak jsme si uvědomili, že lidi tam přišli pro ty hodnoty, vzájemné hodnoty inspirace a symbiózy, co jsme si navzájem dávali. Jak hráči výkonem, tak i ti diváci, kteří přišli ty kluky podpořit,“ vzpomínal hlavní trenér české para hokejové reprezentace Jiří Bříza.

Para hokej – zažijme to znovu!

Para hokejový šampionát se stal pro mnohé fanoušky nezapomenutelným turnajem. Někomu ale doslova změnil život. Tento tvrdý a progresivní sport se stal pro několik handicapovaných novým začátkem. Od roku 2019 s týmem pod vedením hlavního trenéra Jiřího Břízy trénují noví, nadějní hráči, kteří se o para hokeji dozvěděli právě díky ostravskému šampionátu. O místo v základní sestavě pro letošní turnaj bojují třeba Václav Hečko, Radek Zelinka nebo Alex Ohar. A na MS v para hokeji Ostrava 2021 se už někteří z nich představí v národním dresu. Věříme, že tohle ZAŽIJEME ZNOVU a para hokejisty podpoříme na turnaji, který je zároveň kvalifikací na Zimní paralympijské hry Peking 2022 opět všichni spolu.

Kontakt

Zuzana Glacová
+420 607 016 166
media@parahockey.cz

Ke stažení:

podobné zprávy

Brněnská podcastová platforma pro nezávislou hudbu rozšíří působnost celoevropsky

Rádio Ponava, které v srpnu oslaví první rok své existence, čeká rozšíření působnosti a další profesionalizace. Nový program a nová tvář a struktura tohoto “rádia” bude v rámci projektu “UFMC” vznikat ve spolupráci brněnské kavárny Ponava s hudební fakultou konzervatoře v Haagu, slovenským vydavatelstvím Hevhetia a polským festivalem Voicingers.

A je to tady! Hudební trailer ze života Marie Antoinetty ve vašem obýváku ke shlédnutí už teď.

Hudební trailer o Marii Antoinettě nahlíží do druhé poloviny 18. století. Zde tamějším dvorem přezdívaná „Madame Deficit“ ochutnává život ve všech jeho podobách. Dorty, odpolední čajové dýchánky v přírodě i vůně zakázaného milostné vzplanutí. Natáčení probíhalo v komplexu zámku Úsobí. Co všechno hudební trailer odkrývá a kde se dá už nyní zkouknout?

Zkraťte si čekání na Ježíška v Lužánkách

Kde si vykoledujete mikulášskou nadílku? Vyrobíte ozdoby, věnce a dárky? Kde zažijete vánoční atmosféru, zvyky, zpívání a vystoupení? Lužánecká pracoviště na několika místech v Brně nabízí program pro rodiny s dětmi od první adventní neděle až do příchodu Ježíška. Letos si užijete dokonce Medové Vánoce a celý prosinec i o vánočních svátcích si můžete zabruslit na Kluzišti Lesná!

Rubriky
Štítky
INZERCE / PODPORA