Nezapomenutelný šampionát! V Ostravě se přepisovaly dva roky zpět dějiny para sportu

Zveřejněno

Přesně před dvěma lety bylo v Ostravar Aréně vhozeno úvodní buly MS v para hokeji Ostrava 2019. Šampionát, který se zapsal do sportovních historických tabulek žije svým odkazem do dnešního dne. Nastartoval také generační obměnu české para hokejové reprezentace. Někteří nováčci se přitom mohou představit v národním týmu už coby hráči za dva měsíce. Opět na světovém turnaji v Ostravě.

Jak padaly rekordy

Osm nejlepších světových týmů, včetně české para hokejové reprezentace. Silné příběhy, semknutý organizační tým a opakovaně vyprodaná Ostravar Aréna. Ostrava zažívala na konci dubna 2019 para hokejové šílenství. „My jsme po celou tu cestu k takzvanému úspěchu museli překonat celou řadu bariér. Jednou z nich byla přejmenování sledge hokeje na para hokej, to znamená, my jsme museli veřejnost seznámit s tím, co je to para hokej, ukázat jim ten para hokej a vyvolat v nich pocit, že to chtějí vidět na vlastní oči,“ vzpomíná na turnaj v dokumentu Para Ostrava 2019 PŘEPIŠTĚ DĚJINY předseda organizačního týmu Jiří Šindler. Že se tento cíl splnil podařilo, potvrzuje fakt, že para hokejová utkání nevidělo naživo nikdy více diváků než právě v Ostravě. Turnaj přímo v hale sledovalo na pětačtyřicet tisíc lidí a další fandili u televizních obrazovek po celém světě. Utkání české reprezentace s týmem USA se živě vysílalo během zápasů zámořské NHL. Objevilo se dokonce v sestřihu TOP10 akcí NBC TV v USA. Online streamy z Ostravy běžely v 131 zemích světa! „To byla jedinečná atmosféra, byla opravdu moc jiná. Pak jsme si uvědomili, že lidi tam přišli pro ty hodnoty, vzájemné hodnoty inspirace a symbiózy, co jsme si navzájem dávali. Jak hráči výkonem, tak i ti diváci, kteří přišli ty kluky podpořit,“ vzpomínal hlavní trenér české para hokejové reprezentace Jiří Bříza.

Para hokej – zažijme to znovu!

Para hokejový šampionát se stal pro mnohé fanoušky nezapomenutelným turnajem. Někomu ale doslova změnil život. Tento tvrdý a progresivní sport se stal pro několik handicapovaných novým začátkem. Od roku 2019 s týmem pod vedením hlavního trenéra Jiřího Břízy trénují noví, nadějní hráči, kteří se o para hokeji dozvěděli právě díky ostravskému šampionátu. O místo v základní sestavě pro letošní turnaj bojují třeba Václav Hečko, Radek Zelinka nebo Alex Ohar. A na MS v para hokeji Ostrava 2021 se už někteří z nich představí v národním dresu. Věříme, že tohle ZAŽIJEME ZNOVU a para hokejisty podpoříme na turnaji, který je zároveň kvalifikací na Zimní paralympijské hry Peking 2022 opět všichni spolu.

Kontakt

Zuzana Glacová
+420 607 016 166
media@parahockey.cz

Ke stažení:

podobné zprávy

Netradiční Křídla 2020/2021 nabídla tradiční zábavu

Tradice divácké ankety o nejoblíbenějšího herce, herečku, inscenaci a tvůrčí počin vznikla v Městském divadle Brno v roce 1997 a v sobotu 15. ledna 2022 se na Činoherní scéně MdB v režii Stanislava Slováka uskutečnil již 25. ročník. Křídla udělovaná za loňskou „podivnou sezónu“ však ovšem snad ani nemohla být obvyklá. Proběhla tedy výjimečně bez tradičních cen udělovaných diváky. Ani tak ale nebylo o zábavu nouze!

Mezinárodní hvězdy Magdalena Kožená a Sir Simon Rattle obdrží čestný doktorát JAMU

Čestný doktorát Janáčkovy akademie múzických umění získá česká operní a koncertní pěvkyně Magdalena Kožená a také britský orchestrální i operní dirigent Sir Simon Rattle. Obě hvězdy mezinárodního hudebního nebe si mimořádné ocenění převezmou při slavnostním zasedání Umělecké rady JAMU v úterý 18. ledna v Divadle na Orlí, kde ceremoniál v 11 hodin začne.

Premiéra Kráska a zvíře

Jedna z nejkrásnějších francouzských pohádek pojednává o síle obětavosti a lásky, které dá hlavní hrdinka přednost před životem v přepychu a bohatství. Stejně jako ona i každý z nás žije příběh svého života. Někdo ten svůj tráví sledováním příběhů druhých, takže nakonec ani nemá kdy naplno prožít ten svůj. Nezáleží na tom, jak kdo vypadá v záři televizních reflektorů nebo při potlesku diváků v televizním studiu. Světla televizního studia z nás lepšího člověka neudělají.

Rubriky
Štítky
INZERCE / PODPORA